Yeni Alacaklara Monitör Rehberi!!!
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
Edward The PaladinEdward The Paladin
Üye

öbür konuya yazdığım monitörde hdmi yokmuş.

mutlaka hdmi destekli, (ps3 de bağlicam çünkü) 20,21 inç arası led monitör arıyorum. 300 liradan fazla olmayanını bulabilir miyim acaba?

Ses çıkışını başka kaynaktan alıcak isen DVI dan HDMI a çevirici adaptör alarak istediğin HDMI kaynağı DVI a bağlayabilirmisin. Aklında bulunsun.

ps3 e monitörün/tvnin kendi hoparlöründen başka nasıl ses çıkışı sağlıyoruz bilmiyorum ki :P
SYSCLEANER
Mod
Optik çıkış üzerinden sesi alabilirsin destekleyen ses sistemin var ise. O yok ise HDMI in e sahip bir anfi ve hoperlör konfigürasyonu varsa ordan alabilirsin. AV multi out çıkışı ses de vermekte sanırım beyaz olan ses veriyor onu alıp herhangi bir hoperlöre sokarsan öylede ses alabiliyor olman lazım
Zamnest
Üye
Eski monitörün yavaştan ölmeye başlaması üzerine yeni bir monitör almam gerekiyor. Bunun için de aklımda şu var: http://www.vatanbilgisayar.com/Monitör/viewsonic-va2212a-215-va2212a-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=63506

Yine de bir bilene sorayım dedim. Aynı veya daha düşük fiyata alabileceğim aynı kalitede bir monitör tavsiyesinde bulunabilir misiniz? Yoksa direkt bunu almayı planlıyorum.
PiranhaPiranha
Üye
Bir oyuncu monitörü için asıl soru şu olmalı: 5-10 senelik dönemde satılan TN panel mi, yeni nesilde satılan IPS yada LED panel monitör mü?. Fiyat/performans olarak vede boyut olarak (22" 23" 24" vb) en iyisi hangisi? Olay budur?... Ha belirtmeyi unuttum marka/modeli sona bıraktık, PC Monitörü denince aklımda sadece "Samsung" ve "LG" var. eski alışkanlığımız işte başka tercihim yok malesef. Bende önerilere açığım bilgilerinizi beklerim B)

EDIT_: SYSCLEANER ustanın dediği gibi evet ASUS monitörlerinide Samsung ve LG yanında sayabiliriz :2thumbsup:
SYSCLEANER
Mod
IPs panellerin shadowing yapmasını düzeltebildilermi acaba eski tip LCD lerin bu sorunu yok ek oalrak ASUS da çok iyi mnt ler üretlmekte ki şuanda o iki koreli markadan birisi ve bir adet ASUS yanyana duruyor gözümün söylediği ASUS çok daha kaliteli...
AlphariusAlpharius
Üye
Ben şu an monitör almak istesem ne gibi seçeneklerim var, ne gibi yeni özellikler var derdiniz?

Elimde 24" led bi de 22" lcd var. Onların üstünde bir şey olacak doğal olarak.
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye

Beğenenler: Piranha

PiranhaPiranha
Üye
MAVİSAKAL,

Ambilight var dediğin 27" Philips monitöre-özelliklerine bakacakken bir an fiyatını görünce : D şöyle bi geri kaçtım!. Bunu masaüstü PC sistemi için düşününce 27" çok gereksiz zaten.

Yalnız şu dediğin ASUS monitör iyi gibi. Gerçi yine 600TL'ye yakın fiyatlı hmm, şu an bilemiyorum böylesi monitör piyasası ne durumda... Bu 23.6" nedir abi ya! bunu tam 24" yada 23" yapsalar sanki bir tarafları eksilecek bu firmaların : P
http://www.vatanbilgisayar.com/monitor/asus-vn247h-236-vn247h-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=64785

Birde HDMI + D-Sub bağlantı denilmiş. Resminde bu D-Sub şekli eski 15-20 senelik "VGA" bağlantısına benziyor (aynısı mı bilmiyorum). Halbuki VGA'dan sonra yeni diye "DVI-I" monitör bağlantısı çıkmıştı. DVI'dan sonra da işte HDMI geldi falan.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Sayısal_Görüntü_Arayüzü
Benim 5-6 senelik LCD monitörde bile DVI-I var.

EDIT_: Ya boşuna demişim DVI-I neden yok diye : D sonradan jeton düştü. Yeni nesil bir monitörümüz ve ekran kartımız olunca, ee haliyle bunu HDMI üzerinden bağlayacağız : ) Eski alışkanlıklar işte aklımıza gelmedi.
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
Asus DVI yerine fazlada 1 tane daha HDMI koymuş. İkiside aynı zaten. Biri fazladan ses iletiyor. PHilips pahalı ama çok yahşi.
discussioncontroller