Rogue icin tavsiyeler
NephreiL
Üye
"onlar bile pvp de bugüne kadar birkaç kez(bir elin parmaklarını geçmemiştir ama)"
O kadar azsa dediği doğru Asla yenilmez diye bir kural yok illaki yenilcek ama Rogue lar gayet iyi şuanda PvP için..
DharkanDharkan
Üye
lazarus dedi:

İyi oynamakla ilgili birşeyler söylemişsin ancak 80.level olan bir kaç arkadaşım var ve günlerinin yaklaşık 13-14 saatini bu oyuna harcıyorlar(Zombi değiller!!) onlar bile pvp de bugüne kadar birkaç kez(bir elin parmaklarını geçmemiştir ama) ölmüşse(ve iyi rogue olduklarıyla sürekli övünürler)"kime göre neye göre iyi rogue olmak" derim..

Mubalağa denen edebi sanata başvurmuştum o mesajda, yani abartı yaptım. Anladın mı şimdi :)
maelstorm
Üye
biraz geç oldu ama roguela ilgili konuşayım:
wowa başlamak için iyi bi karakter değildir rogue.
hatta dur ya, ben rogue guide gibi bişi yapim küçük çapta, sonra toplu atarım =P

Rogue pvpye gelince, rogue savaşları gear aynı seviyedeyse, refleks ve oyunu bilmeye dayanır, gerçek "skill" savaşlarıdır. Zira karşı taraf rogue'u ve kendini bilip rogue'u cooldownları harcamaya zorlar, rogue da kendini ve karşıyı bilip cooldownlarını verimli kullanmaya.
Zira cooldownlı rogue hogger, cooldownsız rogue ise elwynn koboldu gibidir.
peneus
Üye
rogue gercekten pvp carı.Bunu anladım.Ama oyun içi hikayesini takip etmek en mantıklısı gibi.Başlangıç için dps warrior kasacağım.sonra kim bilir beğnirsem tank kasabilirim.main tanklık çok hoş :)
KnightOfPainKnightOfPain
Üye
Bende oyuna rogue olarak başladım,9 gün oldu level 29 oldum ,hızlımı ilerledim yavaşmı bilmem ,bence rogue başta sıkıcı değil ama çok zayıftı,her halde ben oyuna yeni başladığım içinidir,ama harbi çok zayfıtı,zar zor kurtarıyordum kendimi,teke teklerde halederken,eğer iki kişi saldırırsam direk kaçıyordum,şimdi level 29 olunca daha iyi oldum,level atladıkça rogue daha eğlenceli oluyor bence,ama 1 sorum olacak,rogue için leather armor nerde bulunur adam gibi ? stormwind da varda hepsi level 32 ,daha azı yokmu ? silahlar içinde aynı şey,auction house ta bi ara 2 tane süper dagger bulmuştum,baya para yatırdım onlara,ama zamanla onlarda çok zayıf kalmaya başladı ,nerde bulurum ucuz dagger ?  auction house takiler çok pahalı :( para kalmadı .
TNT
Üye
benden öneri vendordaki itemlerle zaman harcama zamanla hepsi düşecektir :) en iyi item bulma yolu meslek kasmaktan geçer(en azından bizim guild liderimiz öyle diyor pvp serverda oynadığım için hadi dungeon yapalım deme şansı pek olmuyo ;D)
maelstorm
Üye
peneus dedi:

rogue gercekten pvp carı.Bunu anladım.Ama oyun içi hikayesini takip etmek en mantıklısı gibi.Başlangıç için dps warrior kasacağım.sonra kim bilir beğnirsem tank kasabilirim.main tanklık çok hoş :)

tam olarak şu günler nasıl bilmiyorum ama rogue pve'de de her zaman DPS 1.si olabilen bi classtır, hem de melee olmasına rağmen.
evet, rogue pve yapacaksanız üvey evlat muamelesine hazır olun zira melee pve gerçekten işkence olabiliyor. danseden siz, her aoe'yi yiyen siz, arkadan vurayım diye canı çıkan siz, tank'lara bulaşan splashleri yiyen siz, bossların auralarını yiyen siz. aah ah.

Knightofpain: Rogue kesinlikle level atladıkça daha eğlenceli oluyor. Talentlarını hangi tarafa verdin? Eğer verdiğin talentlar dagger kullanmanı şart koşmuyorsa kılıç da kullanabilirsin. Zira çok yakın zamanda çok güzel kılıçlar bulabileceksin (Scarlet Monastery ve Razorfen Downs questleri).
Bu arada şöyle birşey yapabilirsin. www.wowhead.com'a gidiyosun, orda database>items>weapons>daggers (menü sırası farklı olabilir) seçiyosun, sonra yukarda filtre oluştur diyip işte bir level aralığındaki daggerlara bakıyosun (mesela level 35sen, 30-40 yazabilirsin). özellikle quest rewardlara bakıp para vermeden bulabilirsin. zira hatırlıyorum dagger bulmak daha zordu, ne kadar bilsen kârdır:)
KnightOfPainKnightOfPain
Üye
evet şu an rogue çok zevkli,ama dün böyle bir macera oldu,guildeki arkadaşımın eskiden rogue vardı level 80,şimdi warlock kasıyor,ikimizde level 45 tik,gel zur'furakka gidelim dedi,gittik,orda adını unutuğum bir axe çıktı,ve gene adını unuttum bir dagger çıktı,harika bi şey ikiside,damge ve dps leri çok fazla,neyse rogue un axe kullanabildiğini bilmiyordum,dedi git Iron Forge a öğren,öğrendim,sonra gittim axe i skill 225 yaptım ,ama olan şu,ben tüm talenletri Sub ta harcamışken,arkadaşın tavsiyesi üzerine hepsini sıfrladık ve combat yaptık,şunu al bunu al derken tamamladık,bu işlemlerden sonra rogue çooooook değişti,bi kere artık gizlik yok ,çok sevdiğim ve sırf onun için rogue oynadığım ambush özelliğini kullanamaz hale geldim ,stealth işi yaramaz oldu,çok yavaş oldu,herkez beni yakaliyordu ,mobları her ne kadar hızlı öldürebilsemde,3-4 vuruşla canımın yarısı gidiyordu,çünkü artık dodge,parry ve evade hiç iyi değildi artık bende,bi baktım rogue değil worrior olmuşum ,dedim arkadaş kusura bakma ben suba geri döncem ,hakkaten sub u çok çok daha sevdim,adamın adı rogue, worrior değilki,ne yapacam ben combatı ??? tamam combatta çok hızlı ve fazla damge verebiliyorum,ama anlamı kalmadı bence,öyle her önüme gelen mobu çat pat kesmeyi sevemedim,sub ta en azından arkasına gelip ambush yapardım,sonra güzel bir şekilde strateji kullarank keserdim mobu,ama combatta allah ne verdi ise dalıyorum ,mob öluyor ama bende can çekeştiriyorum .

Bide bir başka sorunum,itemların çok iyi olmasına rağmen,sanırım hala armorum az,şu an yanlış hatırlamiyorsam 1200 lerde olmalı,ama bana hala az geliyor,benden 3 level yüksek olan moblar baya fazla damge verebiliyor mesela,dün level 45 ken level 49 da daldım,direk öldürdü :S

Neyse o verdiğin siteye bi bakyım ,güzel itemlar nerde ve nasıl veriliyor :)
maelstorm
Üye
Evet çok önemli birşeyi farketmişsin knight: rogue ölen bi karakter. Yapmamız gereken şey düşmanların bize vurmasını engellemek.
O yüzden moblara karşı genelde şu taktik iyidir:
Cheap shot+ana saldırı 5 combo yapana kadar (ya da cheap shot süresi bitene kadar)
Cheap shot bitince kidney shot. 5 combodan sonra eviscerate ya da envenom.
Eğer mob castersa kidney yerine eviscle direk işini bitirmen mümkün olabilir ya da açılışı garrote ile yapabilirsin.
Eğer mob warrior tarzı zırhı yüksek bir mobsa yine açılışta garrote ve ayrıca kidneyden sonra hpsi hala çoksa evisc yerine (5 combo kasmaya gerek kalmaz muhtemelen) rupture yapabilirsin.

Oyunun sana söylemediği bir ipucu vereyim belki söyleyen olmamıştır: Bleed (garrote ve rupture) ve poison etkileri zırhtan etkilenmez. O yüzden ağır zırhlılara karşı iyidir. Atıyorum zırhından %50 reduction alan bi adama sen eviscle 1k vursan 500 yer. Ama rupture 600 vuruyosa 600 vurur. Gibi.

Tabi insan sub oynarken hep cheapshotla açmak istemiyo ben assa oynuyorum ona rağmen arada ambushla açıyorum o ayrı:P bu arada 50lere gelince bi kere de assasination dene, mutilate çok eğlenceli. hem daggerlarla yapılıyo (=ambush falan var) hem de baya güçlü. ama mutilate alabildiğin bi level olması lazım yoksa assanın bi olayı yok:)
KnightOfPainKnightOfPain
Üye
Hmmmmmm,aslında ben böyle yapıyorum,eğer mob benden 3 veya 3 seviye az ise,direk ambush(canının ayrısı gidiyor)sonra Eviscerate çakıyorum direk öluyor,seviye benim seviyemden 1 yada 2 fazla ise,gene ambush,sonra ya Slice and Dice yada Expose Armor,daha sonra normal atak ve Sinister Strike yardımı ile öelene kadar vuruyorum,ama en eğlencelisi seviyesi benden 4 veya 5 daha fazla olan moblar,öncelikle stealth i yakaliyabilirler,ama eğer arkadan gelirsem yakalamazlar,neyse gene ambush ,sonra 5 combo olana kadar Sinister Strike sonra direk rapture,o zamana kadar canının yarısına kadar gelmiş olabilşr,daha sonra eğer benimde hızlı canım gitmeye başliyorsa Evasion kullanıyorum,daha sonra combo toplamak için Sinister Strike,o zaman kadar canının %25 den hala daha fazla varsa,ya Eviscerate yapıyorum,yada expose armor yapıp,tekrar combo toplayıp Eviscerate yapıyorum ,bazende herşeyden önce 5 combo yapıp Slice and Dice ile başladığım oluyor :D:D tabi bide eğer bu mob boos yada elite ise ,kesinlikle Dismantle ten vazgeçmem ,her ne kadar süresi az olsada.

aslında hepsi iyi ve hızlı öldürme yolları ,işte bunları comboda denemedim hiiiç faydalı olmadı ,ama sub ta çok güzel oluyor,bunları anlatmak nedenim,nedense herkezin taviye ettiği Cheap Shot ve Kidney Shot i hiiiiç kullanmiyorum ,hiç gerek duymadım :D
discussioncontroller