Cola+Cips=Yaşam sevinci
kusa
Üye
[WT dedi:

Elessar link=topic=10139.msg436973#msg436973 date=1235250197]
Şimdi düşündüm de, en son lisede cips almıştım. Vay be.. (:

Kola ise içerdiği kafein miktarının benim bünyemdseki mükemmel "ayakta tutma" etkisiyle hâlâ tükettiğim bir içecek (Monti'nin Nescafe'si gibi birşey). Ama onu da azalttım açıkçası. Eskiden 2 günde rahat rahat 3-4 litre içerken şimdi en fazla günde 750 mL içiyorum (evet, fast food restoranlarında (: ).

Bunun için şunu yapın: Kola şişesi (2,5 lt alan arkadaşlara tavsiyedir; diğerleri bırakmak için de aynı boydan alabilirler.) her zaman yanınızda dursun. Gece gündüz odanızda dursun. Bir süre sonra, koladan yavaş yavaş uzaklaşmaya başladığınızı farkedeceksiniz. Çünkü asidi kaçmış kola, sizi "itecektir". Gözünüzün önünde dursa bile bir yerden sonra içmek istemeyeceksiniz.

Dipnot: Eğer tedavi ters tepiyorsa, fazla uğraşmayın ve eve kola alınmasını yasaklayın. Annenize falan da söyleyebilirsiniz; size destek çıkacaklarından eminim. (:

Dipbilgi: Bir defasında 1L kolayı tek dikişte içmiştim. Sonuç: Boğaz yanması (ciddi), dil yanması (ciddi), 15 dakika konuşamama, gözlerden yaş gelmesi, nefes alırken hırıltılar çıkarmak ve inanılmaz bir mide acısı. Tavsiye etmem.

Ne desen olmuyo uzaklaşamıyorum günde 1 buçuk l. içiyorum mideme birşey olacak. HErgün kola içiyorum :(
Misafir
kusa mesajını şimdi gördüm. Kola'dan ayrılmanın tek yolu toz limonlu meyve suyudur. Yani pastanelerde limonata diye sattıkları şey. O ve onun karışık olanına alış. Sonra ona bağımlı olacaksın gerçi ama asitsiz daha iyidir.
[WT]Elessar
Üye
kusa dedi:

Ne desen olmuyo uzaklaşamıyorum günde 1 buçuk l. içiyorum mideme birşey olacak. HErgün kola içiyorum :(

Yakın zamanda Talcid içmeye başlarsın eğer çok kola içiyorsan. (Talcid: Mide asiti düzenleyici ilaçlardan biri.)

Kola yerine nar suyu içmeni öneririm. Tadı inanılmaz güzeldir, ayrıca unlu mamüllerle mükemmel gider. Tamek firmasınınki alınmalıdır.
Pixelponny
Üye
^ ^ ^ Yep. Tamek Üzüm Suyu da harikadır. İnsanın "zihnini sallayıp" kendine getirir.
Kolombus
Üye
Tekele gidip cola ile cips alacağım şimdi, kriz geçiriyorum.
Galadriel
Üye
Aslında konuyla alakasız ama ben de su içmeye başladım bunu dediğimde insanlar bana gülüyuorlarAma gerçekten öyle günde 2 bardaktan fazla su içmezdim.Şimdi zorlarsam 1 litre içebiliyorum
RyuK
Üye
-
Misafir
Mide Gider yakında hocam
princeofpersiaprinceofpersia
Üye
Shwepps te koladan çok daha fazla asit var koladan daha çok can yakıyor 1 dikişte içmeye kalktığında. Hatırlıyorum da denediğimde gözümden inanılmaz derecede yaş gelmişti.
Gord10Gord10
Üye
Dexter şanslı gününde. İki saat önce yemek üzere olduğum cips ve kolanın fotoğrafını çekmemi istemişti. Ama gerçek şuydu ki ben bu gıda maddelerini 2 saat önce hazırlamış ve yemek üzere olduğumu bahsederken zaman konusunda ufak bir yalan söylemiştim, "hazırladım" dedim ama doğrusu "hazırlayacağım" olacaktı çünkü henüz hazırlamamıştım. Sonra bir işim çıktı ve filmi izlemek de 5-10 dakika sonrasına kaldı. Eğer o işim çıkmasaydı cips ve kolanın fotoğrafını çekebilmek için röntgen cihazına ihtiyaç duyacaktık (aslında duymayacaktık ama neyse).

[img width=150 height=128]http://img21.imageshack.us/img21/1014/cimg1008.th.jpg[/img]

[img width=150 height=128]http://img12.imageshack.us/img12/8348/cimg1003.th.jpg[/img]

Sponsorlarım Lays ve Coca-Cola Zero firmalarına teşekkürlerimle.

Evet, Coca-Cola Zero firma
discussioncontroller