CryENGINE 3
Dark Templar
Üye
Konsollara odaklı olan bir motor için CE2 gibi olacaksa hiç olmasın demek biraz abes kaçıyor. Yani kimsenin aman ps3'üm kaldırmıyor derdi olmayacak. CE3'ün bir aynı zamanda PC versiyonu da olduğunu söyledi Cevat Yerli ama konsol versiyonu kadar yaygın olmayabilirmiş. Oha! adamlar 3 platformda eş zamanlı oyun geliştirmenin dibine vurmuşlar. kesinlikle ikinci kısımda(part2) ne dediklerini dinleyin.CE2'den daha iyi olacağını da söyledi PC'de. Korkuyorum ben bu adamlardan :D
o değil de bir şu ps3'teki şelaleye bakıyorum bir far cry 2'deki şelaleye.. neyse.
Misafir
Videonun başlarında Cevat Yerli konuşurken arkadaki görüntü CE3'e mi aitti? Çünkü ağaçlar sonradan geliyor da ekrana. O sorunu hala çözememişler mi?
Barnz
Üye
Dark Templar
Üye
Barnz dedi:

Zaten bunu(yani RAM'in yetersizliğini) daha önceleri de söylemişti Yerli. Ama grafiksel olarak şuan sanırım konsollarda göreceğimiz en iyi grafiği gene Crytek verecek. Aynı zamanda PC,PS3,360 platformlarına eşzamanlı olarak oyun yapabilme kabiliyeti(evet PC için de kullanılacak) bakımından kesinlikle harika bir motor olduğu gerçeğini es geçemeyiz. konsolların über güçlü olmadığını çoğumuz biliyoruz.
PiranhaPiranha
Üye
O zaman bu videoda Cevat Yerli, muhtemel CrySis: Warhead sonrası yeni FPS oyunu için birşey çıtlatmadı ha? CrySis 2-3 gibi. Umarız böyle bir projeleri vardır ve bizleri fazla bekletmezler her ne kadar sistemleri ağlatacak olsalarda merek ediyor insan...
Aynen dediğim gibi CryEngine 3 ve sonrası açısından benim asıl korkum hala CryEngine 2 deki gibi sistemleri yamultması, olması gereken hakkını verememesi, insanı sistem seçerek çileden çıkarması. Hatırlayın CryE.2 nin ve CrySis ilk zamanlarını ne fırtınalar kopmuştu zamanının en güçlü en pahalı ekran kartlarında bile fps ler sürünüyordu. Warhead'da bile tam olarak düzeltemediler hep diyorum ya CrySis deki aynı ayarlarda rahat çalışırken Wrahead da yine aynı ayarlarda takılabiliyordu... Yeni engine geliştirsinler tamam gerçekçilik hat sahhaya çıksın bizde böyle grafikler görmek isteriz ama sistemleride düşünmeliler optimizeye en başta önem vermelilerki yeni engine birşeye benzesin işe yarasın. ben bunu konsolları düşünerek değil PC'ler için söylüyorum...
Dark Templar
Üye
Piranha dedi:

O zaman bu videoda Cevat Yerli, muhtemel CrySis: Warhead sonrası yeni FPS oyunu için birşey çıtlatmadı ha? CrySis 2-3 gibi. Umarız böyle bir projeleri vardır ve bizleri fazla bekletmezler her ne kadar sistemleri ağlatacak olsalarda merek ediyor insan...

hayır çıtlatmadı. Videodaki nanogiysili askerleri vs. de zamandan kazanmak için kullandıklarını düşünüyorum. Ayrıca zamanında Crysis'i çok da matah olmayan bir sistemde orta ayarlarda oynamış biri olarak her halükarda güzel gözüktüğünü ve sistem canavarı olmadığını düşünmeye devam ediyorum. Ha bug'ı çoktu orası ayrı. Warhead'i de yakında oynayacağım bakalım.
bfrheostatbfrheostat
Üye

hayır çıtlatmadı. Videodaki nanogiysili askerleri vs. de zamandan kazanmak için kullandıklarını düşünüyorum. Ayrıca zamanında Crysis'i çok da matah olmayan bir sistemde orta ayarlarda oynamış biri olarak her halükarda güzel gözüktüğünü ve sistem canavarı olmadığını düşünmeye devam ediyorum. Ha bug'ı çoktu orası ayrı.

Bunun gibi mi? ;D
[img width=125 height=100]http://video.xfire.com/9ba9e-4.jpg[/img]
aLiveNight
Üye
"CrySiS" zaten görülen grafiklerin üstünde bir yerlerdeydi, hele hele "Warhead" ile beraber, gölge ayarları,ışık ayarları vb. her şey dahada detayına indi ve "Crysis" gibi grafikleri olan oyunlar (ki az ama:)ekran kartını çok üst seviyelerde istediği için adam akıllı normal kullanıcı bilgisayarlarında oynanamıyordu fakat "Crysis" bununda önüne geçti şimdi "Cryengine 3" ile neler olabileceğini merak etmiyor değilim.
nemesisdarkman
Üye
http://www.chip.com.tr/video/CryEngine-3-Demosu-Uzatilmis-HQ_967.html

Belki bakmayanız vardır diye linki ekledim.Şimdi bu yeni motor çok güçlü değil mi?Aynı zmanda playstation ve x-box 360 ı da destekliyor değil mi?Bu motorla yapılan oyunları ancak son sistem pclerde oynarız değil mi?Demek ki oyun konusunda konsol her zaman liderdir.
Barnz
Üye
Çok gülünç bir insansın sen.
discussioncontroller