Call of Duty 5-World at War İncelemem
CikBoB
Üye
  Oyunun açar açmaz ilk kaygım bir git oraya, bir git buraya, şu tankı patlat, bu bölgeyi koru gibi emirler ile karşılaşacağım korkusuydu. Açıkçası bu korkum doğru çıktı, çünkü ezildiğimiz bir COD olmuş bu sözüyle başlamak istiyorum incelememe. Paso Sgt. ölüyor, biz hep Pvt. yiz...

Anne, nükleer bomba attılar.

Pasifik görevleri aslında yeni bir malzeme bulamayan Treyarch'ın kaçış noktası olmuş. Açıkçası, bana biraz Vietcong veya Battlefield: Vietnam'ı hatırlattı diyebilirim..

Öncelikle kurgu çok güzel, bunu belirtmeliyim. Daha doğrusu, bize bir hikaye hazırlamaya usanan Treyarch'lı arkadaşlarımız, tembelliğe kaçıp direk tutsak yapmışlar. Ama ilerleyen bölümlerde düzgün ilerlediği için bir sorun yok. Senaryo da makul, 2.Dünya Savaşı'na uygun, burada bir sorun görmüyorum.

Gelelim oynayışa, aslında burada COD 4'ten bir çok özellik kullanılmış, hatta sanki copy-paste... Açıkçası oynayış açısından biraz daha yenilikçi akımlar beklerdim Treyarch'tan. Tek yenilikleri Banzai'ler ve onların tuzakları, ama iyiki bir yenilik yapmışlar, her bölümde mutlak bir Banzai tuzağı oluyor, bu da adamı bezdiriyor.

Their land, their people...

Diğer bir askerimiz ise bir Rus, ve rusların ilk bölümü çok güzel yapılmış. Açıkçası bana biraz kopyacılık kokusu gelmedi değil. COD 4'teki Chernobyl bölümünden baya bir esinlenilmiş. Rus asker ile oynarken Rusların muhteşem galibiyetine tanık oluyoruz. Özellikle burada geçen mekanlar ve kurgu bir hayli hoşuma gitti, ama gözle görülür bir yenilik yok...

Dur daha karpuz kesecektik...

Gelelim teknik kısıma. Oyunun sistem gereksinimleri eğer yanılmıyorsam COD 4'le çok benzer. Zaten aynı motor kullanılmış. Bu kadar eski bir motorla ne kadar güzel iştler çıkarabileceklerini Infinity Ward'dan sonra Treyarch da göstermiş. Kontroller COD 4 ile aynı, bazı sorunlar düzeltilmiş. Uzun sözün kısası, sorun sayısı az ama ara sıra karşıma çıkan görünmez duvarlar beni biraz rahatsız etti ama sonra unutup gittim..

Bana II. Dünya Savaşı havasını farklı bir şekilde solutan COD 5'e notum: 86
Assasin
Üye
Güzel inceleme olmuş.
DéangeLo
Üye
Evet güzel gerçekten. Yazdıklarından esinlenerek oyunu yüklüyorum.  -_-
discussioncontroller