Command & Conquer 3: Tiberium Wars
Reborn
Üye
Croatia'dan bahsediyor herhalde?
Eğer Croatia ise güneydeki turretlardan birine, batıdakilerin ikisine de, kuzeydeki iki taneye ve doğudaki bir taneye enerji ver, güney ve batıdan sadece asker, kuzey ve doğudan sadece tanklar gelecek. Hemen 1-2 tane şey üret(adını unuttum şimdi içinde 1 birim taşıyabilen ve ateş eden, piyadelere karşı güçlü araçtan) ve güneydeki eksik turretin yerini doldursun onlar. Sonra tank üretmeye başla birkaç tane, onları da sürekli kuzey ve doğu arasında gezdir, saldırının geldiği yöne göre. Eğer saldırı doğudan gelirse kuzeydeki turretlardan birinin enerjisini kes, doğudakine ver.
Havadan saldırı gelmesi ihtimaline karşılık birkaç tane pitbull üret üssün köşelerine diz. Saldırı havadan geldiği zaman hangi taraf saldırı almıyorsa o tarafın turretlarını kapa, havaya saldıran turretı aç. Bu sırada sürekli tank üretmen gerek.
Böyle böyle savunursun işte.

Edit: Ha pitbull ha bulldog ne farkeder ;D Pek GDI oynamam da(avatardan anlaşılacağı üzere ;D)
Edit2: O aceleyle daha ne yanlışlar yapmışım ;D Doğudan gelirse kuzeydekini kapa batıya ver ne ya ;D
neRon
Üye
Pitbull?
Çepni
Üye
Geçtim o bölümü,teşekkürler :)
OnrIlkr
Üye
1.Ben o bölümü geçemedim bi türlü savunmayı hallediyom da MCV sıkıştıktan sonra oraya kuvvet yollamak gerekiyo üstelik orası(nehrin karşı tarafı)Nod kaynıyor yaw.Ondan sonra da Nod'a başladım bırakamadım.
2.Siloların dolu olup olmadığını anlamak için:
-Şu "Unit lost."felan diyen kadın(GDI)ve erkek ya da cyborg(Nod)"Silos needed."(Depo lazım.) der.
-Refinery ve silolarda depoya benzeyen şeyler ve onlara bitişik göstergeler var tiberium doluluk oranını gösteren.Eğer onlar(göstergeler) tam doluysa silo lazım demektir.
-Refinerilerin Harvester giren bölümlerinde deposu yarım dolu olan(ve depoya tiberium aktarmayan)Harvesterler varsa depolar doludur.
Çözüm yolları:
-Para harcamak.
-Depo kurmak.
hydramarine
Üye
Hırvatistan bölümünde takılanlar için en iyi taktik:

MCV'yi kurtarmayın. Evet, çünkü MCV'yi kurtarırsanız düşman AI'si daha agresif oluyor ve flame tank ve black hand üretmeye başlıyor. Onun yerine 12 tane APC'yi alıp (8 missile 4 machine-gun olsun) sol alttaki infantry üssüne en sağdan dalın. Önce turretleri sonra 2 barracks'i, ve c. yard'larını yok edin. 1-2 apc kaybetmeniz lazım sadece bu esnada. Bu sırada üssünüzde yeterli predator tankı olsun gelen tank saldırıları için. Anahtar sol alttaki üssü yok etmek, bundan sonra inanılmaz rahatlıyorsunuz. APClerle kuzeye gidip MCV'yi kurtarabilirsiniz bundan sonra. O bölümde 2-3 kere fail olduktan sonra bu taktikle, 2 bonus opjective'i bile yapmışım farkında olmadan.
Lyciren
Üye
her ırk da güçlü ama uzmanlık alanları farklı diyelim. 2 mamut tankla tripod indi çok dandikmiş demek çok saçma açıklamak gerekirse mamut tank normal bi tank değil ve oyunda onunla 1vs1 de dayanabilcek bi tank yok büyük aletler ise geliştirmesi olmadan pek bi işe yaramaz hele scrin de kalkan geliştirmesi olmayan tripod çerez die yenir zaten uzaylı bi ırk olarak hikayede bi mantık olması açısından hava birimleri ağırlıkta ve çok güçlü hakkaten tabi bunun da çözümü var zaten net serverlarında biraz oynayınca o kadar değişik taktiklerle karşılaşıyosunuzki

favori ırkımsa NOD. çünkü ne GDI gibi beleşçi nede scrin gibi uzaylı:D avatar yeter bana(bu arada 3 geliştirme var avatar için)full upradeli avatar birimimi yaptımmı ne mamut kalır ne base flame tank ları küçümseyen varsa hata yapar onların yegane amacı avatara yedek parça sağlamaktır :D

scrin de mother ship i kullanmıyom bi türlü diyenler kolay yolu var onun iş mastermind de bitiyo gerisini siz tahmin edin
darktrpr
Üye
Maalesef TW'da ırklar yeterince dengelenmiş değil. Scrin bariz olarak üstün. Geçen yıl WCG'de bizzat şahit olduğum için biliyorum diğer ırkların hemen hemen hiç iansı olmadı ilk 8'deki oyunlardan yalnızca bir tanesi hariç (GDI) hepsi Scrin'di.

Mastermind ve Mothership ise olduk.a riskli bir hareket ve kesilmesi oldukça kolay bir taktik. Tabi tecrübesiz oyunculara karşı işe yarayabilir.
Archmage
Üye
Oblifan dedi:

Oyun güzel olmsına güzel de senelerdir hep aynı taktik değişemedi be kardeşim. Base kur , maden topla , defans yap , üstüne deli gibi saldırsınlar , süper silah kullan..................... Tek farkı zorluk seviyesi daha yüksek.Ben daha iyi bir oyun bekliyodum.

oblifan bence senin oyunun C&C serileri degil. farklı birseyler arıyorsun anlasılan. sana birkac tavsiyem olacak.

1- Majesty - Gordugum en deneysel strateji oyunu. oyunda kontrol edebildigin tek sey krallık. yani ne kurabildigin neyi arastırabildigin. onun dısında butun birimler kendi takılıyor. uretiyorsun sonra bir bakmıssın adam alakasız yerlerde. tabii bir kral olarak yapman gereken sey biraz motivasyon saglamak. mesela yıkılması gereken yer icin ödül koymak gibi. Kaynak toplamak falan da yok vergi denetcin senin icin kapı kapı dolasıp topluyor.

2- stronghold I-crusader-II-ledengs --- Cok sevidigim bir seridir. ama ilk oyun en guzeli. Oyunda kale kurup savunma ve saldırı yapıyorsun. populasyon senin yonetimine gore azalıp artıyor. kale kuruyorsun derken hakkaten kuruyorsun. tas topluyor kale seklinin kendin hazırlıyorsun, suraya biraz kule suraya biraz tuzak suraya da 2 mangonel biraz okcu seklinde...

3- Age of Wonders- age of empires serisi ile uzaktan yakından alakası olmayan bir seridir. Favori STS (sıra tabanlı strateji) mdir. fantastikdir frpseldir ama cok dengeli ve multisi acayip zevklidir. en fazla 8 uniteli gruplar halinde dolastırabilirsin birimlerini. Herolar cok gerekli etkili ve kırılgan olabiliyor, ozellikle buyucuyse.

Saygılar...
Sims 2 Ustası
Üye
Croatia zordu, ancak Albania da bir zor. Tam çözüme göre hareket etmek lazım da, ben tüm Bonus görevleri de bititrmeye meraklıyımdır, ilk bonus görevi bitirmede bir kolay yol falan var mıdır?
keneagan
Üye
Oyunu daha yeni oynamaya başladım (durun! vurmayın!). Direk Nodlarla başladım ve bitirdim Nodları. Ancak halen etkisindeyim, gördüğüm her üçgenin içinde bi akrep kuyruğu arıyorum. Evetler gelecek Nodların olacak, yaşasın Nod kardeşliği, GDIlara ölüm!
discussioncontroller