Unreal - Prisoner 849
Barnz
Üye
Bunu eski bilgisayarımda bulunan dosyaları aktarırken buldum. Sonuç olarak buraya değişiklik yapmadan (ayrıca okumadan, umarım aşağıda yer alan bir tür incelemedir) göndermeye karar verdim.

-

90'larda çıkan bilimkurgu oyunları arasında yer alan Unreal (Epic Mega Games/1998), çıktığı zaman birçok oyuncunun ilgisini çekmeyi başarmıştır. Yapımcıların farklı bir yönelişe girmesi ile (bkz. Unreal Tournament serisi) bu sihirli evren ve içindekiler tarihe karışarak, unutulmuştur. Daha sonradan çıkarılan Unreal 2 (Legend Entertainment/2003) ise başarılı bir yapım olmasına karşın ilk oyun ile bağlantısı olmadığı için oyuncular tarafından olumsuz karşılanmıştır.

Bu uzun ve bazen sizi çıldırtan yolculuk boyunca Mahkum 849'un, yani siz, başına geleceklerine tanık olacak, bazı seçimler yapmak zorunda kalacaksınız. Asırlar boyunca ayakta kalan, ama şimdi unutulmaya yüz tutmuş bir kültür toplumunun kurtarıcısımı olmak istiyorsunuz, yoksa kıçını buradan kurtarmak isteyen bir zavallı mı? Bu sizin seçiminiz. Bir mahkum olarak suçlu bir insan konumunda olabilirsiniz, ama bu sizin halen bir insan olduğunuz gerçeğini değiştirmiyor.

Daha maceranızın başında göreceklersiniz sizi gideceğiniz yoldan geri döndürebilir, ama direnmelisiniz. Uzun ve yorucu bir uzay yolculuğunun sonunda gözlerinizi açtığınızda kendiniz Vortex Rikers isimli geminin içinde, bir kargaşanın ortasında buluyorsunuz. Na Pali'ye (cehenneme) hoşgeldiniz.

Arkadaşım demeye belkide korktuğunuz, sevmediğiniz kişilerin cesetleri, daha doğrusu onlardan geriye kalanlar geminin yüzeyinde sergilenmekte. Böyle bir şeyi kim, veya ne, hangi amaç için yapmış olabilir? Az sonra yanıtını öğreneceksiniz.

Karşılaştığınız bu canlılar, en az sizin kadar yetenekli ve akıllıca hareket etmekteler. Görevi olan,  korkusuz savaşçılar olabilirler, ama onlarında korumaları gereken birer canları var. Onları sadece tanımakla kalmamalı, her birini karşı özel yöntemler geliştirmelisiniz.

Maceranız boyunca olağanüstü yerleri görecek, buranın yerli halkı (Nali'ler) ve onların tanımı ile gökten inen şeytanlar ve yaptıkları ile tanışacaksınız. Eğer halen hücrenizin buradan daha  kötü olduğunu görüşündeyseniz, düşüncelerinizi tekrar gözden geçirin.

-

Yazıda bulunan Korece karakterleri temizleyen Guard Down'a teşekkür ederim.
discussioncontroller