Warhammer 40k artifacts FRP karakter yaratma ekranı ve skill chart
DarkTemplarDarkTemplar
Üye
Arkadaşlar şimdi burda karakter oluşturmak neye yarıyor?
Herkes kafasına göre senaryo oluşturup karakterini mi geliştiriyor?
Eğer öyle ise warhammer evreninde ben en eski en güçlü tanrıyım ırkların bu cümbüşü hoşuma gitti hepinizi öldürdüm desem ne olur :D
mephiston
Üye
bende mephiston olurdum blood angels chief librarian ama olmuyor bence bunu oyunsevere sor
oyunsever94
Üye
Eğer öyle bir karakter yaratmaya izin verilseydi zaten oyunun anlamı kalmazdı burda yaratabileceğin karakterleri kendin yaratırsın yani warhammer evreninde önceden var olan mephiston gibi karakterleri kullanamassın vede asla öyle ben güçlü bir tanrıyım diyede girilmez,herkes uygun seviyede güçlü rpsini yapabaliceği bir karakter almalıdır ve warhammer oyunları için bu seviye genelde force commanderin altında tutulur yani force commander ve belli başlı karakterlerden güçsüz bir karakter yaratabilirsin.Senaryo konusunda oyunun senaryosu benim elimde ama herkes kendi karakterini geçmişini yazar ve belki ben hoşuma giderse onlar kişisel questlere çeviririm.
DarkTemplarDarkTemplar
Üye
Aslında o biraz geyikdide ben amacı çözemedim. Şimdi internet forumlarda frp oynandığını gördüm (hatta kafalarına göre skill büyü üretip tarif hazıırlayan abartılı olanlar bile gördüm) ama şimdi sistem ne. Senaryoya göre yapılıyorsa herkesin geliştirdiği bir senaryodur o zaman ama exp artışını lvl artışını neye göre belirliyorsunuz?
Lord Inquisitor
Üye
Normal RPG oyunlarında olduğu gibi Profil ekranı burası. DM olan arkadaş hesap kitap yaparken referans olarak bakacaktır buraya ve siz Level atladıkça Bu profil ekranında düzenlemeler yaparak karakterlerinizi güncelleyeceksiniz.

Budur burasının mantığı.

Herkes de genel klasik Level 1 karakter olarak başlar. Başlangıçtan NPC olan kilit karakterler hariç oyuncuların UberClass olması oyun dinamiklerine aykırıdır.

Ben kendi oyunumda sistemi D&D 3.5 Edition kurallarıyla oynattım. Ama Berk ne yapar ne eder bilemiyorum....
oyunsever94
Üye
Valla benim kullanmayı planladığım sistemde (çoğu kişi bu sistemi kullanıyor)D&D 3.5in benzeri gibi diyeyim ama şu health olayları önceleri sorun yarattı biraz işte terminator derken onlarıda buff olarak verdim yani herkesin base health,mana level 1 de eşit ama sergeant üsütne buff alıyor böylece bir normal marineyle sergeantın farkı daha beliginleştirdim
anger rabbit
Üye
Bu konunun amacı nedir?

Edit: öehhh... insan biraz okur di mi? :)
CoraxCorax
Üye
Adeptus Astartes
Blood Angels Veribankası

---------- Aranıyor… ----------
---------- Veri bulundu ----------

İsim: Christopher “Corvus” Black
Görevi: 2. bölük Chaplain’i
Yakın akrabalar: Abraham Black (Baba) – Princeps – ölü
    Marcus Black (kardeş) – Raven Guard 4. bölük komutanı – ölü
    Vladimir Black (kardeş) – Grey Knights terminator – bilinmiyor
    Horacio Black (kardeş) – Princeps – ölü
    Ivan Black (büyük büyük büyük yeğen) – Princeps

Tarihçe (kaydeden lexicanum Baalite):

Christopher Black Baal’a bir kaza sonucu ayak bastı. Babası ile Marstaki Adeptus Mechanicus Princeps eğitme merkezine doğru warp seyehati halindeyken çıkan bir warp fırtınası  gemilerini nerdeyse galaksinin öte yanına attı. Bozulan warp motorları yüzünden Baal’da  uzun bir süre mahsur kaldılar. Black henüz bir çocuk olmasına rağmen hayatının en önemli kararını verdi. Bir Space Marine olacaktı.

Babası Lord Abraham Black’in itirazlarına rağmen Blood Angels’ın sınavlarına girdi ve hayatta kalmayı başardı. Baal’ın yerlileri şaşkındı, çünkü ilk kez bir yabancı bu sınavları geçiyordu. Black kendini bir makineye bağlamak yerine kendi vücuduyla savaşmayı seçmişti ve bu karar diğer kardeşlerine de örnek oldu.

Scout olarak ilk görevi 10. bölük 4. takıma atandı. İlk görevi Zonju IV gezegenindeki ork üssüne sabotaj düzenlemekti. Görev başarılı oldu, ancak kendilerini almaya gelen Thunderhawk düşürülünce Black ve takımı 3 ay boyunca ork hatlarının gerisinde kaldı. 3. ayın sonunda imparatorluk güçleriyle buluştuklarında takımdan sadece 2 kişi sağ kalmıştı, Black ve Çavuş Vunn. Bu olaydan sonra 2. bölük 10. takıma atandır ve kendisine tahsis edilen flamer ile gerek orklara gerek hainlere öfkesini püskürttü.

Black hizmetlerinin en büyük ödülünü power armor giyerek aldı. 2. bölük 8. takımda bir Assault Marine di artık. İmparator’un öfkesini düşmanlara öyle tattırıyordu ki, Adeptus Astartes arasında en iyi assault marinelere sahip chapterlardan biri olan Raven Guards chapter master’ı tarafından bizzat ödüllendirildi Lorn II seferinden sonra. Black’in önlenemez yükselişi başlamıştı.

80 yaşında Terminator Honors’ı aldı ve kutsal terminator zırhını giyme iznini aldı. Ancak hantal terminator zırhı onun savaş stiline pek uymadığından pek kullanmadı bu zırhı. Yaklaşık 300 yaşına kadar bir veteran olarak çarpıştı, bilinen tüm uzaylı ırkların kanını döktü ve başarıları dolayısıyla yakın zamanda ölen 2. bölük chaplain’ının yerine geçmesi için seçildi. Lordum Black 500 yıldır bu görevi gururla sürdürüyor.

Ekipmanlar:

Chaplain armor
Rosarius
Crozius Arcanum
Bolt pistol
Jump Pack

Skiler:
Close combat training
İnspire fear
War trainning
Courage and victory

Spells:
Rally
Command
Charge
Strike of faith
Hp: 125 + 50 Mp: 100 + 35
DarkTemplarDarkTemplar
Üye
Diğer warhammer oyununu okudum ve olayı anladım. Eğer geç değilse bende katılmak istiyorum. Tau imparatorluğunda bir karakter oluşturcam. Geç değil değil mi?
Edit: Birde eğer katılmam mümkünse tau Elite Fire Warrior hakkında ekipman skill hakkında bilgi verirmisiniz :)
oyunsever94
Üye
Katılabilirsinki firewarior konusunda www.lexicanum.com  adresine bakabilirsin.
discussioncontroller