BtG: Mecelle-i Fürahnek
Ayni MarzîAyni Marzî
Üye
Mecelle-i Fürahnek nedir, necidir?

Mecelle-i Fürahnek BtG alt başlığı olarak film, albüm, kitap, çizgi roman, anime & manga gibi kültür tanıtımları/incelemeleri yaptığımız yeni yeni kurulan bir oluşum. "Peki BtG de ne olaki?" diyor ve Mecelle-i Fürahnek hakkında daha net bir fikir edinmek istiyorsanız son ayın dvd'sine bir göz atabilirsiniz. Yahut BtG hakkında alıntı yapacak olursam:

ofcm dedi:

Yer Kasımpaşa Vogel ofisi. Sinan'la oturmuş hinlik planları yapıyoruz. DVD'nin içine bir e-dergi hazırlayalım, okurlardan gelen amatör yazı ve işleri koyalım. Ayrıca bizim dergiye yazmayacağımız en amatör duygularımızı yansıtacak bir yer olsun diye. Fikir süper ikimiz de çok seviyoruz. Kafa kafaya verip geliştiriyoruz ve sonra aramızda şu diyalog geçiyor.

S: İsmini de Underground koyarız
T: Underground ne ya çok klişe farklı bir şey olsun.
S: Yok yok underground iyidir güzel de anlatıyor işte konuyu. Hem ne koyacaksın ki başka?
T: Beneath The Ground olsun hem o anlamı verir hem de taptaze bir isim.
S: Beneath The Ground ne be öyle isim mi olur? Zombi mi yapıcan okurları?
T: Yaparım ne var Underground diye klişe olmasından iyidir Zombi'likte güzeldir.
S: Hayır Underground olacak!
T: Beneath the Ground olacak!
S: Underground!
T: Beneath the Ground!
S: İyi yap sen o zaman ben Underground yapıyorum.
T: Ben de Beneath the Ground yapıyorum.
S: İyi olan kazansın!

Böylece Level CD'si içinde Underground ve Beneath the Ground diye iki bölüm başladı. Ben sinana inat bütün BtG'yi zombi temalı tasarladım ve okuyuculara çağrıda bulundum gelin katılın diye. Sonra heyecanlı okurlar hızla katılıp sahiplendiler. BtG CD içindeki bir bölümden bir topluluk haline gelince South Park'tan esinlenerek La Resistance! olarak grubun ve BtG olarak yayının ismini belirledik. Ama BtG ismi o kadar çok sevildi ki grup ismi olarak da en çok o kullanıldı. Viva La Resistance! olarak da sloganımız kaldı.

Bu noktada BtG gibi Mecelle için de katılım gerekiyor. Çünkü Mecelle (tıpkı BtG gibi) çeşitlendikçe, farklı ilgi alanları olan kişilerin tanıtımları oldukça güzelleşir, zenginleşir. İşte bu yüzden merakla okuduğunuz kitaplar, çizgi romanlar, yazarlar hakkında tanıtım, inceleme yazılarınızı  "Mecelle" başlığı altında btginbox@gmail.com'a bekliyoruz.

Konu hakkında soru, öneri, eleştiri ve fikirleriniz için de şu başlığa bir uğrayıp kahvemizi içebilirsiniz =)
Bu tartışma kapatıldı.
Aktif Başlıklar
discussioncontroller