Midye Dolma
Misafir
70 mi? :D Karnın ağrımadımı? Ben en fazla 20 tane yiyebilirim.
ThyestesThyestes
Üye
Abi benim kişisel rekorum 165 İzmir küçükparkta bir adamın 750 tane yediğine dair bir söyleti vardı nekadar doğrudur bilinmez tabi şehir efsaneside olabilir :D
Lacunar
Üye
Thyestes dedi:

Abi benim kişisel rekorum 165 İzmir küçükparkta bir adamın 750 tane yediğine dair bir söyleti vardı nekadar doğrudur bilinmez tabi şehir efsaneside olabilir :D

Şu an kendimden utanıyorum

Spoiler:
Sadece 5 tane yiyebiliyorum :kaçır:

CyrusTheVirus
Üye
Thyestes dedi:

Serçe parmak kadar olanlardandır o.
creiGncreiGn
Üye
mutluadige
Üye
Bir arkadaşımın Beyazıt'taki midyeciye gayet ciddi bir şekilde sorduğu soru:
-Ya bunları pilavıyla mı yakalıyorsunuz?

Ayrıca özellikle lise zamanı ben de çok yerdim. Neredeyse karnımı hep midyeyle doyururdum. Bir kerede 45 tane yemişliğim vardır. Şimdilerde sadece nevizade çıkışı tadımlık 10-15 tane atarım mideye arada bir.

Edit: Bir de bu tarz yemekleri (midye, kokoreç vs.) pis yerlerden yemenizi tavsiye ederim. Oralarda daha güzel oluyor nedense. Kaliteli yerlerde aynı tadı alamadım hiç.
Nyse
Üye
midye dolma oralarda ucuz heralde ? Eskişehirde büyüklerin tanesi 1 tl, Didimdede büyüklerin tanesi 50 kuruştu. Nerden baksan 70 tane yesen en az 35 tl eder

Eskişehirde bi kere 1 porsiyon kokoreç yedim üstüne 15 tane büyük boy midye yedim. Çok güzel oluyor ama böyle sağlıksız şeyler.
Dr.FreeMan
Üye
Abi sokaktan alırsan tabi sağlıksız olur Şampiyon kokoreç gibi yerlerde alırsan faydasıda olmaz zararıda olmaz İzmir'de zaten bu işin profesyonelleri var.
ElegostElegost
Üye
Fazlasıyla ağır metal barındırdığından sık tüketilmemesi öneriliyordu, bir yerde okumuştum. Eh, bir İzmirli olarak fazlasıyla tüketiyoruz tabi :P
Blight
Üye
Vallahi Ankara'da daha sık görüyorum İzmir'den. Ama nereden geliyor o midyeler kim bilir.
discussioncontroller