Gears Of War 2
Assasin
Üye
Evet arkadaşlar benim yazdığım ilk inceleme Gears Of War 2:

http://www.oyungezer.com.tr/content/view/842/213/#jreview_140

istediğiniz gibi(topyekün) eleştirebilrisiniz.
Assasin
Üye

Ortalama puan  9.2
Oynanabilirlik  9.0
Grafik  10.0
Eğlence  10.0
Ses  8.0
Hikâye  9.0

İlk Gears of War'u oynadığım zamanı hatırlıyorum. Xbox 360'ımı geçen yaz almış ve bir süre sonra da Gears of War'u almıştım. En başta çok önyargılı davranmış ve oyunun sıkıcı olduğunu düşünmüştüm.Ama bir gün önyargıyı bir kenara bırakıp 'şu oyuna bir bakayım' demiş ve başladıktan 2 saat sonra kapayabilmiştim. Oyun çok fena sarmıştı ve şimdi ikincisini de bitirmiş bir şekilde karşınızdayım.
Mevzumuz Nedir Hocam?
Gears Of War 2 (bundan sonra Geow 2 diyeceğim)'nin konusu ilk oyundan altı ay sonra geçiyor. (Kırp kırp kırp, spoiler vardı burada -Damla) Bu ordu üst dünyaya tekrar saldırıyor ve biz tekrar savaşa giriyoruz..
Atmosfer Dediğin Böyle Olur.
Oyuna başladığımızda fark ettiğimiz ilk şey sıcak savaşın ortasında olduğumuz. Çevrede bizden bağımsız şeyler oluyor, ortam aynen yıkılmış bir şehirdeymişiz gibi hissettiriyor. Etraftaki yıkık dökük binalar ve sokaklar baştaki hastanenin harap oluşu gibi detaylar çok hoş olmuş.
Artık Takımdaki Herkes Gerçek!
Burada demek istediğim ilk oyunun aksine oyunu 2 kişi değil 4 kişi co-op olarak oynayabildiğimiz. Muhtemelen ileriki oyunda 5 kişi olacak. Oyunu dört kişi oynamak çok zevkli tam bir L4D hissi vermese de takım oyunu burada da önemli.
Artık Grafiklere Ne Ekleyebilirler ki?
Gerçekten ilk oyunun bile grafikleri muhteşemken üstüne ne ekleyebilirler ki? Benim fark ettiğim en önemli farklılık kan renginin artık daha açık oluşuydu.
İlk Oyundan Sonra Ses, Grafik, Oynanış Olarak Ne Ekleyebilirler ki?
Burada oyunu eleştirmiyorum merak etmeyin hatta Epic'i kutluyorum. İlk oyunu o kadar muhteşem yapmışlar ki ikinci oyun bile belirgin olarak üstüne çıkamamış.
Son Olarak Online'ı Nasıl?
Oyunun, online'a getirdiği en önemli yenilik olan Horde modundan bahsetemek istiyorum.
Bu modu hem offline hem de online olarak oynayabiliyorsunuz .Kısaca Geow 2'nin oldukça kaliteli bir survivor modu olarak düşünebiliriz. Bu modu isterseniz co-op olarak da oynayabilirsiniz.
Meat Flag/Submission: Klasik capture-the-flag. Tek bir farkla; bu kez bayrağımız canlı. Üstelik ateş de ediyor ve kendi skoru bile var.
Wingman: 10 kişi üzerinden 2 kişilik takımlara ayrılmış deathmatch de diyebileceğimiz bir mod.
Warzone: Klasik takım tabanlı deathmatch modu.
Guardian: Bu moda her takımın bir lideri var ve göreviniz onu korumak. Lideri ölen takımın respawn şansı bulunmuyor.
Son Sözler...
Geow 2 ilk oyunun üstüne pek fazla bir şey eklemese de yeni hikayesi, atmosferi ve tabii ki horde modu ile alınabilecek... ya ne diyorum ben ya! Alın şu oyunuuu!!!!!!!

Murathan Özlü
MarinZ
Üye
Emeğine sağlık. Notları biraz bol keseden serpirtirmişsin ama güzel (:
Assasin
Üye
sağol. Olsun o kadar da favorimiz işte:)
discussioncontroller