Windows 7 Beta 1 İncelemesi
nemesisdarkman
Üye
Haklısın değişmenin zamanı geldi ama daha vista ne oldu ki windows 7 geliyor?Neyse zaten öyle ya da böyle xp ye güle güle:):)
peace
Üye
Vista faciya olduğu için 7 geliyor zaten. ;D
goo_khangoo_khan
Üye
Neyini beğenmiyosunuz Vista'nın anlamadım ki. Canavar gibi işletim sistemi işte. Sizinki yeniçerilerin "istemezük" anlayışı tam :D XP tarih olmuştur benim için MSDOS gibi.  ;D Bak göreceksiniz Vista'yı beğenmemiş, kullanmayan hiç kimse Win7'yi de kullanmayacak.
peace
Üye
goo_khan dedi:

Neyini beğenmiyosunuz Vista'nın anlamadım ki. Canavar gibi işletim sistemi işte. Sizinki yeniçerilerin "istemezük" anlayışı tam :D XP tarih olmuştur benim için MSDOS gibi.  ;D Bak göreceksiniz Vista'yı beğenmemiş, kullanmayan hiç kimse Win7'yi de kullanmayacak.

Vista çıktığında kimse öcü diye bakmıyordu ve artık kullanıcılar hız istiyor bunu vaat etmeyen Vista'ya kollarını açacak halleri yok. ;) Ayrıca 7 kuranlara bakarsan Vista deneyipte Xp'ye geri dönenlerden oluşuyor ve 7'yi beğendiklerini,Vista'dan daha performanslı olup daha kullanıcı dostu bir arayüze sayip olduğunu ve Xp'nin ömrünü doldurduğunu düşünüyor.Bunun istememekle alakası yok yani.Vista bize bir şey vaat edmedi.Ki ayrıca şirketler bile Vistanın vasat olduğunu söylüyor ve Xp kullanmaya devam ediyor. :D
7 çıktığında herşey değişebilir.
Norman
Üye
Arkadaşlar, neyse, yazı üstüne daha fazla konuşmanın bence bir anlamı yok, yapmışım "bir kaç" hata işte:D Hepimize ders olsun:D

Az sonra Quake Live Beta'sı ile ilgili yazımı ekleyeceğim, umarım onun hakkında da yorumlarınız alabilirim.

Bu arada, 7'nin betasını sildim. Ancak, tam sürümü gelince kullanmaya kararlıyım, oldukça güzel bir sistem olacak gibi.
slayerrrr
Üye

Güzel bir inceleme olmuş yalmız bir kaç imla hatan gözüme çarptı onları da işaretledim. Bu arada "cezbetmek" yazılır sanıyorsam... Bu ufak hataları da düzeltirden iyi olur... .

fakat adam "pek de"leri doğru yazmış, düzeltmeyi de ben düzelteyim :F

yazı dilinde imla hataları şahsen benim için çok mühim bir olay. sık sık karşılaşınca rahatsızlıktan okuyamaz hale geliyorum. takıntılıyım bu konuda :P hadi dergilerde yine neyse aceleleri var adamların da, kitaplarda yazım yanlışları olduğu zaman "olmaz olsun böyle editör, yazar" diyorum. bence yazar dediğin editöre iş bırakmamalı, insanlık halleri dışında.

sonra konuya dönersek, betayı indirip kurmadım, kota var zaten, ama günün birinde format atmam gerekirse formattan evvel indirip dener kurarım. zaten halka açıldı, microsoftun sitesinden indirilebiliyor ve sınır kaldırılmış durumda. ben ümitliyim windows 7'den.
KurtulanSamaKurtulanSama
Üye
orjinal yazıda "pek de" değil "pekte".. hem işaretleyip hem düzeltince böyle oluyormuş demeki :D
slayerrrr
Üye

orjinal yazıda "pek de" değil "pekte".. hem işaretleyip hem düzeltince böyle oluyormuş demeki :D

bir an öyle olabilir diye düşündüm ama diğer kırmızı kelimeler hatalı diye düzeltmeden hatalıları afişe ediyorsun sandım :D (cezp etmek, cezbetmek diye birleşir çünkü ses olayı olur. microsoft'tan diye yazılması lazım "microsoft'dan"dan ziyade. microsoft'u bağlayan bir durum yok kelime olarak, lakin "microsofd'u" diye yazıp yumuşama yapamazdı :P. bir de 05'de değil, 05'te)

kafam karıştı kırmızı doğru mu yanlış mı diye, neyse :D
Azriulth
Üye
YaNorman,Buyazınealahsen!!!!HiÇBetimLEmeYOK, okuyamadım canım sıkıldı sürükleYici Değilsin hele ki ekleri gözümü rahatsız etti, doktora gittim, edebi bozukluk yüzünden astimat dediler. Ya senin gibi ciddi bir edebiyatcıya hiç yakıştıramadım.

Bu arada sevindim, Windows 7'ye vista'nın yetersizliğinden dolayı kılım. Ama açıkcası Ben Orjinal Vista Kullanıcılarının, Vista yayıcısı Microsoft'u ve Software pazarlamacıları olan, her yeni bilgisayar alana bir Vista 300lira, alın size girsin bu gereksiz geçiş paketi anlayışındakilere dava açmamasını, protesto edip yakıp yıkmamasını anlayamıyorum.

Ya bu kadar gereksiz, yetersiz, sorunlu bir ürün paketlere bölünüp saçma sapan zorlamalarla satılırken bu insanlar nasıl baktı.Microsoft haddini aşarken bizde oturup XPlerimize SP3 bekledik ve çatır çutur geldi, hele bir gelmeseydi. Vista büyük bir toplum ayıbıdır. Herşeye rahmen Windows 7, Orjinal windows Vista Kullanıcılarına bedava olmalı!!!!
Misafir
XP her zaman kalbimizde olacak, Microsoft, Windows 7'yi oyunlara vs. çabuk alıştırırsa 7'yi iyi bir gelecek bekliyor olabilir.
discussioncontroller