Yeni başlamayı düşünüyorum biraz bilgilendirebilir misiniz?
atemage
Üye
Öncelikle herkese iyi günler
Yaklaşık 6 ay öncesine kadar ne yazık ki düzenli olarak WOW oynayan bir kişiyken işe girmemle beraber accountumun da çalınmasının da etkisiyle WOW'u bıraktım.
Ne yazık ki akşam elimde olan boş zamanlarım için başka oyunları denediysem de keyif alamadım, yeniden mmorpg oynamak istiyorum.
Sizce bu oyun uzun süre WOW oynamış bir bünyeyi tatmin eder mi? Biliyorum biraz varsayımsal bir soru oldu.
İkincisi de oynayabilmek için aynen WOW gibi oyunu alıp ayrıca aylık üyelik mi yapmam gerekiyor?
Her durumda paket sayısı ve fiyatlar ne civarlardadır?

Saygılarımla
Tekrar herkese iyi günler
protech
Üye
wow kadar iyi diyemem ama yanılmıyorsam 2005 yılının en iyi devasa oyunu seçilmişti.Oynamak için orjinal paketini alman lazım wow gibi aylık bir ücret yok prophecies,factions,nightfall bu paketler diğer oyunlara ihtiyaç duymuyor istediğin paketten başlıyabilirsin bide eye of north var oda eklenti paketi diğer oyunlardan birine ihtiyaç duyuyor aa oyuna girerken tamamiyle wow mantığından çıkman lazım ikisi apayrı oyunlar.Başlamadan hangi paketten başlamalıyım konusuna bakarsan yardımcı olur :) 
Savada
Üye
Ben WoW oynamadım ama kesinlikle seni tatmin eder.
5 ay boyunca sadece Guild Wars oynadım.Farklı bir oyuna veya ek paketine hiç ihtiyaç duymadım.
Fiyatları internetten alcaksan şöyle;

Probhecies 29 Dolar
Factions 39 Dolar
Nightfall 49 Dolar
Eye of North'da 30 veya onun yakınlarında bir fiyata satılıyodu.

Mağzadan alacaksan da D&R'da her biri 80 lira(Mağzadan alırsan kredi kartı bilgisi istemiyorlar oyunu sitesinden indiriyorsun ve kendine account açıp oynuyosun).

Ve evet WoW'la birlikte yılın en iyi Devasa Online'ı seçilmişti.

Eğer WoW harici bir oyun arıyorsan Guild Wars'ı al.Aklında hiç şüphe olmasın çünkü bu oyun çok iyi.Ama yinede son karar senin.
xleonxnkxxleonxnkx
Üye
Bende orjinal Nightfall var (Laptopun yanında hediye verildi) birara kardeşim kurdu oyunu ama ben pek bişey anlamadım. Silkroad daki sıcak atmosfer bu oyunda yoktu diye aklımda kalmış ;D Birde en iyi paketin "Nightfall" olduğunu işitmiştim :D Yeniden kurup denesem mi acaba? ;D
Orbayd
Üye
oyunda wowdaki gibi pve yok hikaye güzel ama wow gibi bir istance yok, Birde oyun single-multi karısımı gibi sehirler dısındaki her yer farklı intance bölgeleri yani shir dısındaki bölgelerde sadece sen ve grubun ile gezebiliyorsun wow daki gibi herkes yok ama oyunun pvpsi baska taktiksel yönü wowa bin basar, pvp yönünden gerçekten en iyi mmorpg lardan birisi
RaideN
Üye
Bana DVOlardeki pvp (başka yerde pvp var sanki :D ) çok yavaş geliyor.Ne biliyim mesela bi skill yapıyosun bir saat bekliyosun,aynı anda 2 veya 3 kişiyle savaşamıyorsun yavaşlıkdan dolayı.Tek bir hedefe kitlenmek zorundasın gibi.Yada bana öyle geldi bilmiyorum.Belkide uzun süre ragnarok oynadığım içindir.Ordaki pvp çok hızlıydı.İyi oynarsan 3-4 kişiyle birden başa çıkabiliyordun vsvs hızlıydı yani baya.
Littl3big
Üye
Aylık Ücret yoktu galiba bu oyunda ?
RaideN
Üye
Guild Wars'ta yok.Sadece kutulu olarak alıyorsun.
semkan
Üye
RaideN dedi:

Bana DVOlardeki pvp (başka yerde pvp var sanki :D ) çok yavaş geliyor.Ne biliyim mesela bi skill yapıyosun bir saat bekliyosun,aynı anda 2 veya 3 kişiyle savaşamıyorsun yavaşlıkdan dolayı.Tek bir hedefe kitlenmek zorundasın gibi.Yada bana öyle geldi bilmiyorum.Belkide uzun süre ragnarok oynadığım içindir.Ordaki pvp çok hızlıydı.İyi oynarsan 3-4 kişiyle birden başa çıkabiliyordun vsvs hızlıydı yani baya.

gw deki pvp den bahsediosan bunun nedeni yapımcıların pvp de daha dengeye önem vermeleri zaten mantıklı olan da bu bence çünkü böylece neredeyse herkes eşit olanağa sahip oluyor ve böylece daha taktik gerektiren savaşlar vermek durumunda oluyorsun ancak sen oyunun çok iyi biliosan, buildin aoe(area of effect) ağırlıklıysa  ve karşındakiler noobsa 3 kişiyi de alabilirsin
RaideN
Üye
GW'den değil genel olarak konuştum.
Littl3big
Üye
Madem aylık ücret yok ve benide acayip bir şekilde DVO aşkı sardı oyuna hangi paketle başlamak lazım ??
discussioncontroller