Dissidia: Final Fantasy
Vaizard
Üye
Oyunu oynayan yok mu? Sanırım herkes Japonca oynadı ve bitirdi. İngilizcesini bekledim ben, bu aralar bütün boş zamanımı Dissidia ile harcıyorum. Story Mod bitmek üzere, Cloud'u 87 Level yaptım ve Story Mod'u Cloud ile bitireceğim. Bütün karakterleri 100 Level yapmak için kasıcam tabi ki. :D Ve Online Lobby'de karşılaşma yapabilen var mı?
FeylingFeyling
Üye
Oyun elime yeni geçti ama PSP'yi bir arkadaşıma verdim, ucundan bakabildim İngilizce versiyona. Baktığım kadarıyla oyun dopdolu olmuş. Neredeyse bütün FF oyunlarını oynadıysanız girdiğiniz her menüde start'a basarak yardım menüsünü açın, orada seriden bir çok karakterin ağzından tutorial alın.
Ufak bir chocobo oyunu var, etkileşimimiz yok gibi bir şey ama FF8'deki item buldurma olayına benziyor. Dahası summonlar, itemler, zevkli taktiksel aksiyon ve sevilen FF kötüleriyle oynama fırsatı (iyileri sallayın, hem kim Firion ile oynamak ister ki? :) ) Gün olur oynarız 100lerce saat deviririz inşallah.
HazeHaze
Üye
Ben oynuyorum, biraz ara verdim ama. Cloud ve Squall Lv 100, Onion Knight 60, gerisi de 40, 30 falan gidiyor öyle. Kötülere fazla elleşmedim, bir tek Sephiroth Lv 16 falan oldu galiba dün oynadığımda. Fazla oynayınca sıktı gibi, o yüzden azalttım oynama süremi ehehe. Oyunu bitirdim, Gabranth mı ne, o kaldı açılacak, bir de diğer karakterler kasılır tabii ama niye yapayım onu da bilemiyorum, multi oyna(ya)mayacağım nasılsa. :P Accomplishments %54 civarı, Battlegen de %67 falan, Inventory %40larda yanlış hatırlamıyorsam. Öyle işte. Mutlaka oynanmalı. Bir de alternatif görünümleri ilk başta palet değişikliği sanıp yanıldığımı görünce rahatlayıp, aslında yanılmadığımı farkettiğimde ise hayalkırıklığına uğradım, ehehe. Keşke herkesin alternatif görünümü Cloud veya Squall gibi olsaydı. :D
Vaizard
Üye
Ben Gabranth'ı da açtım, ondan sonra bir Story daha çıkıyor, bütün karşına çıkanlar 95-100 Lv. arası. Cloud 100, Squall 88, Warrior of Light 29 Lv. Gerisi ise 15-20 arası. Artık genelde Duel Comosseum oynuyorum, hem PP kazanıp hem Level kasıp hem de zor bulunan Item'leri alıyorum.

Online oynayabilen var mı? Ve şu Data Install'da ki oyunu yükleyip oynayabilen var mı?
sawwormsawworm
Üye
Inward Chaos'da Chaos (level 110)'u yenen var ise, taktikleri bekliyoruz, level 100 Onion Knight'im ile yenemedikten sonra umudumu kaybetmeye ba$ladim.
Misafir
Daha önce hiç final fantasy serisini bilmiyorum, alıp oynasam bi tad alır mıyım oyundan?
Cloud_StrifeCloud_Strife
Üye
@Vaizard: Oyunda online üzerinden oynama mevcut değil, sadece wi-fi ile 30 metrelik bir uzaklığı destekliyor maalesef. Zaten o kadar hızlı bir oyunda ne gibi sorunlar olacağı belli. Data Install'a gelince; ben yükledim de oynuyorum, hem de 500 kûsür olanı, yani bir problem oluyor diye soruyorsan problem yok. Ne işe yaradığını biliyorsundur zaten.
FeylingFeyling
Üye
Aranella dedi:

Daha önce hiç final fantasy serisini bilmiyorum, alıp oynasam bi tad alır mıyım oyundan?

Valla Dissidia özellikle FF'leri oynamış olanlar için yapılmış. Ama buradan gaza gelip, merak edip de FF serisine başlama ihtimalin da var. Bir göz at bence bir şekilde.
Vaizard
Üye
@Cloud_Strife: Ben de oyun Wi-Fi modemi algılayınca Wi-Fi üzerinden Online oynama var diye düşünmüştüm. :< Data Install'da ise, oyunu yükleyince bir Save dosyası elde ediyorum fakat oyun yok. xD

Cloud, Squall 100, Cecil Harvey 41 Lv. oldu.

Edit: Onion Knight: 40 Warrior of Light: 50 Lv. :>
curufinwe
Üye
Bu oyun nedense beni çok sıktı. Evet level kasmak bayağı zevkli gerçekten de dopdolu ama birşeyler eksik kalmış gibi. Neden bilmiyorum ısınamadım Dissidia ya ki bilen bilir nasıl bir FF manyağı olduğumu...
discussioncontroller