Toplum, Etik ve Ahlak
CelebholCelebhol
Üye
Felsefeniz çok güzelmiş ya la. Çok derin bir tartışma.
H.B.A.H.B.A.
Üye
ne tartışmışlar acaba diye bir arka sayfaya bakayım dedim

şaşırtmadın ogz

Beğenenler: AK_Lampard

HOXHOX
Üye
allah şaşırtmasın : D
westgreywestgrey
Üye
kendi evinizde kızınızı götürürlerse görürüm ben

her şeyin bir adabı var ulan ayıp

Beğenenler: goo_khan

acdervisacdervis
Mod
Corporal punishment dedikleri şeyle bir problemim yok.

Kızın seks hayatı var diye kızdıysa fak det. Yok evde yapıyor diyeyse iyiki kovalamış elemanı. Tokada da gerek yokmuş, şöyle okkalı bir bağırsa yeter.

Beğenenler: westgrey, kurtkapan

GunGun
Üye

acdervis dedi:

Corporal punishment dedikleri şeyle bir problemim yok.

Kızın seks hayatı var diye kızdıysa fak det. Yok evde yapıyor diyeyse iyiki kovalamış elemanı. Tokada da gerek yokmuş, şöyle okkalı bir bağırsa yeter.

Kızın seks hayatı var diye o tokat. Zaten soruna değindiydim.

Niye karşı cinsin kiminle yattığı bizi ilgilendiriyor? Kızım da olsa, 18 yaşını geçtikten sonra gram karışamam ne yapacağına. Şimdi, erkek çocuğu eve kız atınca off mikici helal erkek oluyor da, kız aynısını yapınca niye namussuz o*****pu oluyor?

Ahlaktan dolayı.

Yılların klişesinden ilerliyorum. Kız kardeşin var mı?
acdervisacdervis
Mod

Niye karşı cinsin kiminle yattığı bizi ilgilendiriyor? Kızım da olsa, 18 yaşını geçtikten sonra gram karışamam ne yapacağına. Şimdi, erkek çocuğu eve kız atınca off mikici helal erkek oluyor da, kız aynısını yapınca niye namussuz o*****pu oluyor?

Kız da olsa erkek de olsa benim evimde seksleyemez kardeş. Biraz uğraşsınlar.

Bağır çağır yine yapıyorsa bal gibi de koyarsın kapının önüne 2 gün aklı başına gelir. 18 yaş imza yetkin olması demek, ebeveynlerinin üzerindeki hakkının bitmesi demek değil.
kral julienkral julien
Üye
Yaw arkadaş hayal etmeye çalışın adam o anın şaşkınlığıyla ne yapacağını bilememiştir. tokat atmak tabiki yanlış ama türkiyedeki baba profilini düşününce ucuz yırtmışlar demek istiyorum

Beğenenler: Bonecrusher, İ. Evren

acdervisacdervis
Mod

@Derviş

Tamam da, sen olayın yanlış yerine takıldın. Senin evinde sekslemesin kimse. Sen kızının kaldığı eve gittin diyelim. Orada biriyle yatıyormuş sende de anahtar var girdin bastın yatakta. Olay, babanın kız seksliyor diye tokat atması. Kız da 19 yaşında. Baba, kızın sahibi değil.

O kısmına laf etmiyorum zaten.

Beğenenler: [Deleted User]

GunGun
Üye
@Hatake Kakashi

Kız kardeşim yok demişsin, o zaman anlayamazsın deyip geçmek istemiyorum.

Kimsenin kimseye sahiplik tasladığı falan yok, erkek egemen bir toplumda yaşıyoruz. Dışarda bin bir çeşit insan var, iti var, uğursuzu var, hadi bunları geçtim kızların genç yaşlarında özellikle rağbet ettiği bizim piç diye, badboy tanımlayabileceğimiz elemanlar var. Kimse 18 yaşına girince bir anda sorumluluk sahibi de olmuyor. Kaç yaşına gelirse gelsin titriyorsun kardeşinin üzerine. Niye, çünkü bu it kopuk kardeşini üzebilir, niye, çünkü içinde yaşadığımız toplumda öyle cinselliğini özgürce yaşama gibi bir durum yok hoş elin gavurunda ne kadar var onu da bilmiyorum, adamlar slut diyor, biz de kaşar diyoruz, kız kardeşin böyle alınırsa o üzülecek, o üzülürse sen üzüleceksin, hatta onun üzülmesine kalmadan sırf fesatça andıkları için üzüleceksin, sinirleneceksin, gidip üzenlerin ağzını burnunu kırmak, döner bıçağıyla falan girmek isteyeceksin. Kardeşin çünkü.

Erkek çocuğunun böyle bir derdi yok çünkü erkek çocuğu çok sekzledi diye kaşar olmaz, çapkın olur, övünür, övülür. Çocuğun adı kötüye çıkmaz böyle olursa, e çocuğa batmaz, topluma batmaz, o halde sana da batmaz.

He sorarsın niye böyle bir ayrım var, doğuyla batı arasında mal gibi kalmış bir kültüre sahip olmuşuz. İnsanların cinselliğini özgürce yaşamasıyla hiçbir sıkıntım yok, ama insanın kız kardeşinin bu şekilde yaptığını düşünmesi batar adama. Kim ulan bu elin dingili dersin, ne sıfatla bulunuyor kardeşimin yanında diye sorarsın - yazar burda sevgililik müessesini ciddiye almadığını belirtiyor -. Falan filan öyle işte.

Amerikan filmlerinde bile kız babası ters gider kızının sevgilisine, dünyanın çoğu yerinde böyle bu. Kızın yaşı da azıcık kemale erdiği vakit kızın bulduğu sevgiliden sinir doğmuyor zaten, gelsin yemeğe tanışalım faslı dönüyor. Tüm olay kızını korumak.

He gene sorarsan sen kimsin ki kızın korunmaya kollanmaya ihtiyacı olup olmadığına karar veriyorsun, babalık, ağabeylik böyle bir şey vallaha, teeeeee ben 5. sınıftayken sırf dingilin biri kız kardeşimi yere düşürdü diye girmiştim çocuğun birine, burnunu falan kanatmıştım lel, şükür o günden bugüne bir vukaat olmadı, aklıma geldi de zaman ne çabuk geçiyor be, kız daha dün anasınıfındaydı, şimdi ev halkıyla üniversite tercihi yapıyor ;_; .

Sokmuşum toplumuna etiğine yav, feel doldum gidiyorum ben.

Beğenenler: goo_khan

discussioncontroller