The Elder Scrolls V: Skyrim
keldorn_thepaladinkeldorn_thepaladin
Üye

atayım gelmişken.
rastgele baktım attım ne kadar stabil olduğunu görmeniz için.
LostLost
Üye
yükledim 2 gündür oynuyorum, fazla oynamadım ama sorunsuz gibi; normal başlayıp, whiterun'a geldim çökme olmadı henüz. bi tek enb'sini değiştirdim de eski tadı yok yav ama hiç oynamadığım görev modları falan var, avcılık falan keyifli olabülü

normalde hiç uğraşmayacağım şeyler yüklemiş modu toplayan adam, yeni mekanlar veya yeniden dizayn edilmiş mekanlar gibi baya hoş olmuş, farengar'ın lab'ı dehşet olmuş özellikle o ne lan
VattghernVattghern
Üye

https://www.reddit.com/r/gaming/comments/3ddrjg/this_450_mods_skyrim_is_incredible
450+ mod tek modda.
40 gb boyutunda bir şaheser.
skyrim legendary edition gerekiyor amma velakin.

Ben de tavsiye etmem.

Üzerinden 6 ay geçmiş bu süre içerisinde bu modlar bir çoğuna yeni yama gelmiştir.
Muhtemelen 450 moddan en az 100 tanesini sevmeyeceksin o da var.
Hangi sürümleri kullanmış belli olmadığı için istesen de update etme olanağın yok.
Teknik olarak böyle modları bir araya toplayıp tek mod gibi reklamını yapmak yasak zaten o yüzden Nexus'ta böyle şeyler yok.

ve daha bir sürü sebep.

Ben 20-25 mod söyleyebilirim mutlaka herkesin indirmesi gereken ama onları zaten reddit'e baksanız da bulabilirsiniz. r/skyrimmods'ta onlarca guide ve liste var.
LostLost
Üye
üzerinden 6 ay geçmesi bi şey ifade etmiyo benim için, oyun zaten 4 yıllık, 3.5 yıldan sonra ne kadar daha iyi olabilirki. hayır o mantıkla şimdi de oynamayalım 10 yıl bekliyelim yeni yamalar modlar çıkar : p onun dışında kendi keyfinize kalmış, benim sevmediğim pek mod yok gibi, lore-friendly demiş öyle de görünüyo şuana kadar, biraz da fazla hardcore gibin (35 tane ok taşıma sınırı ne lan : p)

ayrıca yasak olması bizim iyiliğimiz için değil modları yapanların veya nexus'un iyiliği için

zamanı ve uğraşmaya direnci olan gider onlarca guide'a bakar kendi yapar ince ayrıntısına kadar, zamanında çok yaptım ben de, artık uğraşmak istemiyorum, benim gibi olanlar için bire bir

tavsiye edeyrum
VattghernVattghern
Üye
Dediğim şeyi anlamadın sanırım, yeni mod çıkmıştır bekleyin demedim. Listede bahsedilen modlara güncellemeler gelmiştir demek istedim. Bu sadece yeni özellik manasına gelmiyor, bir çok bugdan ve hatadan arınıyorlar. Bazı modların bazı modlarla çakıştığını dahi bilmiyorsun 1-2 hafta oynamadıkça, her gün 2-3 modu birbirine bağlayan yeni patchler çıkıyor. Takip etmeyenler bilmeyebilir ama her 1-2 haftada bir büyük güncellemeler oluyor ve toollar çıkıyor, bundan 3 ay öncesine kadar herkesin kullandığı Stable uGrids modunu şimdi kimse kullanmıyor çünkü problematik olduğu anlaşıldı. Zaten yaklaşık 2 ay önce oyunda herkesin kullandığı Unofficial patch serisine çok büyük bir update geldi ve Legendary(daha önce 5 farklı esp idi güncellenip hepsi combine edilip tek esp yapıldı) oldu.

O listedeki 450 moddan 300 tanesine muhtemelen 3er 5er tane güncelleme gelmiştir bu 6 ay içerisinde.

Zaten son çıkan toollar olsun(Merge Plugins, Mator Smash falan) üstüne bir de STEP eklenince kendi 300-400 modlu setupını yapmak çok kolay iş. Hızlı interneti(50Mbit falan) olan birisi için 3-4 saat anca sürer onun da büyük bir kısmı modları indirmek zaten.

Skyrim Mod Combiner denen bir şey var mesela 200-300 tane texture modunu birleştirme özelliğine sahip, sen istediklerini seçiyorsun o birleştiriyor. Her hafta güncellenen bir şey. İşin grafik kısmını bu komple hallediyor 1-2 mod hariç, geri kalan tek şey bugfix modlarını ve gameplay modlarını falan kurmak.

Beğenenler: NeOzguR

LostLost
Üye
ben "yeni yamalar modlar" demişim, arada virgül/ve eksik : p

anlaşılmayacak bi şey demedin zaten, senin mantığınla bakınca 6 ay önce oynayanlar çok şanssızdı; şu-bu çıkmamıştı/düzeltilmemişti, artık şu bu daha kolay bilmemne oluyo. şu an gülcel modlarla oynayanlar da 6 ay sonra oynayacak olanlara göre çok şanssız olacak... bi şey satın alırken beklemek gibi, yeni serisi çıksın alacam, bi yeni seri daha geliyo hemen ardından ama. dediğim gibi benim için 6 aylık olması hiç bi şey ifade etmiyo, 6 ay önce sistem topladıktan sonra da düşünüyodum modlamayı ama üşenmiştim, o zamandaymışım gibi oynuyorum : ddd

ayrıca o 3. paragrafta dediğin şey sana/hızlı interneti olana-hangi modları kuracağını ve nasıl kuracağını; ne gibi araçları kullanacağını vs önceden bilene geçerli. yoksa 2-3 senedir oyunu modlayıp oynamamış birisi dünyanın en hızlı internetiyle bile 3-4 saatte bi mok yapamaz
VattghernVattghern
Üye
Lost dedi:

anlaşılmayacak bi şey demedin zaten, senin mantığınla bakınca 6 ay önce oynayanlar çok şanssızdı; şu-bu çıkmamıştı/düzeltilmemişti, artık şu bu daha kolay bilmemne oluyo. şu an gülcel modlarla oynayanlar da 6 ay sonra oynayacak olanlara göre çok şanssız olacak... bi şey satın alırken beklemek gibi, yeni serisi çıksın alacam, bi yeni seri daha geliyo hemen ardından ama. dediğim gibi benim için 6 aylık olması hiç bi şey ifade etmiyo, 6 ay önce sistem topladıktan sonra da düşünüyodum modlamayı ama üşenmiştim, o zamandaymışım gibi oynuyorum : ddd

iyi de anlamadığın kısım şu
6 ay önce oynayan adamın 6 ay sonraki şeye erişme imkanın yok
senin şu anda çıkmış en güncel şeylere erişme imkanın varken ta 6 ay öncesini niye kullanasın
ben sana bekle 6 ay şu çıkacak demiyorum
en günceli varken gidip 6 ay öncesini kullanmak neden?
yemek yapmaya üşenip bayat olanı yemek gibi bir şey
2dk yapıver bir şey kendine işte

neyi nasıl yapacağını bilmiyorsan zaten step denen bir guide var
aşağı yukarı 2-3 haftada bir güncelleniyor en ufak şeyine kadar retard'a anlatır gibi anlatmışlar
bilmeyen adama da kolay

http://wiki.step-project.com/STEP:2.2.9.2

hiçbir şey bilmesen dahi şunu yapamaman imkansız ve aynı setupı kullanan onbinlerce insan olduğu için bir problem olduğunda hemen güncelleniyor
o sayfada 100den fazla mod var net belki 200e yakın
skyrim mod combiner da kullandın mı al sana 300 modluk setup neyine yetmiyor

benim anlamadığım bir sürü güncel ve güvenilir kaynak ve guide varken neden gidip eski 6 aylık bir setupla uğraşasın? hem de random bir rus forumu yani. adam ne yaptı belli değil.
VattghernVattghern
Üye
biraz baktım bu adam frostfall kullanıyor bu çok bariz. frostfall'a yakın zamanda çok büyük bir update geldi, daha doğrusu mod baştan yapıldı ve yeni mod başka bir mod olmadan kurulamıyor(campfire modu, camp falan kurabiliyorsun adı üstünde aynı adam yaptı). niye önemli bu? bayağı önemli çünkü pek fazla yeni özellik eklememiş olmasına rağmen modda script lag olayı tamamen kalktı. script lag ne peki, laglansa ne olur yani? laglanırsa şu olur: bir oyunu 60fpsde oynayabilmen için oyunun her frame'i en geç 16.6ms gibi kısacık bir sürede renderlaması gerekir, tek bir modun scripti bile oyunu diyelim 5ms lag yaptı, hop hemen minik bir stutter görürsün.
hani böyle sağa sola dönerken, zone değiştirirken böyle minik minik bir takılır ya, hani anlık olarak fps 20ye falan düşer, işte o. e arada olsun ne olacak, işte 450 tane mod kurunca arada olmuyor. sürekli olmaya başlıyor, hele ki eski buglı sürümlerse. o da insanın canını aaaar sıkan bir durum. resmen takıla takıla ilerliyormuşsun gibi oluyor.

kısacası güncelini kurup bu problemlerin olma şansını en düşüğe indirmek en iyisi. boşuna saatlerce uğraşıp da sonra takıla takıla ilerlediğin bir setupla uğraşmaya gerek yok.
LostLost
Üye
Vattghern dedi:

iyi de anlamadığın kısım şu
6 ay önce oynayan adamın 6 ay sonraki şeye erişme imkanın yok

6 ay bekler sonra oynar : d

anlamadığım bi şey yok yav, tercih meselesi: 2000 tane mod sayfasına bakıp 500 tane mod kuracam eğer manuel takılırsam, yapmış adam 400bilmemkaç modlu toplama, indirdikten sonra tek yapmam gereken kopyalayıp yapıştırmaktı, çok ta güzel çalışıyor

keldorn_thepaladinkeldorn_thepaladin
Üye
Oyun güzel yav.
Banditler daha korkunç mesela.
Artık aranızda 100 küsur fark bile olsa zekice hamlelerle 5 lvl one bandit 1 lvl 30 dragornbornu rahat öldürüyor.
Ve dragonlar harika.
discussioncontroller