CryENGINE 3
creiGncreiGn
Üye
giray dedi:

Motorun zaten daha iyi gozukmesi degil burada amac, konsollarda calisabilmesi. Kalite olarak PC'dekine yaklasabilse bile basaridir.

Su an GDC'deyim, burada epey gosterecekler sanirim motoru. Cok fantastik bir sey olursa buraya yazarim :).

O zaman pc için de iyi bir gelişme diyebiliriz herhalde, çok daha iyi optimize edilmiş bir CryEngine2 müthiş olur. Haberlerini bekliyoruz Giray Abi :)
frukomanfrukoman
Üye
Gereksiz bir şey olduğunu söylemeliyim.Zaten cry engine 2 yi açan bilgisayar olmadı.Crytek in yapması gereken motorun çalışması için çabalamak yoksa yine hiç kimse oyunu kasmadan,yüksek kalitede oynayamaz
Misafir
Ridy dedi:

Bu motoru crysis'ten başka oyunlardada görmek istiyoruz artık.

Lütfen .. . .

Aman abi, sakın.
princeofpersiaprinceofpersia
Üye
Abi niye bukadar olumsuz düşünüyorsunuz ki? Yani biraz elden geçip istediği sistem gereksinimini düşüşrseler, bence büyük umutlar vaat eden bir motor. Gereğinden fazla olumsuz düşünüyorsunuz bence...
urtur
Üye
Bir çok sitede, forumda ve tabiki burada "Crysis nasa bilgisayarları istiyor", "Crysis'i açan bilgisayar olmadı", "Vay efendim uyumluluk berbat", "Konu berbat, yapay zeka yok sadece grafik" vb yorumlara sıkça raslıyorum. Hemen ardından Crysis'i tekrar açıyorum biraz oynuyorum. Ve hayretle sarsılıyorum. Sonra kendime kızıyorum "27 yaşında adamsın, evlendin eşşek kadar oldun hala okuduğunu anlayamıyorsun. Adamlar başka bir oyundan bahsediyorlarmış" diyorum. Çünkü benim hiçte uçuk olmayan bilgisarımda(E8400, 8800GT, 2GB ram) bütün ayarlar yüksekte (xp kullanıyorum) başka hiçbir oyunun yakalayamadığı grafik kalitesiyle akıcı bir şekilde oynuyorum. Sonra tekrar dönüyorum yorumlara bakıyorum. Gene sarsılıyorum... Tuhaf...
Misafir
Cryengine 2 yi kullanan crysis dışında gördüğüm tek oyun Merchants of Brooklyn... O da bir optimizasyon faciasıymış okuduğum kadarıyla... Cryengine3'ün çalışmasını ümit ediyorum (evet çalışmasını, Cryengine 2 gibi olmasın mümkünse, çalışsın :D )
Secret_Assassin
Üye
Şimdi "yiğiti öldür, hakkını yeme" demişler...
Barnz
Üye
haha cidden konsollar için, gerçi bu kadar kötü olacağını düşünmüyordum
bfrheostatbfrheostat
Üye
urtur'a katılıyorum, (her yerde de sistemimi yazıyorum, artık ezberleyeceksiniz ama) Athlon64 3000+ 1.80GHz tek çekirdek işlemci, HD2600 512MB GDDR3 AGP 8x ekran kartı ve 1,5 GB DDR1 (400MHz) RAM'i olan bir sisteme sahibim. Crysis 1.2.1 kurdum ve catalyst 9.2 kullanıyorum. Bu durumda 1024x768'de, sadece nesne kalitesi yüksekte uçaktan atlama sahnesinde 40 fps aldım. Gece nereye bakarsam bakayım 30 fps'den aşağı düşmedi fps miktarı. Gündüz olunca performans kaybı yaşıyorsunuz ama tabii işlemcim ve RAM'im ortada, muhtemelen onlarla alakalı. Kısacası Crysis, hakkında yapılan bazı abartılı eleştirileri haketmiyor. Şu anda ben 3 senelik PC'mde Crysis oynuyorum, kaldı ki WarHead daha da iyi bir optimizasyona sahip diye biliyorum. :)

Yanlış olduğum bir yer varsa doğrusunu söyleyin :)
Dark Templar
Üye
urtur'a ben de katılıyorum. E6300 2GB 667 ram, 9600 GT ile çatır çatır oynadım harika kaliteyle(bazı ayarlar mediumda olmasına rağmen harika gözüküyordu)
discussioncontroller