Türk Telekom & ADSL & Kablo NET & SMILE
goo_khangoo_khan
Üye
0.5 biraz daha iyi olmuş ama mesele parası değil aslında. adamlar kota paketleri satıyor, 3 liraya 100 mbps bağlantı veriyor 24 saat kotadan saymıyor falan, bir şekilde halledilir. mesele bunu takip etmek zorunda kalmak. yahu yeri geliyor çoluk çocuk bağlanıyor evden, yeri geliyor arkadaşlar geliyor bir şey izliyorsun. ikide bir kota mı kontrol edeceğiz. kota almayı unutsan falan bir anda kitleyecekler hemen. ona mı bakıp duracağız anasını satayım. bir şey satıyorlarsa para istemeleri normal ama çok iş çıkıyor böyle. telefonlardaki gibi otomatik duran otomatik paket alan falan tarifeler olması lazım.

sonuçta kotadan geri adım atmayacaklar gibi. akn ile pek hız düşmeyince tüm tarifeler sınırsız tarifeye döndü bir anda. süresi bitmiş kampanyalara bakıyorum şimdi; 16mbps sınırsız tarifeyi 196 liraya; 25mbps aknli tarifeyi 40 liraya satıyormuş adamlar. 25mbps akn dolunca 16mbps oluyor zaten. lan bir günde bir kararla 40 liralık tarife ile 196 liralık tarifeden fazlasını verir oldu. yürütülebilir olması mümkün mü böyle bir işin?

JerryJerry
Üye
Belirli saatlerde belirli hızlar.

Kablonet'in "Akıllı Sınırsız" diye tabir ettiği sistem 2019'dan sonra yaygınlaşır. Akk'nın baştan beri olması gereken versiyonu yani, sadece şu an için yeterli sayıda tarifesi yok. Mesela 100 liraya 50 Mbit sınırsız, 19:00-01:00 arası 20 Mbit falan deseler şimdi herkes Kablonet'e övgüler yağdırıyor olurdu.

Altyapının düzelmesi kolay değil çünkü nüfus ve alan fazla, çok önceden beri düzenli bir yatırım gerekiyordu. Düzelene kadar hız düşmeleri ve ekstra ücretler hayatımızdan çıkmaz.
goo_khangoo_khan
Üye
tam tersini yapsalar ya şunun, internetin en lazım olduğu saatlerde hız kesiyorlar. akşam işten gelip iki film izleyecek adamı cezalandırıyor, gece torrent açacak adamı ödüllendiriyor. acayip bi sistem..

gerçi 25 ay taahhüdüm var benim daha, o zamana kadar bi orta yol bulunur heraldeç
BiqBossBiqBoss
Üye
2-8 arası uygulama TTNET için başlamış gözüküyor. Bugün mail geldi 160GB indirmeme rağmen kotanın %80'ini kullandığım yazıyordu, tarife kotam 75GB. Ayrıca hızımın 8mbite düşeceği de belirtilmiş.

Beğenenler: Nesteress

DemifiendDemifiend
Üye
Ben ttnet kullanıyorum. 16 mbit internet bağlı ama 1 Mayısdan beri internet rezalet. Sürekli hızı 8'e düşüp duruyor, bazen komple kesiliyor, modemi kapatıp açınca düzeliyor ama bir kaç saat sonra tekrar gidiyor (Şarkı sözü gibi oldu bu da). Başka başına gelen var mı böyle bir şey?
JerryJerry
Üye
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
Eddard StarkEddard Stark
Üye
ben 2-8 arası kullanım sadece akknin dolumuna etki etmeyecek sanıyordum yav, akk bittikten sonra bile max hıza çıkması müthiş olmuş

Beğenenler: Nesteress

NesteressNesteress
Üye
Aynen yahu bayağı memnunum ben şu an. Gün içi 8mbs de süründürmüyor idare ediyor mis gibi.
QuendarthQuendarth
Mod
Ben de çok memnunum. AKK dolmasına rağmen 1.7 MB/s ile indirebiliyorum. Bir de bu durum servis sağlayıcıları altyapıya daha fazla yatırım yapmaya zorlarsa uzun vadede daha da büyük faydasını görürüz.
discussioncontroller