Problemim var ve sizi size şikayet ediyorum.
Demirboynuz
Üye
Kilitlenen 2 başlık...
Birisi anaysafadaki temsili bir resmin kaldırılmasına yada mumkunse değiştirilmesine ilişkindi.
   --- Bence mantıklı ve yeterli bir cevap verilmediği gibi enteresan diye nitelendirilebilecek bir olayıda bünyesinde barındıran bir başlıktı.Ben yapılan yorum ve verilen cevaplara cevap vermeye kalktıgımda başlıgın kılıtlenmıs oldugunu ve hatta kilitlenen baslıgın daha sonra acılıp bır kac yorum daha eklendıgını ardından tekrar kılıtlendıgını gordum hırgur cıkmasın ve belki öms yoluyla bır cevap alabılırım dıye bugunu bekledım.Ama nafile herhangı bır cevap alamadım. Tam aksıne benim ömsden cevap arayısım da karsılıksız kaldı.
   ---İkinci baslıgım yukarıdaki olayın ustune yıne o olayla ılgılı vaktı zamanında verılmıs cevap ve yorumlara cevap nıtelıgındeydı.Yani bana tanınmayan hakkı uslubuma dıkkat ederek aramaya calıstım.Uzunca ve emek vererek teferruatlıca yazdıgım bu başlık da hiçbir uyarı ikaz gerekce notu dusulmeden once kilitlendi.Ardından "kilitlenen baslıklarınıza ılıskın baslık açmayınız" gibisinden bır öms aldım.Daha da ilginç kısım mesaj bu sefer tamamen silindi.

Baslıklarımın altında yapılan yorumlara elbettekı saygı duyarım. Ama çoğu forumda olan diktatörvari uygulamalar büyük Problem.

Özetle 2 başlığım hiç bir gerekçe gösterilmeden kilitlendi.
2. başlığım önce gerekcesiz olarak kilitlendi(ömsden degıl kilitlenen baslıgın sonuna gerekcedir kastım) ardından tamamen silindi.

Hani şeffaflık?Madem ben yanlış birşey yapıyorum bırakın kalsın orada buna forum kullanıcıları karar versın.Forum yetkilisinin forum yetkilerini nerede ve nezaman kullanacagına ılıskın bır sorun var sanırım ortada.Surada ve su durumda kullanmalı dıyecek degılım.Ama yanlıs zamanda yanlış yerde Kim tarafından ve Neden yapıldıgını bılmedıgım bır yetkı kullanımı var.

Bu olaylar bana banlanma ihtimalini dusundurtuyor.Öyle ya mesajlarıma tahammul edemeyen kısı bana hıc tahamul edemez.

-Kusura bakmayın yetkili arkadaslar ama ben uye olurken hıc bır yerde GOYUN olma taahhüdünde bulunmadım.Hiç bir yerde GOYUN gibi hareket etmem gerektigini de okumadım.
   -Banlanıp ban sebebi olarakta AYKIRI oldugum gerekcesını gorursem pekte sasırmam.

Başlıkta ki SİZ'den kastım forum ve site ve hatta dergi yönetimindeki kişilerdir. Sizin icinizde bulunan ve bu kım oldugunu bılmedıgım uygulama sahıplerını sıkayet edıyorum sıze.Yakısmıyor uygun degıl.Forumlardan okudugum kadarıyla vakti zamanında adı lazım degil sitesinden/forumlarından Sebebını bılmeden ban yıyen kısıler var belkı onlar anlar ıcınde bulundugum ruh halini.Mesajlarım kilitlenip silinecekse banlı olamaktan farkı ne?

Herhangi bir siyasi icerik, ayıp, terbiyesizlik, usulsuzluk, yanlıslık, ahlaksızlık, hakaret yokken neden kilitlenir başlık neden silinir?Yıldırma cabası mıdır?Ego tatmini midir? Günümü hakkını arayan insanların dertlerini dinleyerek geçiriyorum Hukukcuyum eger kalkıp benım yazılarıma yorumlarıma  uslubuma AYKIRI dıyorsanız bilinki bu ülkenin ben ve benim gibilere ihtiyacı var. Goyun değilim ve goyun olmayacagım kabul edene saygı duyarım ama varsa "Goyun kımdır kıme denır goyun olmanın avantajları dezavantajları nedir" dıye bır metnınız okumaktan cekınmem.

Dedigim gibi goyun kurt kuzu çakal degılım forum kullanıcısıyım.Mesaj atmak uye olmakla hak ettıgım bır husus ise (-ki öyle) engellenen mesajlarımın hakkını arıyorum.En azından mesaj kilitlerken kim tarafından ve neden kilitlendigini bilelim.Rica ediyorum bu konuya özen gösterin.

Bu başlığımında kilitlenmemesini/silinmemesini dileyerek (ki copy yapacagım n'olur n'olmaz)Forumdaki yetkili arkadaslardan cevap beklıyorum;başlıklarım neden kilitlendi RİCAM konusunda yapacagınız şey nedir?(alttaki mesaja ilişkin cevap alırsam o da çok güzel olacak)

***Kilitlenen ilk Başlığım; http://www.oyungezer.com.tr/option,com_smf/Itemid,26/topic,8510.0/
KnightOfPainKnightOfPain
Üye
O yukarda belertiğin başlık bence kilitlenmeli evet,çunku o konu istenmeyen boyutları bulabilir,bırak sadece bir resim veya simge olmaktan bazıları gelip bunu milli bir sorun olarak algılıyabilir,bence konu onun için kitlendi,yani konu uzamasın diye ve sebebsiz yere sorun çıkartmasın diye.

Ama "Goyun değilim goyun olmayacağım" dedinde bunu anladım ? ne demek istedin * sonuçta goyun derginin bir semgesidir,kimse bu forumda goyun değilki ?

Bu forumda yetkililer konuyu kitleme silme,mesaj silme veya düzenle hakkına sahipler,ve bu sebeb belirtilmeden yapılabilir,evet kullanıcıyız burda bulunmak mesaj yazamak konu açmak en doğal hakkımıza,tabiki haklısın konumuz kilitlendiğinde bir sebeb belirlenmeli,ama oda bir şart değil bence.
Ghost hunter
Üye

Özetle 2 başlığım hiç bir gerekçe gösterilmeden kilitlendi.

Hani şeffaflık?Madem ben yanlış birşey yapıyorum bırakın kalsın orada buna forum kullanıcıları karar versın.Forum yetkilisinin forum yetkilerini nerede ve nezaman kullanacagına ılıskın bır sorun var sanırım ortada.

Bu olaylar bana banlanma ihtimalini dusundurtuyor.Öyle ya mesajlarıma tahammul edemeyen kısı bana hıc tahamul edemez.

İzin verirsen, konuyla hiç bir alakası olamyan birisi olarak ve olabildiğice objektif olmaya çalışarak cevap vereyim.

Açtığın başlığa baktım.Bence son derce gereksiz bir ayrıntıya takılmışsın.Diyelim ki bu olay seni gerçekten rahatsız ediyor.O zaman siteyi düzenleyen admine (a-smurf) bir özel mesaj atabilirdin.Ben attığımda geciklemelide olsa cevap aldım.Gerçekten de çok meşgul bir insan kendisi...

Konuyu açmışsın.Kilitlenmiş, son derece doğal bir durum.Sonrasında kilitlenen bir konuyla ilgili, bir konu daha açmışsın anladığım kadarıyla...E bunun da kilitleneceği belli değil midir ki bir konu daha açıyorsun.
Doğal olarak ikinciyi de kapatmışlar, sonrasında bilgilendirmişler seni neden kilitlendiğini...

Ortada alınacak, gücenilecek bir durum yok.Aksine senin hala aynı konu ile ilgili konu açıp oalyı devam ettirmen hatadır.
Seni de kimse durduk yere banlamaz, kendin yazıp kendin oynuyorsun anlayacağın.

Son olarak da, "madem bir yanlış yapıyorum, bırakın forum kullanıcıları kara versin" demişsin.Cİddi misin gerçekten?Yöneticilerin bulunma amacı, zaten doğru ve yanlışlara karar vermek ve gerekeni uygulamaktır.Forum kullanıcılarının keyfine göre yapılacak olacaksa, ne anlarım ben onların moderatörlüğünden, adminliğinden...
KocaAyak
Üye
diger iki basligini okudum onunla ilgili yorum yapmayacagim.usteki arkadaslar zaten yeteri kadar aciklama yapmis sana.

goyun derginin bir simgesidir.cumlenden anladigim kadari ile bu simgeye farkli bir bakis acisi getirip forumda kurallara uyan,mod'larin kararlarina saygi duyan herkese bildigimiz koyun sifati giydirmissin...
Demirboynuz
Üye

O yukarda belertiğin başlık bence kilitlenmeli evet,çunku o konu istenmeyen boyutları bulabilir,bırak sadece bir resim veya simge olmaktan bazıları gelip bunu milli bir sorun olarak algılıyabilir

Önce kilitlenen sonra silinen mesajımı gormedıgınız ıcın su yazılan uc cevap yeryer kopuk arkadaslar.Ama merak etmeyın acıklayacagım. KnightOfPain alıntı yaptıgım kısım sadece senin degıl o benım mesajımı kilitleyenlerın de ÇÖZÜM anlayışıdır.Kaldı ki bunu hayata geçirmişlerdir. Ve evet haklısın benim gibi bunu MİLLİ DEĞERLERE SAYGISIZLIK olarak algılayabilecek insanlar çıkabilirdi.Böyle düşünmem ayıp mı?Suç mu? Aksine böyle düşünceye meydan veren ve böyle düşünüp rahatsızlığını dile getirenleri susturmaya çalışan Pişkin yorumlar yapanların BENCE bir ayıbı var.
  Bence çözüm ricamı göz ardı etmeyip en azından ilgilenileceğini söylemek (neticede bildiri mahiyetindedir kalıcı bir manası yoktur ve dolayısıyle;) yakın bir tarihte kaldırmak.Bu çok mu zor?Mantıklı olan hangisi? Bunu dusunen tek kişi ben miyim? Hayır isim vermeyecegım ömsden bu olaylar dolayısıyle bana ulasıp haklı oldugumu ve yalnız olmadıgımı soyleyen EN AZINDAN 1 kişi var cıkar gerekli görürse ben de aynı fikirdeyim der.

Goyun mevzusuna gelince evet koyunluga bir göndermedir ve forumun genelinden çıkarttığım kullanıcı geyiği ve muhabbetidir. Oyungezer abonesi-üyesi;GOYUN ha bu utanılacak kınanacak yada olumsuz manada algılanıp kucumsenecek kotulenecek bır husus degıldır tabiki ama GOYUNLUKla KOYUNLUK birbirinden farklı olmalı. "Koyun gibi adam" tabirinin ne demek oldugunu biliyorsanız zaten daha fazla açıklama yapmama gerek kalmaz.Bilmiyorsanız sizin kaybınızdır öğrenin en kısa zamanda.

Bu forumda yetkililer konuyu kitleme silme,mesaj silme veya düzenle hakkına sahipler,ve bu sebeb belirtilmeden yapılabilir,evet kullanıcıyız burda bulunmak mesaj yazamak konu açmak en doğal hakkımıza,tabiki haklısın konumuz kilitlendiğinde bir sebeb belirlenmeli,ama oda bir şart değil bence.

KnightOfPain "ama oda bir şart değil bence" lafını bir mesajın kilitlenir silinirse tekrar konuşalım ve ayrıca işte bu Koyun gibi olan Goyunluktur (hesap sormamak). Yok öyle arkadasım yargısız infaz! Türk mahkemeleri bile gerekçesiz karar veremiyor.

Nedir iki kelime gerekçe yazmaktan mı aciz olabilir bir yetkili? Yoksa eyleminin davranısının dusuncesının altına imzasını atmaktan mı çekiniyor olabilir? Yetki sorumluluktur.

Açtığın başlığa baktım.Bence son derce gereksiz bir ayrıntıya takılmışsın.Diyelim ki bu olay seni gerçekten rahatsız ediyor.O zaman siteyi düzenleyen admine (a-smurf) bir özel mesaj atabilirdin.Ben attığımda geciklemelide olsa cevap aldım.Gerçekten de çok meşgul bir insan kendisi...

İlk olarak ÖMS ile ilgili kişiye mesaj atmamam ve başlık açmam hatam farzedelim (böyle bir hiyerarşi olduğunu sanmıyorum ya neyse) o başlığa bir admin cevabı geldi "cCc" den ibaret...ve başlık kilitlendi.Ardından ben ilgili kişiye (bu mesajı atan kişiye) a-smurf ***Silinen Mesajımda isim vermemiştim*** öms yoluyla başlığın kilitlenme gerekçesini sordum "cCc" ile neyi kastettiğini sordum sonrasında ne olacagını sordum mesaja 3gunden buyana cevap gelmedi. Fakat ne hikmetse a-smurf'un "cCc" mesajı kısa bir süre sonra silinmiş başlıktaki kilit kaldırılmış ve bana tanınmayan cevap hakkı Laçin isimli (görünende) sıradan kullanıcıya verilmiş. İşte neden mesajlar SİLİNMEMELİ dememin en buyuk nedeni budur. Neler döndü neler bitti haberdar olamazsınız.Bu sizle ilgili olsa bile.Kanıt delil yok.
Ayrıca ben gereksiz oldugu kanısında değilim.Benim önem verdiğim Milli değer dedigim konuda Hassasiyet gösterdiğim noktada buna EN AZINDAN SAYGI DUYMALISIN.

Konuyu açmışsın.Kilitlenmiş, son derece doğal bir durum.Sonrasında kilitlenen bir konuyla ilgili, bir konu daha açmışsın anladığım kadarıyla...E bunun da kilitleneceği belli değil midir ki bir konu daha açıyorsun.
Doğal olarak ikinciyi de kapatmışlar, sonrasında bilgilendirmişler seni neden kilitlendiğini...

Buradan anlamam gereken "gerekçesiz olarak KİLİTLENEN forum başlığının peşine düşme" mi oluyor? sen bir noktayı kacırmıssın. Link'e bakarsan ilk kılıtlenen baslık başlık bugune ait degıl o gunden bu yana beklıyorum ben bir acıklama yapılır bır sonuc ortaya konur dıye. yoksa sıcagı sıcagına kılıtlendı hoop yeni baslık acma durumu yok ortada.Ve hatta sen bir başka noktayı daha kaçırmışsın benim ikinci mesajım tamamen ortadan kaldırıldı.O da sadece KİLİTLENSE bu kadar feryat figan etmezdim.Şimdi sorun şu 1 başlık olumsuzdu sadece kilitlendi 2. başlık 1.sinin akibetini sormaya yönelikti önce SADECE kilitlendi sonra TAMAMEN silindi. Allah aşkına silinecek kadar kötü uygunsuz bir mesajsa ben niye hala forum üyesiyim? Salla beni de gitsin...
(bu mesajıda bana teşvik olarak algılamamanız dilegiyle.Ki zaten son çareleri bu oluyor.)

Ortada alınacak, gücenilecek bir durum yok.Aksine senin hala aynı konu ile ilgili konu açıp oalyı devam ettirmen hatadır.
Seni de kimse durduk yere banlamaz, kendin yazıp kendin oynuyorsun anlayacağın.

"Hak aramak" ve "NEDEN?" diye sormak hata olarak algılanmaya devam ederse zaten bilgisayarımı kapatıp duvar ile dertleşmeye gidecegim.
  1.Başlık/Su anasayfadaki resim beni bir Türk olarak rahatsız etti rica etsem kaldırır yada değiştirir misini? (KİLİT!)
  2.Başlık/Vakti zamanında su adreste bir baslık acmıstım orada bana verilmeyen söz hakkına iliskin söylemek istedigim bir kac sey var.(KİLİT! Durya silelim biz bunu en iyisi SİL!Kullanıcıyıda silelim mi abi?-Yok daha az daha dur... Daha değil!)
  3-Başlık/Bir yetkili sesimi duyup Kırmadan etmeden cevap verebilir mi?(KİLİT!SİL!BAN!Madem gerekçe istemiş banına gerekçe verelim bari... "AYKIRI OLMAK ONUN SUÇUYDU...!"

Evet ben yazdım ben oynuyorum.

Son olarak da, "madem bir yanlış yapıyorum, bırakın forum kullanıcıları kara versin" demişsin.Cİddi misin gerçekten?Yöneticilerin bulunma amacı, zaten doğru ve yanlışlara karar vermek ve gerekeni uygulamaktır.Forum kullanıcılarının keyfine göre yapılacak olacaksa, ne anlarım ben onların moderatörlüğünden, adminliğinden...

Kacırdıgın nokta su ki; Başlığın kilitlenecek mi yoksa editlenecek mi yoksa silinecek mi olduguna forum kullanıcıları karar versin değil... Silmeyin mesajları neyin ne olduguna forum kullanıcıları karar versindir. BIRAKIN'dan kasıt silmeyin -Bırakın kalsın orada, ortadan kaldırmayın- şeklindir.
neLTu dedi:

diger iki basligini okudum onunla ilgili yorum yapmayacagim.usteki arkadaslar zaten yeteri kadar aciklama yapmis sana.

Sen de yap n'olur yap...Lütfen yap...O mesajları okumuş birisi olarak yap hele hele 2. mesajı okumuş birisi olarak yorum yap LÜTFEN. Malumun o 2. mesajı okumak herkese nasip olmadı.

neLTu dedi:

goyun derginin bir simgesidir.cumlenden anladigim kadari ile bu simgeye farkli bir bakis acisi getirip forumda kurallara uyan,mod'larin kararlarina saygi duyan herkese bildigimiz koyun sifati giydirmissin...

Az daha uğraşsan bütün forum kullanıcılarına düşman olarak empoze edebilecekmişsin beni taktir ettim. Bu kadar farklı düşünmek büyük çaba gerektiriyor olsa gerek.

Tekrar söylüyorum sözüm ona önüne konanı yiyen goyunadır lafım. "yönetim yaparsa doğrudur" tavrı yanlıştır. Ben bu forum,ortam ve icindeki herbir şahıs ile Oyungezer tüzel kişiliğine, saygı duyuyor sorumlulukla hareket ediyorsam benim ortaya koydugum Sanal ortam dökümü bu mesajlara da saygı duyulmalıdır. Zaten en nihayetinde Başlığı gerekçesiz olarak Kilitlemek ve SİLMEK bana saygısızlıktır. Bunu kabullenenler Goyunluk nedir tekrar düşünsün.Ben kabul etmiyorum ve bu açıdan goyun değilim. Ya sev ya terket burada düzen böyle derse bir yetkili arkadas elbette giderim.Ki zaten biri kalkıp bu cevabı verirse en azından bu başlığı amacına ulasmış olarak görürüm.(Gider Duvarıma Dert Yanarım.)
Creator
Üye

Fakat ne hikmetse a-smurf'un "cCc" mesajı kısa bir süre sonra silinmiş başlıktaki kilit kaldırılmış ve bana tanınmayan cevap hakkı Laçin isimli (görünende) sıradan kullanıcıya verilmiş. İşte neden mesajlar SİLİNMEMELİ dememin en buyuk nedeni budur. Neler döndü neler bitti haberdar olamazsınız.

Laçin görünende sıradan bir kullanıcı olsada aslında kalbimizin fatihi ve ogz yönetimi tarafından beslenen bir para babasıdır...

Haklı olma ihtimalini uslupla kaybetmek böyle birşey malesef. Hukuki terimlerle süslenen mesajlar paranoyayla ve "gereksiz" ithamlarla amacına ulaşamıyor haliyle.
Lightbringer Lord
Üye
atsizcilar.org da inecek bir forum trolü var....
Dexter
Üye
Uzun uzun cevap yazamayacağım, çünkü Boston Legal/Ally Mcbeal havasındaki üslubunuzla beni de tanık kürsüsüne çıkartıp jüriye kapanış konuşmanızı yapacağınıza eminim. O yüzden kısaca ve nazikçe bir iki şey söyleyeyim.

Açtığınız ilk başlık kilitlendi, çünkü size cevap verecek insanların yazacaklarından rahatsız olurdunuz. Temsili ve dünyaya bile benzemeyen bir resmi milliyetçilikle eleştirdiğiniz için ince alaylar kesinlikle gelecekti, bunun sinyalleri daha ilk mesajdan verilmişti. Ofcm gerekli açıklamayı yaptı, konu üstüne söylenecek fazla da bir şey kalmadığı için başlık kilitlendi.

İkinci başlığınız ise yazısız kural ihlaliydi. Başlığınız sizin banlanacak bir üye olduğunuzu anlatmak için değil, konu kalabalığını engellemek için kilitlendi. Ofcm gerekli açıklamayı yapmıştı zira.

Ayrıca Laçin, sözde mözde değil hakiki bir forum üyesidir, goyundur. Hepimiz de öyleyiz. Gurur duyuyoruz. Ya sev ya terket diye düşünmek ya da direkt polemiğe neden olabilecek başlıklar açmak yerine anlamaya ve sevmeye çalışırsanız, forumdan ve üyelerin sohbetinden çok daha keyif alacağınıza eminim.

Okuduğunuz için teşekkürler.
Creator
Üye
Dexter dedi:

Okuduğunuz için teşekkürler.

Birşey değil =/
Dexter
Üye
Saygılar mı deseydim?

Creator seni kınıyorum ve sana laflar hazırladım.
KnightOfPainKnightOfPain
Üye
Demirboynuz demişsinki :_ "Fakat ne hikmetse a-smurf'un "cCc" mesajı kısa bir süre sonra silinmiş başlıktaki kilit kaldırılmış ve bana tanınmayan cevap hakkı Laçin isimli (görünende) sıradan kullanıcıya verilmiş"

Şimdi benim laçin arkadaşımıza saygım sonsuz,kendiside aslında sıradan bir üye değil evet,ama evet o dediklerine katılyorum,laçin olsa bile herkezin sevdiği bir kişi olsa bile sonuçta bence kitlenen bir konuya mesaj atmak istediği için o konun yeniden açılması,laçinin istediğini yazması ve konun yeniden kapanması bence doğru değildir (tekrar ediyorum kişisel almayın laçini bende severim saygım sonsuzdur ) ama laçin olsun başkası olsun böyle bir durum olmamalı.
Bu tartışma kapatıldı.
Aktif Başlıklar
discussioncontroller