Ortak Çalışma Alanları - OÇA -
Zydeko
Üye
hepsine tamam da sözü geçen projeler ne gibi projeler sayın ofcm ?
FireMcFireMc
Üye
Gerçekten teker teker okudum ama, anlayamadım. Bana örnek OÇA projesi verin.
Çağlayan
Üye
Ana sayfadaki oyun haberlerini biz okurların yardımıyla hazırlamak gibi konular, bu ortak çalışma alanlarına girer mi? :) Ya da sanırım dergi hakkında öneriler, tavsiyeler gibi başlıklarda eleştirileri sağlıklı takip edebilmek için geyiğe yer olsun istemeyeceklerdir.
BYK
Üye
Ben de Çağlayan gibi düşünüyorum. Yani proje grubu gibi bir laf var orada, sonra iş üstlenme var. Ciddi ciddi projeler yürütmeyi planlıyor demek ki Oyungezer ekibi ve burası da hem proje tartışma ortamı, hem proje geliştirme ortamı hem de proje belgelendirme(dökümantasyon) ortamı olacağından bu kadar sıkı kurallar olması çok normal.

İlk OÇA'yı heyecanla bekliyorum :)
Kadirlac
Üye
star wars epi 3 ün başında diyor ya : this is where the fun begins.

aynen öyle diyesim geldi.bekliyordum böyle ortak bir çalışmayı cidden.tabii ki uyacağız kurallara.fakat siz hemen kullanıcıyı uçurmak yerine mesajıdirekt olarak silip pm atarsanız daha yapıcı olur proje. banlanan kullanıcı inadına hesaplar açıp OÇA alanlarını basabilir. kısa süreli fakat istenmeyen durumlar ortaya çıkar.

her OÇA projesine de destek vermeye çalışacağım...
Misafir
Kulağa hoş geliyor, bir çalışma yapılacaksa ciddiyet ve disiplin şart bence de kurallarda bir aşırılık yok. Elimden geldiğince destek vermek isterim her OÇA'ya.
Icarus
Üye
Ilginc bir fikir. Peki hepimizin onerileri degerlendirilecek mi ? Projeler hayata gecirilince isimlerimiz gececek mi? =]
marrow
Üye
disiplin olması gerektiğine katılıyorum forumca geyik bir yapımız var

ancak hemen kullanıcı silinmesine karşıyım insanız dalgınlığımız olur dikkatsizliğimiz olur hata yapabiliriz ama hemen silinmek çok sert bir tepki bir uyarı ardından silinme daha doğru olur diye düşünüyorum :)
ofcmofcm
Üye
marrow dedi:

disiplin olması gerektiğine katılıyorum forumca geyik bir yapımız var

ancak hemen kullanıcı silinmesine karşıyım insanız dalgınlığımız olur dikkatsizliğimiz olur hata yapabiliriz ama hemen silinmek çok sert bir tepki bir uyarı ardından silinme daha doğru olur diye düşünüyorum :)

Her mesajın başında koca koca -ORTAK ÇALIŞMA ALANI- yazacak marrow dalgınlığa gelmesi zor. Gelirse de dalgınlık olduğu belli olur zaten ona göre hareket edilir.

Icarus dedi:

Ilginc bir fikir. Peki hepimizin onerileri degerlendirilecek mi ? Projeler hayata gecirilince isimlerimiz gececek mi? =]

Proje gruplarının amacı ciddi ciddi iş yapmak olacak Icarus. Sırf öneri istediğimiz başlıklarda böyle ağır kurallar uygulamayız. Mesela "dergide şu nasıl olsun" diye bir başlık açmışsak OÇA olamaz. Ama "Hadi gelin dergiye şöyle bir bölüm hazırlayalım hep birlikte" bir OÇA bölümü olabilir. Gerçi OÇA kullanarak dergiye yazı hazırlar mıyız bilemiyorum. Bu çalışmalar daha çok websitesi ile ilgili olacak.

Kadirlac dedi:

star wars epi 3 ün başında diyor ya : this is where the fun begins.

aynen öyle diyesim geldi.bekliyordum böyle ortak bir çalışmayı cidden.tabii ki uyacağız kurallara.fakat siz hemen kullanıcıyı uçurmak yerine mesajıdirekt olarak silip pm atarsanız daha yapıcı olur proje. banlanan kullanıcı inadına hesaplar açıp OÇA alanlarını basabilir. kısa süreli fakat istenmeyen durumlar ortaya çıkar.

her OÇA projesine de destek vermeye çalışacağım...

Bu kullanıcının nasıl bir mesaj attığına bağlı. Çoğu kişi için uygulama mesaj silip PM atmak olacaktır elbette. Ama art niyet içeren bir başlık direkt hesap uçurabilir.

Ana sayfadaki oyun haberlerini biz okurların yardımıyla hazırlamak gibi konular, bu ortak çalışma alanlarına girer mi? :) Ya da sanırım dergi hakkında öneriler, tavsiyeler gibi başlıklarda eleştirileri sağlıklı takip edebilmek için geyiğe yer olsun istemeyeceklerdir.

Evet ilk OÇA'mızın konusunu hemen hemen yakalamışsın Çağlayan =)

Gord10 dedi:

Bu kurallar gayet gerekli; mesela Kurtadam oyununa en çok zarar veren şey, gereksiz geyik yapılması ve diğer kuralların ihlaliydi bence.

Peki bu Ortak Çalışma Alanları'nın içine forum oyunları da girebiliyor mu?

Forum oyunları için uygulanacağını sanmam. Oyun oynarken geyik yapamamak anlamsız olur. Yani ben kendim duramam yaparım. Sonra o oyunlar rus ruletine döner. Ama "forum oyunlarına bir düzen getirmek" bir OÇA projesi olabilir.
Dexter
Üye
şahane bir fikir olmuş... hem üstünüzdeki yükü hafifletip her ay dergiye daha çok dikkat verebileceksiniz, hem de seçeceğiniz şanslı ve sorumluluk sahib arkadaşlara deneyim kazandırıp forum içi lojistiği, kısmen de olsa, bizden birilerine vereceksiniz...

"this just keeps getting better, and better mates"
:)
Bu tartışma kapatıldı.
Aktif Başlıklar
discussioncontroller