Warhammer 40k artifacts FRP karakter yaratma ekranı ve skill chart
oyunsever94
Üye
Arkadaslar buraya alabileceginiz skilleri yazıyorum yarattıgınız karaktere göre alıcagınız yetenekleri ise karakter kagıtlarınız yazdıktan sonra söyliyecegim siz ona göre düzelteceksiniz.(Seçtiğiniz skill 20den başlar.)

Close combat training(close combatta hameleri savusturma,crit vurma şansı,veridiginiz hasar artar)
Ranged combat trainning(ranged combatta,crit vurma şansınız,hedefi tuturma şansınız ve verdiginiz hasar artar)
İnspire fear(korku salma)
Corruption(chaos için,ne kadar iblise döndügünüzü gösterir çeşitli,bonuslar saglar)
War trainning(HP ve dayanıklılıgınız artar daha güçlü hale gelirsiniz ve baskı atesine karsı dayanıklılık kazanırsınız)
Physisic training(psisic gücünüzü ve daha fazla physisic yetenk kullanabilmenizi saglar ve physisic pointlerinizi artırır aynı zamanda physisic yeteneklerle crit vurma sansınız  artırır)
Will training(Physisic yetenekleriniz ve büyleriniz aldıgınız darbeler veya diğer etmenlerle bozulma şansını azaltır,korku salmadan ve beyin kontrol yeteneklerinden daha az etkilenirsiniz)
Speed of eldar(eldar için,hızınızı ranged weponlar tarafında vurulma sansınız düşürür ve close combatayken 1 hamle fazladan vurusunuz ve dodge sansınız artar.)
Courage and victory(Space marines için,korku salmadan daha az etkilenirsiniz,close combat damageniz artar ve etrafınızdakilerede korku salmadan daha az etkilenmelerini saglayan bir aura yayarsınız)
Technology(daha kompleks ve karmaşık makineleri(aletler,konsollar vb.) kulanabilirsiniz ve tamir etme yetenegiiz artar)
Knowledge(Toplam bilginiz,yapılan büyüler ve yetenekleri ne işe yaradığını anlarsanız ve eşyalar  hakkında bilginiz artar ayrıca yetneklerinizede bonus gelir.)

İşte ırkalra göre başlangıç hp değerleri ve artma katsayısı

Space Marines 125(her level +5) Dreadnought 300(+10)  MP 100 (+8)
Chaos space marines 135(her level +4) Obliterator 200(+8) MP 100 (+8)
Eldar 90(her level +3) Wraithlord 250(+9) MP 220(+15)
TAU 105(her level +4) Battle suit 225(+9) MP 120(+7)
İmperial guards 75(her level +3) oRGRYN 195(+6) MP 70 (+6)

Not=Normal artma katsayıları bu olsada ben DM olarak karısıp gerektiğim yerde azaltıp çoğaltabilirim.

oyunsever94
Üye
Codicierlar yetenek olarak smite,mind strike,mind readle başlıyor galiba.Onun dışında ekipman olarak physisic power armor ve power sword ve bolt pistol ile başlıyorsun ha evet yanındada physisic hood alabilirsin istersen.
finrod_carnesir
Üye
İsim: finrod carnesir
Irk: İnsan -erkek
Rütbe: veteran sergeant
Millet: Adeptus Astartes-Blood Angels second company assault marine squad

Inventory:
power armor
Jump pack
Chain sword
Bolt pistol
melta bomb x3
frag granade x3

Büyü:
charge
rally
command

Level:1

EXP:0

Hit Point:125 +10 hp +15 hp

Mana Point:100 mp + 25 +10

Skills:
Close combat training
War training
will training
courage and victory

Biyografi:

annem ve babam beni doğduktan hemen sonra bırakıp gitmiş ilk anılarım yetimhanede geçti 6 yaşıma gelince gezegenim baal secundustaki adeptus astartes birliklerine kayıt oldum bu şanlı savaşçıların hikayelerini duymuş onlardan biri olmak istemiştim.18 yaşıma kadar olabilecek en iyi şekilde eğitildim .scoutluğumu tamamlayıp bir kan meleği olduğumda belirgin özelliklerim hızım ve çevikliğimdi bu yüzden benim assault marine birliğine aldılar ondan sonrasını hatırlamıyorum uzun yıllar boyunca binlerce kafir öldürdüm orklarla eldarla tauyla ve chaosla savaştım ama  tek istediğim bir chain swordla tutukluk yapmayan bir bolt pistoldu imparator için savaştım başka ne isteyebilirdim ki daha pek çok kafir ve mutant var
ve imparator biliyor ki onlarında karşısına çıkacağım.
mephiston
Üye
İsim: cyrus thaddeus
Irk: İnsan -erkek
Rütbe:codicier
Millet: Adeptus Astartes-Blood Angels second company

Inventory:
mark 8 errant power armor
psychic hood
power sword
Bolt pistol
frag granade x3

Büyü:
smite
mind strike
mind read
physisc boost
iron mind
Level:1

EXP:0

Hit Point:125 +5

Mana Point:100 +35

Skills:
Close combat training
War training
psychic training
will training

Biyografi:

41.milenyumdayız Ordo Hereticus imansız gördüğü herkesi katlediyor.
Halk arasında söylentiler var İmparator ölmüş bin yıllar boyunca kandırılmıştık.
Ama ben inanıyorum ölümsüz tanrı imparatorum her zaman benimle onu içimde hissediyorum.
Büyük kudretiyle savaşlarımda bana yardım ediyor.Ölmediğine Eminim...

İsmim Cyrus Thaddeus Adeptus Astartes Blood Angels Chapterına mensubum
Bizi olabilecek en iyi şekilde yetiştirdiler fakat atamızdan gelen hastalığı bizde taşımaktayız.
Ulu Sanguinius'un hain Primarch Horus tarafından öldürülürken hissettiği acıyı ve öfkeyi bizde yüreğimizde
taşıyoruz.

Ben 6 yaşındayken annem ve babam vebadan öldü bende ne yapacağımı bilmeden adeptus astertes birliklerine katıldım yapılan testlerde psişik güçlerim tespit edildi ve 18 yaşıma kadar eğitildim
lexicanumluğumun son görevinde bir obliterator tarafından ağır yaralandım neyseki hayatta kaldım böylece lexicanum görevlerimi tamamladım
Doktorlar son organı anestezi olmadan taktı o kadar acı vericiydiki bayılmışım
Ama zırhımı giydiğimde hissettiğim rahatlık herşeye değerdi.
O gün bugündür imparator adına mutantlarla ve hereticlerde savaştım halada savaşmaya devam ediyorum
oyunsever94
Üye
Bir sn eger physisic kullanan bir space marine deilsen physisic training alamassın onun yerine victory and courage daha uygun.
AgnusDei
Üye
İsim : Phemius
Irk : Eldar - Erkek
Rütbe : Warlock
Craftworld : Ulthwé

Inventory :
1. Spirit Stone
2. Seer Stone
3. Singing Spear
4.Talismans of Vaul

Spells :
1. Seer Ability
2. Phychic Lightning
3. Doom
4. Lightning Blast
5. Phychic Shield

Level : 1

EXP : 0

HP : 90 + 20

MP : 220 + 30

Skills :
1. Phychic Training
2. Will Training
3. Speed of Eldar
4. Close combat training

Biografi:

Fall'u yaşamış bir Warlock, hafızasını kaybetmiş bir warlock, geçmişinden hatırladığı tek şey, Slaneesh ile karşılaşması, elbette bizzat kendisi ile değil, beynindeki yansıması ile. O andan sonra, aklını kaçırıp hafızasını kaybetti. Ama ırkımızda, akıl kaçırmak, gerçekte daha fazla psişik enerji ile dolmak demektir ve bu sayede warlock olarak Ulthwé'ye hizmet eder. Sonrası mı? Bilinmiyor........

oyunsever94
Üye
Arkadaslar ırksal özelliklerden çok sınıfsal özellikler var şöyle açılıyayım

SM lerde
Sergeantlar +10 hp + 25 mp alırlar(Veteran bir birim ise ekstradan +15 hp + 10 mp)
Codicier +5 hp +35 mp

ve bunların yanında benim belirledigim bir katsayıdada her 3 levelda bir cana bonus alırlar.Bunlar simdi sizin class bonuslarınız yani sergteant,veteran veya codicier olma gibi bonuslar aynısı agnus warlock oldugundan ondada var ama bu artıları canınızın yanında + koyarak belirticeksiniz agnusun yaptıgı gibi bu sınıfsal bonusların dısında

Codicier yetenekleri

Smite(alan etkili bir pşişik yetenek)
Mind strike(zihinsel bir saldırı)
Mind read(zihin okuma)

Sergeant yetenekleri

Rally(Morali bozulan ve korku yayan yeteneklerden etkilenmiş yakındaki herkesi tekrar gaza getirir ve savaşa döndürür.)
Charge(Direk düşmana dogru hızlıca koşar ve silahıyla güçlü bir darbe indirir,knockback verme şansı var.)
Command(Yakındaki herkes saldırılarına bonus alır ve bu karkater yakınındaki kendi rütbesinden düşük am a kendi grubuna dahil edilen NPC leri yanına çağırabilir.)

Bunun dışında ırksal özellik olarak

Blood agnels

Black rage(Mütiş bir öfke,etkilenen kişi sadece düşmanını parçalamaya odaklanır ve düşmanına düşmanı veya kendisi ölene kadar saldırır hiçbir şekilde durmaz(not=black rage aktif olması için combat turnlerde bazı durumlara bakarım ve eger bur durumlar oluşursa black rage gelme şansı devreye girer eger başarılı olunursa  black raghe girdiğiniiz bildiririm)
Close combat bonus

Ultramarines

Mighty Honor(İnspire feardan etkilenmez ve dayanıklılık bonusus alır)
Wrath of the blade(Black rageye benzer ama etkilenen kontrolünü kaybetmez ama black rageye göre daha zayıftır)

Eldar ulthwe

Physisic mastery(physisic yetnekler daha az mp götürür ve physisic yeteneklerin yapılma aşamasında bozulma şanslarını azaltır aynı zamanda yeteneklerede bonus verir)
Ulthwe(Ekstra hasar bonusu alır ve inspire feardan daha az etkilenir)

Bunun dısında basit özellikler var ama bunları bilmenize gerek yok onları ben combat turnlerde otomatik hesaplamaya katıcagım.

Not=Veteranın mp bonusu 10 azaltıldı vede mephiston üzgünüm ama codicier olacaksın ve merak etme hiç kimsenin aşırı bir üsütnlüğü olmayacak şimdi lütfen codicier üstü olursan dierlerine haksızlık olur.Bu arada eger assault birliginden bir marine deilseniz jum packlede baslayamssınız.
oyunsever94
Üye
Hmmm captainı sergeant yap kafa karıştırmasın.Bu arada tüm sergeantlar power swordla başlar.(üstüne üstlük sergeant bonuslarınıda ekle)Yetenekler konusunda ise bakalım bişiler düşüneceğiz.
tigurius
Üye
hmm ultramarine daha ii o zaman değiştirmişken toptan değiştireyim
oyunsever94
Üye
Agnus bilgi konusunda yardım edermis eldar olabilirsin yani.
tigurius
Üye
İsim :Tyrael
Irk : Eldar - Erkek
Rütbe : Warlock
Craftworld : Ulthwé

Inventory :
1. Spirit Stone
2. Seer Stone
3. Singing Spear
4.Talismans of Vaul

Spells :
1. Seer Ability
2. Phychic Lightning
3. Doom
4. Lightning Blast
5. Phychic Shield

Level : 1

EXP : 0

HP : 90 + 20

MP : 220 + 30

Skills :
1. Phychic Training
2. Will Training
3. Speed of Eldar
4. Close combat training

Biografi:

fall ben onu yaşayan eldarlardanım warlock phemius yakın arkadaşımdı halada öyle sayılır ama çıldırdı bazenleri bu daha iyi olurdu diye düşünüyorum ama bu şekilde şavaşmaya devam ediyorum.Asırlar herkesin omuzlarına aynı ağırlıkta binmez eldarlar için omuzlarına binen ağırlık çok fazla bu ironik çünkü bizler ölümsüzüz 10 bin yıllardır savaşmaya devam ediyorum insanlar tau orklar ve başka zavallılar onlar hiçbirşey anlamıyor hiçbir zamanda anlayamacaklar...
discussioncontroller