Midye Dolma
Nyse
Üye
ve daha önce bu konuya girin insanlarda olduğu gibi
Canım midye çekti. Zaten bu saatte karnım acıktı. Yarın gidip yiyim bari 5-6 tane
creiGncreiGn
Üye
Blight dedi:

Vallahi Ankara'da daha sık görüyorum İzmir'den. Ama nereden geliyor o midyeler kim bilir.

Midye yiyen insan buna bakmaz zaten, midyenin kendisi sağlıklı bir şey değil ki.
CyrusTheVirus
Üye
En son gördüğümde konakta 30 tanesini 2tl ye satıyorlardı, çok ufaklar ama. Karşıyaka'da iskelenin oradakiler - büfenin arkasındakiler- ciddi derecede büyük olanlarını  0,75 ten satıyorlar; ki toptan ciddi bir miktar alırsanız(70-100 arası)indirim + 3-5 limon da bonus geliyor  ;D Lezzet konusu ise gerçekten muğlak. Mesela kipa ya da carrefour'a arada geliyor ve bazen çok lezzetli oluyorlar, bazense artık pilav tadında oluyorlar, Çok gönül rahatlığıyla alamasamda sokaktakiler genelde daha lezzetli oluyor.
TanistliNTanistliN
Üye

İyi ki ben Türkiye'ye, hem de İzmir'e döndükten sonra hortladı bu başlık, bir anlık hezayanıma kurban gidebilirdi yoksa:P

Karşıyaka İskele öğretmen evi önündeki tezgahta gece 12 sonrası tarifesi büyükten küçüğe 20-30-40 kuruş. Tek kişilik ideal olarak her birinden 10'ar adet diyorsunuz, arada bir kaç bonus sallattırıyorsunuz, sonunda "10 liraya tamamlayalım mı?" sihirli sorusu geldiğinde geri çekilmiyorsunuz "büyüklerinden tamamla" diyorsunuz. 2-3 tane konması gerekirken bir avuca ne kadar sığabilirse artık 6-7 kadar büyük bonusunuz daha oluyor. Tercihen soğuk Efes ile çarşıda bir köşede yahut çok esmiyorsa iskele etrafında çimlerin üstünde tüketiyorsunuz. Aghh..kaçtım ben iskeleye.

ThyestesThyestes
Üye
Hiç Tanis senin dediğin yerde yemedim ama aynı şekilde saat 12 den sonra İnciraltı öğrenci yurdunun oralarda açıyor bir adam tezgah böyle bildiğni kazanla geliyor aynı şekilde bol bonuslu oluyor :D onun dışında gün içinde midye yiyebilceğiniz en güzel yer Midyeci Sado İzmir'de en azından benim yediğim en güzel midye ordaydı. Üçküyular meydandan Oyak sitesine doğru giderken kaldırımda bir tezgahı var onunda ama öyle böyle değil 150 tane midye alıyorum boşalmıyor tezgah ve gerçekten çok lezzetli benim en lezzetli bulduğum orta boy midyeler 25 yada 30 kuruştu tam hatırlamıyorum ama 50 tane ve üstünde aynı şekilde bonuslu burasıda yolunuz düşerse yiyin kesinlikle :)
Elessar
Üye
Canım çekti sabah sabah ya, limonu da sıkınca ne hoş olur.

Bende ki limon olmasa güzelliğin beş para etmez. :P
creiGncreiGn
Üye
Kaç gündür aklımda zaten midye dolma, midye tava.. Valla çok canım çekti :F
Elessar
Üye
Bir kaç gündür canım çok istiyor ama İskenderun' da satan yer de bilmiyorum. Ne yapacağım? Çok umutsuzum.
RelentlessRelentless
Üye
Hiç yemedim, pek yemeye hevesli de değilim.
discussioncontroller