Bleach FRP - Chaos Arc
KurtulanSamaKurtulanSama
Üye
-Ah özür dilerim Daisuke, izin almam gerektiğini bilmiyordum. Ah kaba ben...

Malysthar ve Noroi'ye dönerek:
-Aesawa Yusei, Yojimbo 5. Tanıştığımıza memnun oldum...
Elegie
Üye
Noroi, yüzündeki şaşkın ifadeyi gizleyemeyerek onunla konuşan shinigamiye baktı. Bu gigailerin işlevini yitirebileceği hiç aklına gelmemişti daha önce. Kaşımakta olduğu yere bir-iki tokat atarak kendini tutmayı öğrenmesi gerekiyordu belki de.

"Uyarı için teşekkür ederim."

Araya giren Daisuke, anlaşılan diğerlerini tanıyordu. Nereden tanıdığını merak etmiyor değildi, ama tanışma faslının ortasında bunu sormak da kabalık olurdu elbette. İzin almadan konuşmak ve Malysthar'ın ismi ile ilgili söyledikleri üzerine güldü hafifçe, Daisuke ile beraber. Daha uzağında olan Judas ve Shedo'ya hafifçe el sallayarak selam verdi ve tanışmaya daha hevesli olan Yusei'ye döndü.

"Chouta Noroi, ben de tanıştığıma memnun oldum. Ayrıca, izin konusunu unut." Gözleri Daisuke'ye kaydı, yüzündeki hafif gülümsemeyi gizlemek gibi bir düşüncesi olmadığı belliydi. "Benimle konuşurken kimsenin izin alması gerekmiyor-genellikle."
KurtulanSamaKurtulanSama
Üye
Genellikle? Hmm...
-Noroi-chan buraya gotei 13'ten geldiğine göre bir bölükte olmalısın. Hangisi olduğunu öğrenebilir miyim? Malysthar-kun aynı soru senin için de geçerli

Elegie
Üye
Bakışlarını Daisuke'den Yusei'ye çevirdi tekrar. Konuşmak iyi geliyor gibiydi, zira içinde bulundukları metal kutu onu artık rahatsız etmiyor sayılırdı.

"Bölüğüm 11, en azından öyleydi. Zira sanıyorum ki artık bölüklerimizin bir önemi kalmadı." Baş parmağıyla Malysthar'ı işaret etti. "O da 2. bölüktendi, yani Ma... Mari..." Bir an Malysthar'la göz göze geldiğinde onun yüzündeki ifade üzerine utanarak önüne döndü, çocuğun ismine hâlâ dili dönmüyordu. "En azından daha kolay bir isim seçemez miydin, Mashitar?"
[WT]Elessar
Üye
- Ma-ly-st-har. Noroi-san; bir türlü öğrenemedin şu ismi, o kadar da zor değil halbuki. Aklıma gelmişken; bizim buralarda bir tane daha 11. bölükten biri yok muydu? Dev gibiydi hani...

Gözlerimi hafiften She-do'ya doğru çevirdim: "Hatta biri de onu korumamı istemişti... Değil mi?"

Yüzümdeki anlamsız sırıtışı bir yok edebilsem... Ama çok komik... :D
KurtulanSamaKurtulanSama
Üye
11. bölük? Halbuki diğerinden yeni kurtulmuştum...
Yüzümü ruhsuz bir ifade kapladı.

-Evet, Yabanjin. Hisagi fuku-taichou ile gitti... Noroi-chan 11. bölüktesin demek..

yüzüme sahte bir sırıtış yerleştirdim ve gözlerimi kapadım. Hatıralarımın acımasız saldırısına uğruyordum ve hiç hoş hatıralar değildi. Kimsenin hele de 11. bölükten birinin gözlerimin yaşardığını görmesine izin veremezdim....
YojimboYojimbo
Mod
Dosojin, dev kulaklıklarına rağmen aracın içindeki herkesin duyabildiği müziğe kafasıyla tempo tutarken, diğer yandan da mırıldanarak eşlik etmeyi ihmal etmiyordu.

"ŞU YENİ CYBERPUNK GRUPLAR DA İYİ İŞ ÇIKARIYOR HA! SEX PISTOLS'IN RUHU GERİ DÖNMÜŞ GİBİ!"

Yardımcı kaptan müziğin sesini o kadar açmıştır ki bağırarak konuştuğunun farkında dahi değildir.
Elegie
Üye
"Benim için zor!" Hafifçe yükselmişti sesi, Daisuke'nin sözleriyle dudakları büzüldü, yanaklarındaki pembeleşmeyi ise farketmek imkansızdı. "Baş shinigami aşkına, o sesi nasıl çıkartıyorsunuz ki? Maa-rii-shi-taa... Of!" Kollarını kavuşturarak çocuksu bir küskünlükle pencereden dışarıda kayan manzaraya çevirdi kendini.

Neyse ki konu değişiyordu. Etrafta bir başka 11. bölük shinigamisi olduğundan bahsedilmişti ama kim olduğunu anlayabilmek için Noroi'nin bir süre düşünmesi gerekti. Yabanjin... Bir zamanlar başka bir ismi olduğunu söyleyen, komik bir shinigami değil miydi o? "Hani böyle açık renk gözlü, kel bir adam... Saçı yok ama saçım kadar bıyığı var..." Sesli düşündüğünün farkında bile değildi Noroi, gözleri dalmış, mırıldanarak konuşuyordu işte. Yabanjin'i yakından tanımıyordu, Noroi'den önce mezun olduğunu biliyordu sadece. Aklı fikri sadece savaşta olan bölükteki diğerlerinden biriydi işte. Açıkçası komik konuşmaları vardı adamın, "Her kûşesi bir letâfet bahçesi olan vecd dolu memleketimi ararım." gibi laflar ettiğini duymuştu ki anlamını hâlâ bilmiyordu Noroi, ama söyleme biçimi çok ilginçti. Şarkılı gibi, bazı heceleri uzun, farklı bir şeydi.

"Noroi-chan 11. bölüktesin demek.." Noroi dönüp dikkatini dağıtan Yusei'ye baktığında, yüzündeki ifadedeki değişimi fark etmemesi imkansızdı. Gülümsüyordu yine, ama az önceki kadar içten değildi sanki. "Evet, Sei-kun, bir sorunm-"

"ŞU YENİ CYBERPUNK GRUPLAR DA İYİ İŞ ÇIKARIYOR HA! SEX PISTOLS'IN RUHU GERİ DÖNMÜŞ GİBİ!"

Yardımcı kaptanın bağırmasıyla yerinden sıçrayıverdi. "Daisuke, buradaki herkesi tanıyorsun galiba, o zaman bu adam manyak mı yaaa?"
YojimboYojimbo
Mod
Noroi'nin sözleri biter bitmez yardımcı kaptan tüm gücüyle frenlere asılır.

Aracın aniden durmasıyla hazırlıksız yakalanan shinigamiler, sağa sola savrulurlar. Önde oturan Judas da kafasını hafifçe ön cama vurur.

Ardından üst üste yükselen kulak tırmalayıcı fren sesleri, diğer araçların da kendilerine yetiştiklerini işaret etmektedir.

Yardımcı kaptan ipod'unu kapatıp, kulaklıklarını yavaş hareketlerle çıkarırken; gözlerini, aracın aniden durmasıyla yerden kalkmış olan toz bulutuna odaklamıştır.

Bakışlarını bir an olsun aracın önünden ayırmayan Dosojin, hayıflanmayı sürdüren shinigamilere dikiz aynasında asılı, üzerindeki yazı toz yüzünden iyiden iyiye okunmaz hale gelmiş uyarıyı işaret eder.

Shinigamiler biraz daha dikkatli baktıklarında uyarıda; "Emniyet kemeri hayat kurtarır." mealinde birşeyler yazdığını fark ederler.

Bu esnada arkadaki araçların korna sesleri toz bulutu dağılmaya başlarken, aniden durur. Yolun ortasında dört adet silüet belirir. Shinigamilerin görüşleri netleştiğinde, bu silüetlerin birer quincye ait olduğu anlaşılır. 

Dosojin emniyet kemerini çıkarmak için uzandığında bir an duraksar ve arka koltuktaki shinigamilere alaycı bir sırıtış attıktan sonra, kendini kemerden kurtarır.

Araçtan inerken shinigamileri içeride kalmaları konusunda uyarır.

Dosojin jeep'in geniş kapısını gürültüyle kapatırken arkadaki araçtan inen Hisagi, yolda aniden beliren tiplere doğru ilerlemeye başlamıştır bile.

Quincyler, iki üst rütbeli shinigami kendilerine yaklaşırken, suratlarındaki ruhsuz ifadelerle kıpırdamadan beklemektedirler. Yalnızca en önlerinde bulunan orta yaşlarının sonlarına gelmiş bir insanın andırna anıdrna quincy -belli ki bu küçük ekibin lideridir- sıcak bir gülümsemeyle shinigamileri selamlar.

"Sanırım biraz geç kaldık Dosojin-sama, kusura bakmayın. Yine de bizi bekleyeceğinizi düşünmüştüm."

Hisagi, imalı bir ifadeyle Dosojin'e bakar.

"Onların da geleceğini biliyor muydun?"

Yojimbo 5 yardımcı kaptanı utangaç bir sırıtışla kafasını kaşımaya başlar. "Eheh..."

Küçümser bir ifadeyle omuz silken Hisagi, bu sefer beyaz kıvırcık saçlı quincye çevirir soğuk bakışlarını.

"Ben Gotei 13'den 9. Ekip yardımcı kaptanı Shūhei Hisagi. Bize Yojimbo 5 ekibi ile çalışacağımız söylenmişti. Quincy'lerle ilgili herhangi bir bilgi almadık."

Quincy, yardımcı kaptanı sayıgyla selamladıktan sonra suratındaki sıcak gülümsemeyi hiç bozmadan devam eder.

"Kabalığımı bağışlayın, ben Tokyo Quincy Karargahı'ndan kaptan yardımcısı, Van Johnson Cook..."

Arkasındaki shinigamileri soldan sağa işaret ederek.

"Onlar da Darius, Jen ve Okibi..."

Dosojin en sağdaki quincye şaşkınlıkla bakarak homurdanır. "Dalga geçiyor olmalısınız..."

"Okibi, bugün bir Yojimbo 5 ekibi üyesi olarak değil, bir Quincy olarak aramızda yer alıyor Dosojin-sama. Sizin aksinize Ishida-taicho kendisinin bu görevde başarılı olabileceğini düşünmüş olmalı."

Quincy bu sözleri o kadar içtenlikle ifade etmiştir ki Dosojin adamın söylediklerinde herhangi bir ima olduğuna dahi emin olamaz.

Hisagi öne doğru bir adım attıktan sonra resmi bir ses tonuyla konuşur.

"Sanırım neden burada olduğunuzu açıklıyordunuz."

"Ah evet... Ishida-taicho dünya üzerinde kalan Quincyleri toplayarak ve yenilerini yetiştirerek Tokyo'da bir üs kurduğundan bu yana, özellikle şu son karanlık günlerde Yojimbo 5'e birçok kez yardım eli uzattı. Yojimbo 5. ekip kaptanı Raitaro-taicho ile arasında iyi bir dostluk bağı oluştu zamanla."

Dosojin sert bir bakışla quincy'i uyarır. "Hey quincy! Kim sana kaptanımızın adını böyle her yerde kullanabileceğini söylediyse, yanılmış!"

Hisagi, suratındaki küçük gülümsemeyi saklayamazken, Cook şaşkın bir ifadeyle devam eder.

"Ah kusura bakmayın. Gotei 13'le birlikte çalıştığınızı sanıyordum artık."

"Bir süreliğine sadece..."

Hisagi'nin Cook'un suratına odaklanmış ve henüz istediği cevabı almadığını belirten bakışları quincy'i devam etmesi için uyarmaktadır adeta.

"Herneyse... Uzun lafın kısası quincy ve shinigamiler arasındaki buzlar son yıllarda -belki de mecburi olarak başlayan- bu ittifak sonucu iyiden iyiye eridi denilebilir. Hatta bir süredir Yojimbo 5 ekiplerinde quincyler görevlendirilmeye bile başladı."

"Hepsi değil tabi..." Dosojin imalı bir şekilde Okibi'e bakarak sırıtır.

" Elbette... " Cook küçük bir gülümseme ile yardımcı kaptanı onayladıktan sonra devam eder.

"Bugün burada olmamızın sebebi de farklı değil Hisagi-san. Lütfen yardım talebimizi geri çevirmeyiniz. Kaldı ki bugün burada olacağımız Rait... eee... Yojimbo 5 kaptanına bildirilmişti."

Hisagi bir süre düşünceli bakışlarla Cook'u süzdüken sonra, kafasını onaylar şekilde sallar.

"Lakin, sizin benim ekimde olmanızı istersem, bir problem olmaz sanırım. Quincy ve shinigamiler arasındaki bu ittifak hakkında detaylı bilgi edinmek isterim de."

Cook, Hisagi'nin bu isteğinin ardındaki imayı fark etse de, her zamanki sıcakkanlılığıyla yardımcı kaptanı onaylamakla yetinir. Ardından Dosojin'e dönerek;

"Sanırım Okibi'nin sizin grubunuzda yer alması bir problem teşkil etmez Dosojin fuku-taicho. Daha önce az da olsa sizin liderliğinzideki hareket etmişliği var, keza grubunuzdan birkaç shinigamiyi de tanıyor olmalı. Üstelik bu, aranızdaki buzları eritmeniz için bir fırsat da olabilir."

"Ne!? Hahaha!"

------

Yaklaşık 5 dakika sonra, Dosojin yanında Okibi ile tekrar jeep'e yönelmiştir. Şoför koltuğuna oturup kapıyı sertçe kapatan yardımcı kaptan homurdanmayı sürdürmektedir. Ön koltukta Judas'ın yanına geçen quincyi ekibe tanıtmadan, kulaklıklarını kafasına geçirerek yola koyulur.
Judas
Üye
Okibi'nin yanına oturmasıyla Judas'ın sağ eli ile yüzünü kapatarak oflaması bir olmuştur.

Kısık bir sesle mırıldanır:
"Yok artık!"

Yüzündeki en zorlama sırıtışıyla Okibi'ye dönerek "Hoşgeldin" der ve yolu izlemeye devam eder.
discussioncontroller