Elder Scrolls III: Morrowind
PLANESWALKERPLANESWALKER
Üye
Quendarth dedi:

Goty'nin 3 cd olması gerekiyor normalde. Ama son birkaç senedir Tiglon'un ürettiklerinden tek cd çıkıyor, eklentiler çıkmıyor. Sorun Tiglon'la alakalı. Mümkünse Türkiye'den almayın Goty alacaksanız.

Bilgi için teşekkür ederim.Demekki sorun tiglonda.İnternet sitelerine yazdım bu hatayı.Kendi paramızla kazık yemiş olduk yani.  >:(
PLANESWALKERPLANESWALKER
Üye
Arkadaşlar fighter olmak için önerileriniz nelerdir?Irk,sınıf,burç olarak ne önerirsiniz(ork olmak dışında tabi)
Buğrahan
Üye
Aslında buraya öneri yapmak amacıyla geldim. Ancak http://www.uesp.net/ sitesini ziyaret edersen, buradaki önerilerden çok daha keyifli bir karakter oluşturma süreci yaşarsın gibime geliyor. =)
PLANESWALKERPLANESWALKER
Üye
O siteye baktım ama çok fazla bişey anlamadım.O yüzden oyunu oynayan arkadaşların fikirlerini öğrenmek istiyorum
Buğrahan
Üye
Custom class yapacaksın değil mi? =)

Ben olsaydım öyle yapardım. Hiç saf bir fighter karakter oluşturmadım. Genellikle, fighter bile olsam ben alchemy olaylarını çok sevdiğim için hep ağırlık veririrm o yöne de.

Öncelikle seçeceğin ırk bence en ideali Nord, Orc sevmediğin için diyorum. Orc'lar da çok müsait. =)

Attributes olarak da Strength ve yanına endurance veya agility olsun derim ben. Endurance maksimum fatique ve health arttırırken, agility'de hit point vs arttırıyor. Ha bu arada yanlış hatırlamıyorsam Nord'ların büyük çoğunlukla buz temelli büyülere bağışıklığı var, yüzde yüz idi galiba. Bir de shock'a karşı dirençleri vardı.

Birthsign olarak da The Lady öneriyorum. Favorim her zaman budur, çünkü personality ve endurance'a 25 puan veriyor fazladan. Kesinlikle kıyak. =)

Onun haricinde seçeceğin skill'lerde heavy armor, axe, long blade, armorer, athletics, acrobatics falan işte bunları kafana göre yapmalısın. Hangisi major olacak, hangisi minor olacak. =) Bu kısmı sana kalmış bir şey, ha yok illaha dersen ki basitinden bir örnek olsun diye:

Sanırım yanlış hatırlamıyorsam 7 tane major, 7 tane minor seçiyoruz.

Major olarak: Heavy Armor - Armorer - Long Blade - Marksman - Block - Axe - Acrobatics

Minor olarak: Sneak - Speechcraft - Merchantile - Athletics - Alchemy - Restoration - Security

Neden Restoration ve Alchemy koydun dersen eğer, restoration adı üstünde heal büyüleri vs. için. Alchemy de işte çeşitli otlardan iksir yapıp satarsın, çok para var bu işte.

Hoş ben bu işlerde iyi değilim, benden kat be kat iyi arkadaşlar var. Umarım onlar daha güzel önerilerde bulunurlar.
PLANESWALKERPLANESWALKER
Üye
Sağol Buğrahan önerini dikkate alacağım.Birkaç arkadaş daha fikir verirse iyi bir karakter oluşturabilirim.Önerin için tekrar teşekkür ederim.
Cronus
Üye
Bence sırf Adrenaline Rush bile farklı bir Fighter deneyimi için Redguard'ı düşünmeyi sağlayabilir ya da ateşe dayanıklı olduğu ve Blade'de de önemli bir yatkınlığa sahip olduğu için Dark Elf de alternatifler arasında olabilir. İtiraz amacıyla değil de seçimi zorlaştıracak fikir zenginliği sağlamak için yazdım :)
Buğrahan
Üye
Evet, Redguard iyi olur, severim ben de dark elf'leri sevemedim bi türlü. =)

Ne demek, planeswalker. =)
Cronus
Üye
Buğrahan dedi:

Evet, Redguard iyi olur, severim ben de dark elf'leri sevemedim bi türlü. =)

Ne demek, planeswalker. =)

Oyunda böyle birşey olmasa da ben biraz kendi hayal gücümü de katmıştım, Dark Elf karakterimle Torch'ların üstüne zıplıyor, kamp ateşlerinin içinden geçerek düşmanlara saldırıyordum, şu Mafya klişesi vardır ya adam kolunu uzatır çakmakla yakarlar acımaz da karşısındaki korkar... Böyle manyak zevklerim vardı bir zamanlar heheh
QuendarthQuendarth
Mod
Irk:
Eğer saf savaşçı olacaksan Orc, Nord ya da Redguard,
Diğer şeyleri de biraz becermek yine de iyi bir savaşçı olmak istiyorsan Imperial,
Hızlı ve etrafa ateştopları atan bir savaşçı istiyorsan Dunmer,
Kasmak istemiyorum kafama göre oynarım dersen de ne istiyorsan onu seç.

Özellikler:
Tam bir savaşçı için ana özellik olarak Strength ile Endurance seç ve level atlayınca bunlara yüklen. Farklı bir savaşçı istiyorsan işe yarabilecek diğer yetenekler şunlar;
Willpower: Büyülere karşı dayanıklılığını artırır. Aynı zamanda Fatigue'ni de artırır.
Agility: Düşmana vurma ihtimalini artırır ve düşmanların sana vurma ihtimalini düşürür.
Speed: Koşma hızını artırır.

Yani mesela ağır zırhlı hantal bir savaşçı değil de daha çevik ve hızlı bir karakter istiyorsan başlangıçta Strength ve Agility seçip, medium armor giyebilirsin. Ya da çok sayıda farklı tür silah kullanabilen bir savaşçı olacaksan da Agility seçmen faydalı olur. Ama hayatım boyunca sadece kılıç kullanırım diyorsan zaten kısa sürede kılıç konusunda uzmanlaşacağın için Agility'nin vurma ihtimalini artırması işe yaramaz hale gelecektir.

Yetenekler:
Eğer saf savaşçı olacaksan sadece bir (ya da iki) tür silaha ve zırha odaklanmalısın. Tavsiyem silah olarak Long Blade, Axe ya da Blunt, zırh olarak da Heavy ya da Medium Armor seçmen. Short Blade hızlı olmasına rağmen sürekli yakın dövüşe odaklanan biri için hasarı çok az. Spear ise yetenek olarak güzel ama oyunda doğru düzgün güzel Spear yok, üstelik hepsi iki elle kullanılıyor.

Saf bir savaşçı için ana yeteneklerini şöyle seçmeni öneriyorum;

Major yetenekler:
Bir silah yeteneği
Bir zırh yeteneği
Armorer
Athletics
Block

Minor yetenekler:
İkinci bir silah yeteneği
İkinci bir zırh yeteneği
Marksman
Sneak, Restoration, Speechcraft, Security ya da Acrobatics gibi işine yarayabilecek 2 yetenek daha.

Tabii listeyi istediğin gibi değiştirebilirsin. Mesela menzilli saldırılara odaklanmak istiyorsan Marksman'i Major'a alabilirsin. Çift elli silahlar kullanırım diyorsan Block'u çıkarabilirsin. Ya da baştan iyi para yapıp pahalı ekipmanlara ulaşacaksan Alchemy ve Mercantile'ı Minor yeteneklere ekleyebilirsin. Veya bir büyü okulunu major ya da minor'a ekleyerek hasar büyüleri, kendi yeteneklerini artıracak büyüler vs. öğrenebilirsin. Sana kalmış birşey.

Burç:
Burç olarak savaşçı için pek çok seçenek var. Bence en avantajlısı Lady. Endurance ve Personality'yi 25 artırıyor direk. Ama başka güzel alternatifler de var. Mesela hızlı seyahat etmek istiyorsan Steed'i seçebilirsin. Özellikle Speed'e yüklenmeyen karakterler biraz da fazla yük taşırlarsa o kadar yavaş koşuyorlar ki seyahat etmek işkence haline geliyor. Bu yüzden Steed oldukça güzel bir burç. Warrior ya da Thief de direk savaşa etki etmeleri açısından güzel burçlar. Warrior tüm silahlarla vurma ihtimalini %10 artırıyor, Thief ise düşmanların sana vurma ihtimalini %10 düşürüyor. Lord ve Ritual da Health doldurma özellikleri açısından savaşçı için oldukça kullanışlılar.
discussioncontroller