The Elder Scrolls V: Skyrim
QuendarthQuendarth
Mod
http://www.elderscrolls.com

http://bethblog.com/index.php/2010/12/11/the-elder-scrolls-v-skyrim-announced-at-the-vgas/

Eski haberler:
Spoiler:
Az önce UESP'ye girdiğimde bir haber dikkatimi çekti, ve bir anda kalbim hızla çarpmaya başladı. (Belki yeni başlık açacak kadar büyük bir haber değil, ama Elder Scrolls alt-kategorisi canlansın istedim biraz :)) İşte haber:

"Elder Scrolls in 2010? — October 30th, 2008

According to gameindustry.biz, a Bethesda publishing executive, Paul Oughton stated that we may be seeing the next Elder Scrolls title around 2010. He didn't say anything about what we can expect from the game, or whether or not it might be an MMO from ZeniMax Online Studios or a single player game developed internally at Bethesda, but since he is quoted as a Bethesda Executive, the single player option seems more likely. Currently speculation on the next Elder Scrolls title points to it taking place in Skyrim."

( www.uesp.net )

Umarım doğru bir haberdir. Elder Scrolls evreniyle ilgili bir küçük oyun bile olsa heyecanla beklerim.

Oyunun online olmamasını umuyorum. Yine her zamanki gibi tek oyunculu olsa daha iyi olur. Ama online da olsa seve seve oynarım tabii, orası ayrı :).
creiGncreiGn
Üye
Oyun 2010'da çıkacak diye kesin bir şey söylenmemiş olsa da sonuçta Bethesda basın sorumulusunun yaptığı bir açıklama olduğu için sallama bir haber değil. (umarım :))
SİNİRMANGASİNİRMANGA
Üye
Fallout 3 ve Obliviondan sonra onlardan babam çıksa oynarım zaten =)
creiGncreiGn
Üye

Fallout 3 ve Obliviondan sonra onlardan babam çıksa oynarım zaten =)

Ben de ben de :dans:
QuendarthQuendarth
Mod
Morrowind ve Daggerfall'u unutmayalım. Hatta o zamanlar seveni daha çoktu. Şimdi nedense o zamanlar seven çoğu kişi beğenmiyor Bethesda'nın oyunlarını.
creiGncreiGn
Üye
Onlar da çok güzeldi tabi ki. Ben anlamıyorum bu yeni çıkan oyunları beğenmeme işini; bir firma Morrowind diye bir oyun yapıyor, herkes oynuyor bayıla bayıla, sonra aynı firma yine çok kaliteli bir oyun yapıyor ama nedense bu kişiler burun kıvırıyor olmamış diye. İkisini de aynı adamlar yapmadı mı? :D
Hepsini oynayıp hepsinden zevk almalı...
[WT]Elessar
Üye
creiGn dedi:

Onlar da çok güzeldi tabi ki. Ben anlamıyorum bu yeni çıkan oyunları beğenmeme işini; bir firma Morrowind diye bir oyun yapıyor, herkes oynuyor bayıla bayıla, sonra aynı firma yine çok kaliteli bir oyun yapıyor ama nedense bu kişiler burun kıvırıyor olmamış diye. İkisini de aynı adamlar yapmadı mı? :D
Hepsini oynayıp hepsinden zevk almalı...

Buna katılmıyorum. Çünkü "kaliteli olmak" özneldir; bence Battle for Middle Earth oldukça kaliteli iken birçok LotR fanına göre oyun rezildir, rüsvadır.

Aynı olmasa da bir başka örnek de NFS: Pro Street. Most Wanted'ı yapan Black Box yaptı PS'i, ne oldu? Çok mu kaliteliydi? Bazılarına göre evet. Ancak bence oyun çöptü ve doğal olarak sev(e)medim, oynamadım.

"Aynı adamlar yapıyor." diye bir oyunun gözü kapalı manyağı olmak fanboyluğa girer ve bazı oyun firmaları için nispeten doğrudur (bkz. Criterion, Ubisoft Montreal, Blizzard). Ancak Bethesda bunlardan biri değil maalesef. (:
QuendarthQuendarth
Mod
Aynı firma yapıyorsa güzeldir mantığı bence de yanlış. Hatta verdiğin örneklerdeki firmalar (Criterion, Ubisoft Montreal, Blizzard) için bile doğru sayılmaz. Elbette onların da kötü bir oyun yapma olasılığı var.

Ama yaptığı neredeyse her oyunun efsane olduğu firmalardan biri Bethesda. Ben oynadığım her Bethesda oyununa resmen aşık oldum, ve hepsi de heryerden yüksek notlar aldı ve uzun yıllar konuşuldu. O yüzden oyun dünyasının mesela Blizzard'dan beklentisi neyse, Bethesda'dan da o olmalı.
Edebi?
Üye
İsterse 3D Realms yapsın oyunu.. Skyrim lafı geçiyorsa çar yatar.
QuendarthQuendarth
Mod
Çar yatar ne demek acaba?
SİNİRMANGASİNİRMANGA
Üye
Kınayt terimi =)

Çar ölür exp kaybolur yüksek lvl adamlar bağıra çağıra küfrederken bir yandan "rezci" priest ararlar.Bulamazlarsa cep telefonundan bir tane çağırırlar.Eğer elektrik kesilirse ya da o anda dc yerlerse bilgisayarı kırarlar =)
discussioncontroller