Cinsel İstismar (ya da tecavüz, taciz vs)
S.Freud
Üye
Neldock dedi:

Düşündüm, elbette düşündüm. Ben altımda çırpınan kadının ırzına geçmeden kalkıp gidebilecek kadar medeniyim, bu kadar insanım.

Sen soru eklerinin ve dahi anlamındaki "de" bağlacının ayrı yazılacağını düşündün mü hiç? Pardon, düzeltiyorum; öğrettiler mi?

Tipik nerden vuramayacağını bilemeyince imla hatalarından egosunu tatmin eden insan profili.

Tabi aslında sorun bu kadar basit sen insansın onlar değil bu işin bir bilimi yok ölüdrüp vurup keselim toplum düzelecek.

Neldock
Üye
S.Freud dedi:

Tipik nerden vuramayacağını bilemeyince imla hatalarından egosunu tatmin eden insan profili.

Tabi aslında sorun bu kadar basit sen insansın onlar değil bu işin bir bilimi yok ölüdrüp vurup keselim toplum düzelecek.

İşte bu yüzden o yazdığım şeyin ismi "essay" oluyor canım benim. Zilyon tane destekleyici argüman sunuyorsun bilmem ne. Dümdüz vurma kırma öldürme yok yani.

Azıcık sakin ol, bıyıkların dökülmesin.
S.Freud
Üye
Neldock dedi:

İşte bu yüzden o yazdığım şeyin ismi "essay" oluyor canım benim. Zilyon tane destekleyici argüman sunuyorsun bilmem ne. Dümdüz vurma kırma öldürme yok yani.

Azıcık sakin ol, bıyıkların dökülmesin.

Beyin bedava, sende almalısın bir tane.
İnsanları toplumsal,sosyolojik durumların tacizci tecavüzcü yaptığını anlamayacak kadar acizsiniz maalesef.
Sanki adam oturmuş ya bugunde tecavüz edeyim demiş gibi bir suçlama içersindesiniz.
maelstorm
Üye
İyi de o essayi bize göstermedin, sadece "bunları kesmek lazım buna inanıyorum" dedin.

Ayrıca böyle bir konuda gerçekten "dayanaklarım bunlar, haklıyım" diye kestirip atabileceğin bir karara varamazsın. Sonuçta bahsettiğin "essay" senin yorumunla sonlanıyor, genel geçer bir gerçekle değil.

Çok medeni ve süper bir insan olarak, karşındaki insanı küçümsemek yerine kendinin insanlara ne sunduğunu düşünerek tepkileri ölçmen daha doğru olur.
Neldock
Üye
S.Freud dedi:

Beyin bedava, sende almalısın bir tane.
İnsanları toplumsal,sosyolojik durumların tacizci tecavüzcü yaptığını anlamayacak kadar acizsiniz maalesef.
Sanki adam oturmuş ya bugunde tecavüz edeyim demiş gibi bir suçlama içersindesiniz.

Sosyolojik sebepler, peki. Bu sebepler istismarı suç olmaktan çıkartıyor mu?

Hiç bir yakının tacize, tecavüze uğradı mı? Benim uzak bir akrabam çocuk tacizcisi, ve inan bana o adamın kanı caddeleri boyamadan geçmeyecek o küçük çocuğun ailesinin öfkesi.

Sosyolojik sebep sosyolojik sebep. İnsanlar bu gereksiz şehveti engelleyemedikçe, bir de "sosyolojik nedenler" argümanı arkasına saklanan arkadaşlarımız türemeye devam ettikçe hiç bir şey çözüme ulaşmayacak.

Olay sadizm değil, suçun cezasını insanca olmaktan çıkartmak. Zira suç insanca değil.

Edit: O "de" de ayrı olacak.

maelstorm dedi:

İyi de o essayi bize göstermedin, sadece "bunları kesmek lazım buna inanıyorum" dedin.

Ayrıca böyle bir konuda gerçekten "dayanaklarım bunlar, haklıyım" diye kestirip atabileceğin bir karara varamazsın. Sonuçta bahsettiğin "essay" senin yorumunla sonlanıyor, genel geçer bir gerçekle değil.

Çok medeni ve süper bir insan olarak, karşındaki insanı küçümsemek yerine kendinin insanlara ne sunduğunu düşünerek tepkileri ölçmen daha doğru olur.

Çok medenilik, süperlik falan şeklinde iddialarım yok da, kendi fikrimi, zamanında savunduğum fikrimi buraya belirttim; hiç bir şekilde ikna çabam yoktu, sadece tartışmanın parçası olmak için kendi fikrimi beyan ettim. Dolayısıyla destekleyen argümanlarımı çat diye koymadım.

İlk etapta gelen tepki "SENŞÖYLESİNBÖYLESİN." mantığı taşıyorsa, doğru düzgün yaptığım fikir beyanıma seviyeli bir tartışma amacı taşıyan bir üslupla yaklaşmıyorsa, adamı itin g*tüne sokmadan duramam Ekrem. Kaldı ki durup dururken kavga çıkartmam görülmemiş bir şeydir.

Edit: Ayrıca 5 sayfalık İngilizce bir essayi tek solukta okuyacak bir forum üyesi tanımıyorum.
S.Freud
Üye
Kendini istediğin kadar yırt söylediklerinin hiçbir bilimsel temeli yok.
Sadece öfke hali.
Bir yakınımız tacize tecavüze uğrasa elbet sinirleriniz çok sert şeyler yaparız, mevzu bu değil sorunun çözümü.
Sorun herkesin temel ihtiyaçlarını giderebildiği, insanca yaşadığı, sanata felsefeye değer bir toplum yaratarak çözülebilir.
Neden bu olaylar iskandinav ülkelerinde daha az acaba?
Allah aşkına hangi insan yaşamı seçme hakkı olsa bir çocuğa tecavüz etmek ister.
Bu arada anca kendini itin bi tarafına sokarsın.
B
Rajaz
Üye
Tecavüzün altındaki nedenlerin en küçüğü cinselliktir maalesef. Baktım da, cinsellikten soğutmak yetmiyor dediğiniz gibi, asıl şiddetten arınması gerekiyor. Hadım da etseniz, başka bir şey de yapsanız bunu orgazm olurken bir araç kullanmak için yapmıyorlar. Dildo araçları var; üreme organını kesseniz bunları bile kullanarak tecavüz eden var.

Hatta duydunuz mu bilmem bir kadın beline bağladığı dildo ile tecavüz ediyordu. Kısacası bunun nedeni ne tek başına erkek(yanlış anlamasın kadınlar azdırıyor manasında değil, ki zira öyle olsaydı küçücük çocuklara tecavüz edilmezdi :( ) ne de cinsel dürtüler. Gücü göstermenin, şiddete tavan yaptırmanın mühim yollarından birisidir cinsellik.
Neldock
Üye
S.Freud dedi:

Kendini istediğin kadar yırt söylediklerinin hiçbir bilimsel temeli yok.
Sadece öfke hali.

Bilimsel temel olmayacak herhalde, bu benim tartışmaya açmak istediğim bir şey. Keza ben bilim adamı değilim. Kendimi de yırtmıyorum, sen doğru düzgün cevap vermekten acizsin, sana şurada laf anlatmaya çabaladığıma kızıyorum.

S.Freud dedi:

Bir yakınımız tacize tecavüze uğrasa elbet sinirleriniz çok sert şeyler yaparız, mevzu bu değil sorunun çözümü.
Sorun herkesin temel ihtiyaçlarını giderebildiği, insanca yaşadığı, sanata felsefeye değer bir toplum yaratarak çözülebilir.
Neden bu olaylar iskandinav ülkelerinde daha az acaba?

Ne kadar sürecek bu? 10 sene? 20 sene?

Bu süreç esnasında yeni sosyolojik problemler ortaya çıkmayacak mı?

Önerdiğim çözüm zorlayıcı, evet uygulamak zor. Evet insanca değil, ancak her şehirde genelev varken gidip çoluğa çocuğa, nişanlı kıza bilmem ne saldırmak... Para mı yok diyeceksin? Bok yok.

Tecavüzcülerin profiline bakarsan bir ortalama almak çok güç. İstatistikler ne der bilmiyorum, ancak bir kaç tecavüz olayı inceledim, ve toplumun her kesiminden insanlar bu suçu işleyebiliyor.

S.Freud dedi:

Bu arada anca kendini itin bi tarafına sokarsın.
B

B imza ise gerçekten korkmaya başladım.
maelstorm
Üye
Neldock dedi:

Sosyolojik sebepler, peki. Bu sebepler istismarı suç olmaktan çıkartıyor mu?

Suç olması insanların kafasına göre ceza verme hakkı mı tanıyor? Hırsızın elini de keselim mi? Düşünce suçlusu dediklerimizin beynine köz sopa mı sokuyoruz? Suç olması sana böyle bir hak tanımaz.

Hiç bir yakının tacize, tecavüze uğradı mı? Benim uzak bir akrabam çocuk tacizcisi, ve inan bana o adamın kanı caddeleri boyamadan geçmeyecek o küçük çocuğun ailesinin öfkesi.

Anlıyorum. Yani mesela çocuğu ya da açıkçası herhangi bir bireyi öldürülen bir ailenin katile duyduğu öfke gibi mi? Suça karşı duyulan öfkeyle orantılı ceza vermek kanun anlayışının neresinde var? Mesela ben cebimden 10 lira çalan adama çok öfke duysam onu da öldürebiliyo muyum?

Sosyolojik sebep sosyolojik sebep. İnsanlar bu gereksiz şehveti engelleyemedikçe, bir de "sosyolojik nedenler" argümanı arkasına saklanan arkadaşlarımız türemeye devam ettikçe hiç bir şey çözüme ulaşmayacak.

Kendi söylediğini görmezden geliyorsun. Çözüm asmak kesmek değil, bu gereksiz şehveti engellemek. Sosyolojik sebepleri konuşmak "sosyolojik sebepler var, bu adamlar suçsuzdur" anlamına gelmiyor ki, bunu nereden çıkartıyorsun? Sosyolojik sebepleri konuşmak gerekiyor, çünkü bu işin çözümü budur.

Olay sadizm değil, suçun cezasını insanca olmaktan çıkartmak. Zira suç insanca değil.

Suçun derecesini kim belirleyecek peki? Bu cezaları kim neye atayacak? Kanun bir sistem örgüsüdür, fevri düşünceler ve öfkeyle belirlenemez.

Çok medenilik, süperlik falan şeklinde iddialarım yok da, kendi fikrimi, zamanında savunduğum fikrimi buraya belirttim; hiç bir şekilde ikna çabam yoktu, sadece tartışmanın parçası olmak için kendi fikrimi beyan ettim. Dolayısıyla destekleyen argümanlarımı çat diye koymadım.

Medenilik iddian gayet de vardı, "ben öyle biri değilim, ben medeniyim" diyordun mesajında. Ayrıca argümanlarını koymadıysan bu senin seçimin ama bizim senin argümanlarını biliyormuşuz gibi davranmanı bekleyemezsin. Özel güçleri olan varsa bilemem ama benim öyle bir yeteneğim yok. Forumda birinin söylediklerine cevap verirken yazdıklarını baz almak durumundayım.

İlk etapta gelen tepki "SENŞÖYLESİNBÖYLESİN." mantığı taşıyorsa, doğru düzgün yaptığım fikir beyanıma seviyeli bir tartışma amacı taşıyan bir üslupla yaklaşmıyorsa, adamı itin g*tüne sokmadan duramam Ekrem. Kaldı ki durup dururken kavga çıkartmam görülmemiş bir şeydir.

Kusura bakma ama senin tavırların da çok "tartışma amacı taşıyan üsluba sahip" "seviyeli" sayılacak bir noktada değildi. "ben medeniyim, ben öyle değilim" "sen daha de'yi ayrı yazamıyorsun". Demek istediğim buydu. Bize sundukların, iddia ettiklerinle çelişiyor.

Edit: Ayrıca 5 sayfalık İngilizce bir essayi tek solukta okuyacak bir forum üyesi tanımıyorum.

İki solukta okuruz. Ya da ana noktalarını yazarsın. Ya da yazmazsın ve bizim de okumuş olduğumuzu varsaymazsın.
Zamnest
Üye
Rajaz dedi:

Hatta duydunuz mu bilmem bir kadın beline bağladığı dildo ile tecavüz ediyordu.

Geçen gün haberlere ve gazetelere çıkmıştı bu olay. 3 kadın bir adama tecavüz etmişti Zimbabve'de. Bu olay sonucunda da Zimbabve'de kadınlar tarafından tecavüze uğrayan erkek sayısı 5'e çıkmış.
discussioncontroller