Toplum, Etik ve Ahlak
GunGun
Üye
Gelişmiş demedim yav ben, batı dedim yalnızca, çok da bir bildiğim yok zahir oralar hakkında, çekileyim ben ordan.

İlişkilerine nasıl karışamıyorsun anlamadım. Şurda kaç tane ipsiz sapsız adamız, manyak gibi birbirimizin ilişkilerimize karışıyoruz, kardeşine mi karışmayacaksın?

Erkek kardeşin kevaşeden hallice birinin uğrunda üzüleceğini bildiğin bir yolda yürürken, abi tavsiyesi falan vermeyecek misin? Kız çocuğu olunca bu hissiyat artıyor, çünkü toplumun onun üzerine yükleyeceği sıkıntılar çok daha fazla, bu yüzden kız seksleyince babanın siniri bozuluyor.

Tokat'a da çok takılmıyorum vallaha; ana, babadan tokat yemiş diye polise mi gidilir, hangi ülkede yaşıyor bunlar? Bisikletten falan düşünce niye düştün diye tokat yemiş bir ulusuz biz, dejenere hep bunlar azizim.
AlphariusAlpharius
Üye
bakunin.jpg

Beğenenler: AK_Lampard, westgrey, Gun

__skytalker____skytalker__
Üye
Kız kardeşin olmadığını varsayıyorum grizlly. Hedef almadım diyorsun da kimsenin umrunda değil diyerek de baya yanlış bir genelleme yapıyorsun.

Beğenenler: hebelehoo, İ. Evren

goo_khangoo_khan
Üye

Kızın seks hayatı var diye o tokat. Zaten soruna değindiydim.

Niye karşı cinsin kiminle yattığı bizi ilgilendiriyor? Kızım da olsa, 18 yaşını geçtikten sonra gram karışamam ne yapacağına. Şimdi, erkek çocuğu eve kız atınca off mikici helal erkek oluyor da, kız aynısını yapınca niye namussuz o*****pu oluyor?

Ahlaktan dolayı.

Hayır o tokat kızın terbiyesizliğine. Ailem uyuduktan sonra eve kız alsam, ben de yerim tokadı. Her şeyin bir adabı var.

Sonra cinsellik konusunda kız çocuk ve erkek çocuk eşit değil. Zaten kadın ve erkek ne biyolojik ne psikolojik olarak da eşit değiller. Erkek biriyle yattığında hamile kalmıyor. Cinselliğin sorumluluğunu üç dakika sonrasına bile taşımıyor. Oysa kadın taşıyor. Üstelik babalık içgüdü değil, sonradan öğreniliyor ama annelik öyle değil; öyleyse bunun psikolojik sonuçları da farklı. Yok yani öyle kızım şu yaşını geçti istediğini yapsın karışmam. Nasıl karışmazsın. Sevdiğin insanları korumaya çalışırsın bundan daha normal bir şey yok.

Sonra nasıl ailelerde yetiştiniz ama ben erkek olmama rağmen "aslan oğlum gitsin istediği kızla yatsın" muamelesi görmedim hiç. Cinselliğin iki tarafı da ilgilendiren hastalık gibi meseleleri üç çocuğu da erkek olmasına rağmen ailemi endişelendiriyordu. Siz de endişelenin aileniz için. Kötü bir şey değil bu.
kurtkapankurtkapan
Üye
gökhana katılıyorum son paragrafta. siz nasıl yetiştirildiniz cidden yaw? Asla öyle bir teşvik almadım ailemden. Aksine sürekli dikkatli olmam tembihlendi.
kurtkapankurtkapan
Üye
E bana da sağladılar. Anamı arıyıp akşam geç gelirsin di mi işim var diyebiliyorum. Ama bunun karşılığında ne yaptığımı, kimle yaptığımı biliyorlar, mallık yapmayacağımı biliyorlar. Çünkü iyi yetiştirdiler.

bu haber biraz farklı ama sanıyorum. adamın iddiası, uyku ilacı içirdi vb. vb.

üstüne, baba da gidiyor ve kızın daha önce seviştiği adamlardan da şikayetçi oluyor. içinde olmadan bilemeyiz. o yüzden kesin konuşmamak gerek. Tartışma için iyi bir örnek olduğunu sanmıyorum.
goo_khangoo_khan
Üye
Kızları yalnızca yatılacak obje olarak görmeyip arada iki dakika muhabbet etseydiniz aradaki tek farkın fiziksel güç farkı olmadığını anlardınız. Bu arada fark dedim bak, yukarıdaki mesajda da üstünlükten bahsetmemiştim. Eşit olmamak birinin diğerine üstün olduğu anlamına gelmiyor, farklı olduğu anlamına geliyor. Farklılar. Hiç sevişmediniz mi olm, aynı mıyız? Farklıyız. İyi ki de öyleyiz zaten.

Bu arada koruma kollama ahlak bekçiliğine girmez. Ben insanlar 25 yaşına kadar sevişmesin demiyorum, ben seviştim, ve erkek erkeğe sevişmediğimize göre -bir gün olursa- kızım da evlenmeden sevişecektir elbette. Bu benim hoşuma gideceği anlamına gelmiyor tabi, baba olarak kıskanmam çok normal olur diye düşünüyorum, ve elim yazmaya zor gitse de sevişsin zaten. Sevmek sevilmek kötü bir şey değil. Zaten engelleyemezsiniz. Ben lisede kız arkadaşımla babası salondayken sevişmiştim, hey gidi, epilasyon aletini açıp masanın üstüne bıraktı, bu çalışırken babam odama gelmez dedi bir de.. Yani istesek de istemesek de sevişecek zaten. Dediğim gibi ne yaptığını bilsin de, sevsin sevilsin tabi.. Biz de endişeleneceğiz, kiminle beraber vs vs diye.. Aman büyüdü ne isterse yapsın ben karışmam demeyeceğim, diyebileceğimi de zannetmiyorum.

Öte yandan ahlak başka bir şey, bekçiliği de yapılmaz. Misal gerçekten seven sevilen bir kızın erkek arkadaşıyla günde beş kez bağıra bağıra sevişmesi ve bunu saklamaması ahlaklıdır, ama sevmeyen, sevilmeyen bir kızın sırf arabası evi var, para yediriyor diye parklarda bir adamla öpüşüp koklaşıp sonra kafasında türban bakireyim diye dolanması ahlaksızlıktır mesela. O başka bir konu. Ahlaksız namussuz adam her konuda ahlaksız namussuzdur, yalnız cinsellikte değil. Çocuğunuz namussuz ve ahlaksızsa cinsellik endişe edeceğiniz son konu zaten..
__skytalker____skytalker__
Üye
Kılıf falan değil o. Bunun ahlak ile de alakası yok, ahlak olarak görenleri geç zaten. Kimse kardeşinin yanlış kararlar verip göz göre göre mutsuz olmasını istemez. "bırak yaşayarak öğrensin" bir çözüm değil. Tabiki hayatına karışacak değiliz ama abi olarak da olası yanlış kararlarda uyarmak, doğrusunu göstermek gayet normal bir davranış. Dİnler ya da dinlemez onun bileceği iş, dayatacak değiliz. Ama "yaşayarak öğrenip" mutsuz olacağı bir durumu adam akıllı abilik yaparak doğrusunu göstermeye çalışarak engellemenin nesi yanlış? Bu forumda birini seksleyeceksiniz diye birbirinize tonla öğüt verip "abi onu yapma bunu yapma üzülürsün vs." derken iyi de bir abi kardeşine bunu yaptığı zaman neden ahlak bekçisi oluyor? Bir abinin kardeşini korumaya çalışması, mutluluğunu düşünmesi size neden yapmacık geliyor? Herkesi duygusuz, sadece kendini düşünen insanlar olarka mı görüyorsunuz nedir?

Kardeşi olmayanların bu kadar rahat konuşması sinir ediyor açıkçası.

Beğenenler: goo_khan, matthdog, H.B.A., Gun, İ. Evren

hebelehoohebelehoo
Üye
Grizzly'nin üslûbuna mı şaşırayım dediklerine mi karar veremedim. Normalde böyle olmadığını bildiğim için şaşırıyorum da.
westgreywestgrey
Üye
grizzly sakin olduğu zamanlarda da sevgilimin sağa sola takılmasına kızmam diyordu :~DDD
hoşlandığı kız başkasıyla dışarı çıkınca noldu? grizli krize girdi

mantıklı düşününce haklısın gibi düşünüyor olsan bile bu konularda teorik konuşup kendinden çok emin olmamak lazım grizli kardeş

discussioncontroller