CryENGINE 3
peacepeace
Üye
[center][img width=500 height=354]http://img160.imageshack.us/img160/8759/logocuk.jpg[/img][/center]

CryTek yaptığı açıklama ile geliştirdikleri grafik motoru CryENGINE 3'ü duyurdu. Bu oyun motoru Xbox 360'ü, PlayStation 3'ü ve DX9 / DX10'u destekliyor ve yeni nesil grafikler vaat ediyor. MMO oyunları için de yeterince el verişli olan motoru CryTek daha önce yaptıkları grafik motorlarından farklı bir yerde tutuyor.

Oldukça gerçekçi grafikleri sunacak olan grafik motoru hakkındaki geniş bilgilerin ise 25 - 27 Mart 2009 tarihleri arasında düzenlenecek olan GDC 2009'da (Game Developers Conference) verileceğini CryTek basın duyurusunda belirtiyor. Motorun 2011-2012 yıllarında çıkması ise dedikodular dahilinde konuşuluyor. - TrGamer

"Unbelievable" :o
Logonun neye ait olduğuda açığa çıkmış oldu bu sayede. Zaten beklenen bir bir şeydide ansızın duyrulması beni şaşırttı. CRYE3 ile konsollara destek geleceğini ve CRYE4'ün asıl devrim olacağını söylemişti Cevat Yerli ama CRYE3'ede büyük dokunuşlar yapmışlar anlaşılan. Farkı 25 martta göreceğiz, bekliyoruz gözlerimizin bayram edeceği o günü...
[WT]Elessar
Üye
Türklerin "Nazar Boncuğu" sevdasına hastayım. (:
princeofpersiaprinceofpersia
Üye
Yeminle aynı şeyi yazacaktım :D cidden felaket nazar boncuğuna benziyor :D . Inşallah sistemlerimizi de korur :D
peacepeace
Üye
Sistemlerimize sabır eyle Cryxxx oyunlarıı... :D
Vergil
Üye
[WT dedi:

Elessar link=topic=10419.msg449497#msg449497 date=1236807620]
Türklerin "Nazar Boncuğu" sevdasına hastayım. (:

Hahah gerçekten.
Bakalım neler gösterecekler.Heycanlandım şimdiden,PS3'ü de destekleyecek. :dans:
Misafir
Adamlar öyle birşey yapmışlarki kıskanacaklar için logoya nazar boncuğu koymuşlar :D
smnckli
Üye
Huşuma gitti bak bizden birşeyleride yüksek yerlerde görmek.
deddodeddo
Üye
Bu tarz jestlerini seviyorum Yerli Kardeşler'in.
Dark Templar
Üye
Tahminimce CRYENGINE 2'nin daha iyi optimize edildiği ve tabiki ekleme vs yapıldığı bir motor olur bu. Cevat Yerli 4'ün daha devrimsel ve önemli olduğunu söylemişti hatırlıyorsanız
hydramarine
Üye
Nazar boncuğu + Nvidia'nın logosu bu ya. Ahahaha süper fikir. ATI versiyonunu kim yapacak acaba bunun.
PiranhaPiranha
Üye
peace, alıntı: CRYE3 ile konsollara destek geleceğini ve CRYE4'ün asıl devrim olacağını söylemişti Cevat Yerli...

Ne yani konsollara destek gelecek anladıkda CryEngine 3 (CryE.3) ile PC ler açısından yeni gelişmeler CrySis: Warhead sonrası yeni FPS olmadı TPS oyunları olmayacakmıdır nedir bu işin aslı?.. Sanki bende hatırlıyorum dergide Warhead fırtınası eserken söz edilmişti CryE.3 için konsolların lafı geçiyordu CryE.4 içinde PC'lere yenilikler olacak diyorlardı. İyide CryE.3 zaten 2011-12 gibi çıkacak, ee PC ler CryE.4'ü ne zaman görecek ki... Valla bence öncelikle CryTek ekibi CryEngine 2 ile baya laf azar işittiler ilk önce yeni enginenin optimizasyonuna el atsınlar görüntülerden kayıp olmadan sistemleri kasmadan seçmeden çalışmaya önem versinler yoksa bu durumlara dikkat etmezlerse hiçde CryE.3'e gerek yok otursunlar oturdukları yerde. CrySis macerasını ne çabuk unuttunuz, zamanının en üst işlemcileri ekran kartlarında bile tekliyor, fps düşüşleri akıl almaz boyutttaydı... Umarız OGZ ekibi tası tarağı hazırlayıp biletlerini ayırtmıştır GDC 2009 (Game Developers Conference) konferansından beklentilerimiz büyük, güzel 2-3 sayfalık dosya konusu iyi gider, sadece CryTek için değil merakla beklenen oyunların bazıları içinde yeni bilgiler orada verilecekmiş (BioShock 2 gibi)...
discussioncontroller