İstanbul'da Sevdiğimiz/Görülmesi Gereken Yerler
123459
ElladanElladan
Üye
Şimdi arkadaşlar Finlandiya'dan bir arkadaşım gelecek beş günlüğüne Türkiye'ye ve ona İstanbul'da güzel bir hafta geçirtmek istiyorum. Yalnız onu nerelere götürsem konusunda pek emin değilim. Tarihe meraklı bir arkadaş olduğu için müzeler konusunda sorun yaşamam. Onun dışında bildiğniz güzel restoranlar, manzarasını sevidğiniz yerler, İstanbul'da mutlaka görülmeli dediğiniz yerler, barlar (metal müzik sever arkadaşım) vs...

Hadi bakalım güzel bir plan hazırlamama yardımcı olun... lütfeeeen. =)

Beğenenler: DarkSoul47

Sims 2 Ustası
Üye
Topkapı Sararyı çok güzeldi bak. Yaz tatilinde gittim ben çok sevdim.

Sultanahmet Köftecisi'ne götür?
Misafir
Finlandiyadan geliyorsa elbette metal dinler Elladan. xD

Piyer Loti aklıma geldi benim manzara diyince ama orası da ters gibi. Ortaköyde kumpir yedir sonra gönder İzmir'e gevrekle boyoz yedireyim ona. =p
princeofpersiaprinceofpersia
Üye
Miniatürke götür. Güzel bir yerdir.
Dark Templar
Üye
pierre loti kesinlikle, kanlıca(yoğurt),bi de kanlıca yolu üzerinde çınaraltı diye bir yer orası da hoş, büyük ada, sultanahmete görürmeyeni dövüyorlar. boğazı gören bilimum nokta :D
Misafir
Belki iyi bir çocuk olursanız Kadıköy'den 23.00 suları geçerken horon tepen lazları görebilirsiniz.
ElladanElladan
Üye
Abi beş koca gün hadi ilk günü saymıyorum, yorgun falan olur. 4 Gün, iyi bir plan yapmam lazım ayrıca Taksim'deki yerlerden de bir iki mekan söyleyin bakalım gece kuşları. Bilgisayar oyunlarından hoşlandığımı ve böyle yerlere pek takılmadığımı söylemiyorum. =)
Gencay
Üye
Minyatürke gidin. Olimpiyat stadının ortasına çömün.
Dark Templar
Üye
taksimde kafe pi veya küçük beyoğlu güzel yerlerdir bence, ya da nevizade'de teras veya aslanım, kadıköyde isis hoş yerdir, karga da güzeldir ama bulması zordur :D ki gitmediysen zor bulursun :D çünkü kapısında minnacık bir karga var :D ha bi de kallavi var ki süper manzarası vardır. st.antuan kilisesinin karşısında en üst kat
montezaus
Üye
dark aynı yerlerde dolaşıyoruz galiba =)

taksimdeki yerlerine ek olarak kafe pi nin beşiktaş adeksin yanında da çok güzel bi yeri var, taksimdekinden daha çok beğeniyorum ben(ve genelde tanıdığım herkes). küçük beyoğluna da gidersen terasa çıkmanı tavsiye ederim. nargile için kallaviye ek olarak mihrimah sultan vardır tünele doğru, orası da iyidir. bar olaylarında ek olarak nevizadede peyoteyi tavsiye edeyim, en seçici en iyi müzik orada çalıyor bence. akşam canlı bir şeyler dinleyecekseniz de bronx var -termos çıkmazında, barcelonanın yanından girilen sokak-, studio live var -ağa camiden aşağı inip borsadan sola giriyorsun-, mojo var -sararın karşısındaki sokaktaydı galiba tam emin değilim, arada birilerine sorarsan tarif ederler-. güzel canlı şeyler dinleyebileceğin birkaç yer daha var aslında da aklıma gelmedi şimdi neyse. (söylememişim de canlı müzik olayında peyote de baya iyidir. replikas, kafabindünya, dandadadan falan düzenli olarak çıkar, ek olarak bi ton amatör-pro grup gelir geçer vs.)
SasukeKun
Üye
cihangire uğrayın bi. ev yemeği yapan bi yerde yemek yedirirsin.
123459
discussioncontroller