Asr-ı Fener
sultan ısultan ı
Üye
**
***  Asr-ı Fener  ***


- Düşünen ve elle tutulur bir esere dönüştüren her 1907 üyesine teşekkürler .

- İzlerken büyülendim. Hayallerde ve masalllarda olan güzellikte bir kitap.

- Fenerbahçe tarihi ile Türkiyenin tarihinin birlikteliğini harmanlayan bir eser.

- Gök Tanrı sizi korusun.

------------------------------------------------------------------------------------

Resmi sitemizdeki sayfadan :

Asr-ı Fener hakkında:

Asr-ı Fener; çalışma grubunun, devlet arşivleri, özel arşivler, müzeler, kütüphaneler ve yabancı arşivlerdeki yüzlerce süreli yayın ve kitabı inceleyerek, Fenerbahçemizin tarihiyle ilgili 50 bini yakın fotoğraf, tablo ve belgeye ulaşmasıyla hazırlanmaya başlandı. Ayrıca, Fenerbahçe'de görev yapmış sporcular, idareciler ve yakınlarıyla söyleşiler yapıldı, değerli görüşleri kaynak olarak kullanıldı.

Toplamda 2 yıl süren bir çalışmayla hazırlanan Asr-ı Fener, bugüne kadar bilinmeyen veya az bilinen belgeler, fotoğraflar ve tablolarla oluşturulmuş benzersiz bir içeriğe sahip. Atatürk ile Fenerbahçe'nin çeşitli zamanlardaki ilişkilerinden, Fenerbahçe Kulübü'nün kurucularıyla ilgili anılar ve yeni bilgilere; 1. Dünya Savaşı ve Kurtuluş Savaşı'ndaki Fenerbahçelilerin yaptığı hizmetlerden, Türk Resim Sanatı'ndaki önemli sanatçıların bugüne dek az bilinen Fenerbahçe konulu yağlıboya çalışmalarına; Fenerbahçe logosu ve rozetlerinin evriminden, Fenerbahçeli sanatçı ve siyasetçilerle ilgili bölümlere kadar uzanan geniş içeriğiyle Asr-ı Fener'i okurken, şanlı Fenerbahçe tarihinde eşsiz bir yolculuğa çıkacaksınız.

Özel kullanım kılavuzuna sahip Asr-ı Fener'in teknik özellikleri de eserin koleksiyon niteliğinde olduğunu vurguluyor. 536 sayfalık kitap, 200 gr. en iyi kalite kağıt kullanılarak 70 x 50cm sayfa boyutunda tasarlandı. Gerçek deri cilt ve 22 ayar altın kaplamadan oluşan logo ve yazıların yanı sıra ipek satenden yapılmış ve altın kaplama logolu cilt kabı bulunuyor.
Alıcısı için özel olarak numaralandırılmış olan Asr-ı Fener, evinizin veya ofisinizin baş köşesinde yer alacak.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------

...

ATATÜRK'ÜN SEYRETTİĞİ FENERBAHÇE MAÇINI BELGELEDİK

"Fenerbahçemizin yollarının bir çok kere Ulu Önder Atatürk ile kesiştiğini gördük.
En sevindiğimiz olay, uzun yıllardır konuşulan Ata'mızın 1926 yılında seyrettiği Fenerbahçe maçının belgelerine dönemin gazetelerinde ulaşmamız.
Ata'mız Fenerbahçe'yi seyretmek için programını değiştiriyor ve maça geliyor.
Bu şu ana kadar bilinen, o dönemde Ata'mızın seyrettiği 3 büyüklerin tek maçı.
Cumhurbaşkanlığı Arşivi'nden ise Ata'nın Fenerbahçe'ye para havalesi talimatlarını ve Fenerbahçe'nin ona çektiği orijinal telgrafları bulduk.
Bu belgeler için Cumhurbaşkanlığı Arşivi yetkililerine teşekkürü bir borç bilirim; Atatürklü anılardan dolayı ise Murat Bardakçı'ya ve Ata'nın özel hizmetlisi Cemal Granda'ya.
Ayrıca daha önce yayınlanmış olanlarına yer verdik. İlgiyle okuyacaksınız"

...
discussioncontroller