Left 4 Dead
Assasin
Üye
Arkadaşlar benim yazdığım ikinci incelem L4D işte linki http://www.oyungezer.com.tr/content/view/832/213/
Assasin
Üye

Basitliğin güzellikle ve multiplayerla birleşimi, Perşembe, 19 Mart 2009
Yazan Murathan Özlü

Ortalama puan  8.8
Oynanabilirlik  9.0
Grafik  8.0
Eğlence  10.0
Ses  10.0
Hikâye  7.0

Mmm... Yazıya nasıl bir giriş yapsam diye düşünüyorum, düşünüyorum ve aklıma hiçbir şey gelemiyor! Çünkü bu oyun kelimelerle anlatılabilecek bir oyun değil. Gears Of War 2'yi bile size anlatabildiğimi düşünürsek sanırım bu oyunun kalitesini anlamışsınızdır. Neyse, deneyelim bakalım :D
Left 4 Dead bir Valve şaheseri. Basit bir yapıda olmasına karşın insanı tatmin etmeyi fazlasıyla başarıyor. Aslında oyun, daha çok multiplayera odaklı ancak tek kişilik modu da o kadar kötü değil.
Hikayesiz Zevkli Oyun
Bu oyun hikayeye pek önem vermiyor ama yine de iyi bir hikayesi var. Efendim hikaye: Bill, Zoey, Francis ve Luis adlı dört kişinin 2 hafta önce olan bir zombi salgınından etkilenmeyip hayatta kalmaya çalışmalarını anlatıyor. 4 senaryo ve her senaryonun da 5 bölümü var. Tek kişilik mod müthiş olmasa da zorluk seviyesini yükseltmeniz sayesinde siz, 5-6 ay oyalayabilir.
Co-Op
Bu oyunda da co-op var evet. İster offline isterseniz de online oynayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken en önemli husus bu oyunda takım oyunun çok önemli olduğu. Yani mesela sizin canınız yeşilse, arkadaşlarınızdan birinin canı sarı veya kırmızıysa ve onun sağlık kiti yok da sizin varsa ona kesinlikle sağlık kitinizi verin! Çünkü bu oyunda takım oyununa önem vermezseniz hepiniz patır patır dökülürsünüz.
Çok Farklı Bir Yapay Zeka
Evet oyundaki yapay zekanın adı A.I. DIRECTOR ve şimdiye kadar gördüğümüz tüm yapay zekalardan çok farklı. Oyunda sizin dışınızda her şeyi kontrol ediyor; sağlık kiti, mermi vb. şeylerin nerede olacağı gibi. Ama asıl en önemli şey, bir bölümde ölüp de o bölüme tekrar başladığınızda hiçbir şeyin aynı olmaması. Yönetmen her şeyi değiştirmiş oluyor!
Son Sözler...
Left 4 Dead, basit yapısına rağmen yapay zekası, takım oyunu, co-op'u ve multiplayerı ile kesinlikle alınması gereken bir FPS.
dcdstyle
Üye
Versus'u da anlatsan daha geniş bir inceleme olurdu :D
Assasin
Üye
Ya ne  biliyim yazarken unutuyorum böyle detayları
Misafir
İncelemeye başlamadan önce bir yazı planı yapmanı öneririm, konu başlıklarına ayır bunları. Yoksa doğaçlama yazarsan arada bazı şeyler kaçabiliyor.
Assasin
Üye
tmm :) şimdi ne yazmamı istersiniz benim aklıma gelmiyor en son NG2ye yazmıştım ama henüz yayınlanmadı
discussioncontroller