Türk Telekom & ADSL & Kablo NET & SMILE
BiqBossBiqBoss
Üye
Bu 2-8 arası olayı yemiyor sanırım. Ayın 3'ü 55GB kota gösteriyor. Belki her türlü toplam kotayı veriyordur 75'e vurunca anlarız.
Orderabi
Üye
benim superonline 44 gösteriyor şuan 75ten kalan ve kadın inatla bugün 2-8 arasında işlemiyor dedi. diyelim ki kotan doldu ve hızın 16dan 5'e düştü, bu sefer de 2-8 arası hızın tekrar 16ya çıkıyormuş diye anlattı da bilemicem.
PotterPotter
Üye
superonline gb başına 1 lira olayından geri çekti, benim taahhüdü sormak için konuştuğum kadın bile doğruladıydı. bazıları da btk'dan izin aldı 1 ay sonra koyacaklar ortaya falan diyorlar da sanmam artık yapılan açıklamanın üzerine. tam order'ın anlattığı gibi olay bu arada. ayrıca film vs indirenlerin hızı azaltılacak haberi vardı bugün.
TaxmanTaxman
Üye
arkadaşı aramış uydunet, 60 liraya 150gb akkli 25mbit önermişler, almış o da. 150 yi aşınca 16mbite yavaşlıyormuş.
OneInchManOneInchMan
Üye
Taxman dedi:

arkadaşı aramış uydunet, 60 liraya 150gb akkli 25mbit önermişler, almış o da. 150 yi aşınca 16mbite yavaşlıyormuş.

ben de şurdan kendi sorumu araya sıkıştırayım. bizim tarife 16 mbit ama sebebini hatırlamadığım bi olay yüzünden 24 mbit görüyoruz sürekli. akk de acaba 5 mi düşeriz 8 e mi
Starlet
Üye
Uydunet'i sevmeyenler olsa da her internet servis sağlayıcıyı denemiş birisi olarak Uydunet'in hizmetlerinin diğerlerinden çok daha iyi olduğunu söyleyebilirim. 25 mbit hızda test ettiğimde 24 23.50 falan çıkıyor. Ya verdikleri sözü neredeyse tutuyorlar diğerlerine göre. Mükemmel mi? Diğer ülkelere göre bakınca değil ama ülke şartlarında en iyi servis sağlayıcı diyebilirim. Verdikleri söze en yakın duran onlar.
Tek eksisi (Bana göre) 100 mbit yukarısı hız ve fiberoptik internet sunmamaları. Onun dışında gayet güzel hizmetleri.

Oneinchman senin soruna gelecek olursak sen 25 mbit kullanıyorsundur muhtemelen. 250 gb. kota dolunca hız düşüyordu. 24 civarı çıkması o yüzden. Normal yani. Ha bu arada kota dolunca hızın 3 mbite düşmesi yerine 16 mbite düşecekmiş bundan sonra.

Birde diğer servis sağlayıcıları bilmiyorum ama uydunette bir kampanyaya taahhütlü katılanlar kampanyası bitene kadar kota aşım ücreti ödemeyeceklermiş. Yani eskisi gibi devam edecekler. Bu, yeni aboneler içinmiş.
AK_LampardAK_Lampard
Üye
bizim apartmana bir reklam yapıştırmışlar, apartmanda kablonet fiber altyapısı bulunmaktadır diye. fake mi şimdi bu hacu?
darkredangeldarkredangel
Üye
Kelime oyunları yapmaya başladılar galiba ya. Kampanyalı tarifelerinde de fiber yazıyor.
https://www.kablonet.net/kampanya/sinir-sizsin
goo_khangoo_khan
Üye
Eskiden de fiber diye satıyorlardı. Kutuya gelene kadar fiber değil mi kablolar? Sonra uydu kablosuyla eve geliyor işte.
JerryJerry
Üye
Bina kutusuna kadar fiber, ondan sonra koaksiyel kablo ile iletim sağlıyorlar.

Eski binalarda saha kutularına kadar fiber, ondan sonra koaksiyel kablo ile iletim sağlanıyordu.

Koaksiyel kablonun kısa mesafede pek bir kaybı olmadığı için böyle reklam yapılıyor. Binanıza altyapısı yeni çekilmişse eğer "fiber" tabiri doğru yani, sıkıntı yok.

Kota aşım ücreti 2 lira yerine 0.5 TL olarak güncellenmiş, akıllı sınırsız tarifelere de indirim gelecekmiş.

Israrla geri adım atılmaması, diğer operatörlerin de bu sisteme eninde sonunda geçeceğini gösteriyor yalnız dikkat etmek lazım.
discussioncontroller