Vardiya Defteri
PrinnyPrinny
Üye
Çocuğu kırmıştım bir de ben ölümünden önce, böyle olaylar çıkmamışken ortaya, o çok koyuyor bana asıl. Ondan sonra ne olursa olsun kırgınlıklarımı aynı gün çözmeye çalıştım zaten, hayat dersi oldu bana o çocuk.

Mekanı cennet olsun
kurtkapankurtkapan
Üye
başka bi konuya yazmıştım ama bulamadım.
Bu olay çıktığında benim ilk aylarımdı daha. Çok üzülmüştüm yazılanları okurken. Locco =/
NeoxolmisNeoxolmis
Üye
adına vardiya denmesinin sebebi var aslında.

bu seferlik vardiyayı ben alıyorum. devre değişimi yapalım. benden önceki nöbetçinin mermileri sayılsın. ben üzerime geçireyim o tozlu kamuflajı, ve görünmeyinin ufkuna bakarak bir sigaramı yakayım.

aklımdan binlerce söz, binlerce latife, binlerce güfte geçsin. ben sigaramın nefesini ciğerlerimden dışarıya vereyim.

aklımdan yaşanmış anılar geçsin, yaşanmamışlıkların üzerine biber eksin. öyle bir biber eksin ki, benim midem isyan etsin ben hastayım diye.

gecenin ayazı vursun bana, gecenin ayazında bir yandan sinüzitlerim bizi koru diye haykırırken, ameliyat yerim inceden sızlasın.

sigaranın tüm nefeslerini bir nefes haline getirip içeyim. nikotinin o acı tadına doyayım. zehrin damarlarda gezişini izlerken, sanki ilk kez sigara içiyormuşum gibi başım dönsün.

uykusuz nöbetler devralayım başkalarından, rüya hissine doyayım. 23-00 nöbetini kazıyayım elimdeki deftere.

omzumu acıtıyor tüfeğin kayışı. G3'ün temiz kokusu burnuma geliyor.

sök- çıkart

yerleştir- tak

cep aynamı alayım, zifiri karanlığı sigaranın ucundaki kor ile yansıtarak aydınlatayım. ama geri kalan her yer karanlık.

vardiyamın yarısındayım. ve benim diyeceklerimin aslında bitmemiş olmaması ürkütü oluyor.

vardiyamın yarısındayım, ve yazdığım defter sayfası bana inat gene bitti.
drouzzindrouzzin
Üye
02.06
İstanbul. İkinci kez geldiğim bu devasa şehir beni nedense herkesi olduğu gibi korkutmuyor. Tam şehir insanı olmuş çıkmışım da haberim yok. Bütün o gürültü, o karmaşa, o telaş bana güzel geliyor bilakis. Büyüklüğünden bahsederken insanlar, aklımdan sadece "Neler neler vardır burada..." geçiyor.

Öyle karış karış gezesim, öylesine bu şehirden biri olasım var ki, anlatamam. Sadece filmlerde ya da haberlerde duyduğum semt isimlerini cümle içinde kullanmak bile bambaşka bir duygu. "New York'tayım abi, şimdi Brooklyn'e gidiyorum, Queens'ten arkadaşlar gelecek, onlarla buluşucam." cümlesini kurmak ne kadar "olmaz", ne kadar "başka boyuttanmış" gibi geliyorsa, "Beykoz"dan "Kadıköy"e gitmek de o kadar garip benim için... Ve bir o kadar da güzel.

İstanbul'da yaşamalıymışım. İstanbul'da yaşamalıyım hatta. Pek çoğunun üniversite birinci sınıfta kendi kendine verdiği -ve hiç tutamadığı- yatay geçiş sözünü veriyorum bu gece kendime. Bu sene inekleyebilirim sanırım. Gece vakti kurulan hayaller bu şehirde gerçeğe her yerden bir adım daha yakın zira.
streetdog
Üye
02.17

çok canım sıkılıyo
[Deleted User]
The user and all related content has been deleted.
OneInchManOneInchMan
Üye

02.06
İstanbul. İkinci kez geldiğim bu devasa şehir beni nedense herkesi olduğu gibi korkutmuyor. Tam şehir insanı olmuş çıkmışım da haberim yok. Bütün o gürültü, o karmaşa, o telaş bana güzel geliyor bilakis. Büyüklüğünden bahsederken insanlar, aklımdan sadece "Neler neler vardır burada..." geçiyor.

Öyle karış karış gezesim, öylesine bu şehirden biri olasım var ki, anlatamam. Sadece filmlerde ya da haberlerde duyduğum semt isimlerini cümle içinde kullanmak bile bambaşka bir duygu. "New York'tayım abi, şimdi Brooklyn'e gidiyorum, Queens'ten arkadaşlar gelecek, onlarla buluşucam." cümlesini kurmak ne kadar "olmaz", ne kadar "başka boyuttanmış" gibi geliyorsa, "Beykoz"dan "Kadıköy"e gitmek de o kadar garip benim için... Ve bir o kadar da güzel.

İstanbul'da yaşamalıymışım. İstanbul'da yaşamalıyım hatta. Pek çoğunun üniversite birinci sınıfta kendi kendine verdiği -ve hiç tutamadığı- yatay geçiş sözünü veriyorum bu gece kendime. Bu sene inekleyebilirim sanırım. Gece vakti kurulan hayaller bu şehirde gerçeğe her yerden bir adım daha yakın zira.

yarım saatlik ders için 1 saat gidiş 1 saat geliş yapmak.. welcome to istanbul
dodgerdodger
Üye
İstanbul güzeldir. İnsana seçim hakkı sunar.
OneInchManOneInchMan
Üye
kampüs esenlerde olunca seçimler bir diğerinden iyi olmuyor :(
dodgerdodger
Üye
Koca şehire sadece okul yönünden bakmayın sizde.
discussioncontroller