Ekran Kartı önerisi
FlashwadeFlashwade
Üye
XT alırsan yetmeyebilir performans farkı fazla olduğundan, güç farkı da fazla olabilir. Ama sen yine de bir araştır. Site hakkaten kafayı yemiş gibi, ben gördüğümde böyle çalışmıyordu yahu :).
niyo_t
Üye
Güç tüketimini öğrenebileceğimiz bir program yok mu ?
KnightOfPainKnightOfPain
Üye
Aslında şimdilik X2600 PRO 256 MB DDR3 duşunyorum,guç tuketimide fazla değil,ama hala bu olaydan çok indişeliyim!tamı tamına benim sistem ne kadar guç tuketiyor nasıl öğrenebilirim?Olgay abi leveda bunu öğrenmek çok zor demişti ama ne bilyim kafam çok karıştı ??? ???
Eldrun
Üye
Eğer 175TL gibi bir miktara çıkamıyorsan X2600prolar oldukça güzel kartlar, x1650yi baştan ele bence aradaki 20TL fark için değmez yaza çıkacak oyunlarda zorlanır kart başın ağrır.MSI x2600pro'yu öneririm bu kartlar arasından.

Fakat senin yerinde olsam çıtayı biraz daha yükseltip, yemeğimden bir hafta falan kısıp gider MSI 8600GT OC alırım. Gerçi aralarında en az 50-60TL bir fark var.Yine de sen bilirsin.X2600prolar o fiyata alabileceğin en güzel kartlar bence, hem overclock ile XT sevyisine getirebiliyorsun kartın çekirdek hızını (800MHz)tabi RAM hızları o kadar yükselmiyor 1400-1600MHz arası bir değer elde ediyorsun.

Fakat fazladan 50-60TL verebileceksen 8600GT ler seni çok uzun süre idare eder.x2600XT GDDR3 lerden daha hızlılar, biraz overclock ile X2600XT GDDR4 hızına çıkabiliyorlar.NVIDIA'nın bir artısı da, ATI'nin driverları pek iyi değil, NVIDIA daha sık güncelliyor, hataları daha çabuk kapatıyor ve daha iyi driverlar çıkarıyor.

İyi günler.
KnightOfPainKnightOfPain
Üye
Çok sağol,gerçi şu an aklımdan hiç Nvidia geçmiyor,ben ekran kartlarını bildim bileli ATİ kullanyorum,ondan memnum,şu anki  ekran kartım olan X600 PRO 128 MB o kadar guzel performans veriyorki bazen şaşıryorum,ama yeni ekran kartı almamaın sebibi Unreal 3 motoru kullana oyunları ve Shade3.0 kullan oyunları çalıştırmak,şimdi sormak istedğiğm MSI X2600 PRO 25MB DDR3 e overclock yapacaksam ona ayrı ve yeni bir soğutmamaı alyım yoksa kendi soğumatı yetecekmi ?gerçi duşunmiyorum overclock yapmayı ama soryim dedim.
Laçin
Üye
Şu siralar ekrankartı almayın diye diye dilimde tüğ bitti.Yangından mal mı kaçırıyorsunuz.Bir kere MSI X2600 PRO 256MB DDR3 bu kart 128 bit. yani hiç bir işe yaramaz 1-3 ay arası içinde daha düşük fiyatlara 256 bit ekran kartı çıkacaktır.Bu kart isterse gddr4 olsun 128 bit oldukça hiç bir işe yaramaz.Valla benden söylemesi bu kartla crysis lede takılma yaşarsın ut3 dede gta4 dede benden söylemesi...
KnightOfPainKnightOfPain
Üye
Şahsen benim için fark etmiyor bit olayi.ne yani şimdi dunydaki 128 bit ekran kartı sahipleri Crysis ve UT3 takılmamı yaşıyacak?belki evet eğer butun ayarları sonlandırırsak,ama oyun yapımcılarının bile öyle bir şeyin istemediğini garatiliye bilirim,Crysis ve UT3 piyasa çıkacak en iyi optimize edilmiş oyunlar,gözum Crysiste değil UT3 te,Crysisi oynamayı bile duşunmiyorum,ama genede tavsiyen için sağol :)
Laçin
Üye
Bak tamam kendi seçimin saygı duyarım ama sana şöyle söyliyeyim 128 bit 512 mb ekran kartı ile 256 bit 256 mb ekran kartı arasında dağlar kadar fark var.Ama sen bilirsin istersen tuğbek ile olgay hocaya bir danış aynı cevabı alacaksın ;D
Replicant
Üye
@Laçin,

Aynen katılıyorum sana. Bilgisayar sektörünün kazıklanma dönemine girdik bu ay ile birlikte. Yeni bir grafik çipinin çıkması çok çok yakın ve çıkana kadar alınacak her ekran kartı cebinize zarar. Bunu tartışmanın manası yok, bu herkes tarafından bilinen bir gerçek. "Para benim param kardeşim alacam" diyen arkadaşlara da lafım yok.

Ben de yaklaşık 200 ytl briktirdim ama biraz daha bekleyip borç harç biriktiricem, yeni ürünler çıkıp da fiyatlar düşünce de 640MB 8800GTS alıcam. Bahsettiğim ekran kartı en az bir yıl her oyunu üst kalitede idare edebilecek bir ekran kartı. Sonra da az buçuk kaliteden kısar yine idare ederiz. Benim tavsiyem budur.
KnightOfPainKnightOfPain
Üye
haydaaaaaa :( :(tamda heveslenmiştim :( ben bilgisayarımın tumnu geçen yaz değiştirmek istiyordum,onu yapamayanıca RAM aldım ve ekran kartı alcam,beni gelcek yaza götörur diye :( ..ama sanırım 256 Bit ler piyasaya inince pahalı incek,o zaman bende onlar ucuzlıyana akdar 128 Bit ile idare ederim,yani X2600 PRO 256 MB DDR3 fena kart değilki :( yaza kadar guzel idare eder beni ...dimi? :(
discussioncontroller