Spider-man: Web of Shadows(ps2)
lordeagle
Üye
                                                                [img width=290 height=500]http://images.gamefly.com/images/games/e/132820e.jpg[/img]

Arkadaslar en basta sizden bir konuda ozur dilemek istiyorum. Cunku bilgisayarin klavyesi ingilizce oldugu icin turkce karakterler kullanamadim. Klavyeyi de turkceye cevirmeye usendigim icin kusura bakmayin. Neyse biz yazimiza donelim.

Evet bir spider-man oyunuyla karsi karsiyayiz. Activision firmasi bircok Spider-man oyunu cikartmisti.Bunlardan Spider-man 2 ve Spider-man 3 oyunlarinda gercekten guzel is cikartmis olan firma, Spider-man oyunlarinin iyi yone gittigini kanitlamisti. Ancak bu 2 oyundan sonra cikarttigi friend or foe oyununu spider-man hayranlari unutmak istiyordu.

Oyunu aldigimda cok heyecanliydim. Oyunun haberlerini internetten takip etmistim ve bu oyunun cok guzel olacagindan eminim. Ancak oyunu oynamak icin haftasonunu beklemeye koyuldum. Cunku okul yuzunden hafta ici oyun oynamam yasakti.

Oyunu ps2 ye takip, oyunu baslattim. Oyun acildiginda icimi bir heyecan kapladi. Oyun acildiginda konu anlatiliyordu. Konuya gore dunyaya cok buyuk bir simbiyot gelmisti. Bu simbiyot hem Spider-man in dusmanlarina hem de insanlara gecip onlara guc sagliyordu. Bizim de gorevimiz tabi ki dunyayi kurtarmak.

Evet konuyu da anlattigimiza gore oyuna gecelim. Oyunun konusu anlatildiktan sonra spider-man in kontrolu ellerimize gecti. Oyun 2 boyutlu bir animasyon seklindeydi. Oyunda ilerledikce onumuze gelen dusmanlari olduruyoruz. Sonra havaya aglarimizi atip ilerliyoruz. Sonra yine onumuze gelenleri olduruyoruz ve bu is boyle devam ediyor. Baska hic bir sey yapmiyoruz. Birde onumuze gelen bazi kisilerle konusuyoruz. Orada sectigimiz konusma secenegine gore kirmizi veya siyah tecrube kazaniyoruz(Turkcemize sahip cikalim). Bu kazandigimiz tecrubeler sayesinde yeni hareketler kazaniyoruz.

Oyundaki grafiklere gelelim. Oyunda grafikler yerlerde surunuyor. Belki atarimizde oynadigimiz oyunlarda bile daha guzel grafikler vardir. Adamlar neredeyse hic ugrasmamislar.

Simdi de oyundaki seslere gelelim. Oyundaki butun sesler, muzikler cok kotu. Oyundaki sesler yuzunden buyuk olasilikla televizyonun sesini kapatacaksiniz. Oyunda konusmalarda seslendirmeler de yok. Oyunda ses olarak da hicbir sey yok.

Sonuc olarak oyununu gordugunuz yerde kacmanizi siddetle tavsiye ederim. Oyunu oynarken belki ilk basi boyledir, sonradan degisiyordur dedim. Ancak umdugum olmadi. Eger bu oyunu benim gibi ps 2 de oynarsaniz Activision firmasindan nefret edebilirsiniz. Hatta ps 2 sahiplerini insan yerine koymadigini da dusuneceksiniz. Bu oyunu hangi amacla cikardiklarindan hala emin degilim. Keske bu oyunu ps 2 ye hic cikartmasalardi.

Grafik: 2
Ses ve Muzik: 1                                          + Konu guzel
Hikaye/Atmosfer: 3                                       - Konu disinda her sey
Eglence: 2

Arkadaslar yazi hakkinda yorumlarinizi yazarsaniz sevinirim. Hatalarimi duzeltip kendimi gelistirmek istiyorum. Ileride burada yeni yazilarimi da gorebilirsiniz
lordeagle
Üye
arkadaslar hic yorum yazan yok mu :(
Misafir
Seslendirme berbat oyundan zevk aldığım tek yer Venom ve Spider-Man savaşıydı. Sakın almayın derim. Verdiğin not haklı olmuş. Bu oyun iyi değil gerçekten de.
Big Boss
Üye
Değişikmiş oyun.
discussioncontroller