Sevmediğiniz Şehirler
FirewingFirewing
Üye

Ankara. İllet şehir. Başkent olmayı bile hakkıyla becerememekte kanımca. Bozkır şehri,toz toprak. Üç beş tane yeri var gidip gezilebilecek(hede höde sen bilmiyon didenler çıkabilir ama başkent olan bi' şehir için cidden çok az yeri var). İstanbul'un yanında sümdük sümdük duran şehir kanaatime göre. Cidden hiç sevmem. 5 yıl geçirdim.

Şunlar da var tabi,öğrencinin cebinde parasını bırakan,ulaşımın ve yaşayışın sorun olmadığı,kör ve sağır bi' adamı bile bıraksanız kaybolmayacağı,trafiği olmayan,rahat bi' şehir. İnsana zerre heyecan sunamadığı için korkutmuyo' da. Tam memur şehri. Düz.

Ha yine de bi' 4 yıl daha kalmak istiyorum,o ayrı-üni.yi orada okumayı istiyorum(tam istemiyorum ama okursam rahat yaşayacağımı biliyorum)-. Gittiğiniz okuldan nefret edip arkadaşlarınızdan ötürü okuldan kopamamanız gibi.

1. Ankara bozkır, toz toprak şehir değil. Beton yığını şehir daha kabul edilebilirdi, bir nebze...
2. İstanbul ve Ankara'yı karşılaştırmak pek tutarlı olmuyor aslında.
3. Şu ülke sınırları içerisinde gidip gidebileceğin büyük şehirlerden başkentliği en becerebilecek olanı Ankara.

Evet heyecan sunmuyor, ben gidip kendim buluyorum o heyecanı. Tartan bir koşu pistinde buluyorum; Sakarya'da kaldırım kenarında buluyorum; Şentepe'de devasa bir radyo vericisinin dibinde; Tandoğan'da caddedeki su fıskiyelerinin yanında... Güvenpark'ta otobüs durağında dikilirken buluyorum; arayıp peşine düşüyorum ve buluyorum, Ankara'da.

Evet biraz fanboyluk yapasım gelmiş :D Bu yazdıklarım da muhtemelen çoğu kişi için gayet anlamsız şeyler. Ama bana öyle geliyor ki, bir şehri şehir yapan aslında biziz; bizim yaşadıklarımız, yaşanmışlıklarımız. Neyse, sevmediğiniz şehirler olacaktı bu konu başlığı :D
Blight
Üye
Hayır İstanbul'a bir göz atıyoruz. Son 5 günün manşetleri. Gökdelen yandı, metrobüs köprüsü çöktü, metrobüs havaya uçtu, yolda geçen adamın başına cam düştü öldü, trafik bla bla, ... oldu ölü var, ... var ölü çok. Şehir mi son durak filmi mi anlamış değilim. Ki İstanbul'a bok atmıyorum mükemmel bir şehir ama her sabah acaba bugün nasıl ölebilirim diye düşündüğüm bir şehirde yaşamak istemem.

Ayrıca yüzlerce yıllık türlü milletlere başkentlik etmiş yüzbin tarafı denizle çevrili bir şehirle daha 100 sene önce köylükten terfii etmiş bir şehri karşılaştırıp evet o kötüymüş demek hangi mantık klasmanına giriyor onu anlamıyorum.
SwooshSwoosh
Üye
bakanlık önünde çöken metro inşaatının olduğu şehir daha heyacanlı tabi :P
Blight
Üye
O bi kere oldu bir kere. Abartmayalım. :D

Hakikaten hergün Hürriyet'in sitesini açınca ne göreceğimi merakla bekliyorum.
SwooshSwoosh
Üye
hakkaten şu son 1-2 hafta iyi manşet yaptı buradaki olaylar. 20 milyona yakın insanın yaşadığı yerde heyecan eksik olmuyor zaar.
yapılacak aktivite olarak bir alternatifi olsa durulacak yer değil.
streetdog
Üye

ekstrem aktiviteler dışında izmir çok akla yatkın bence.
neRon
Üye
Geçen Tandoğan metro istasyonuna şahin dalmıştı Ankara'da. Hakkını yemeyelim, eğlenceli şehirdir.
SwooshSwoosh
Üye

ekstrem aktiviteler dışında izmir çok akla yatkın bence.

gidecek bar bahçe olarak bakarsak izmir istanbuldan sanmıyorum ki eksik kalsın. hatta insanı da daha cana yakın falandır kesin, o açıdan istanbuldan çook daha akla yatkın bir şehrimiz.
fakat burada bir "her aradığını bulma" olayı var (sadece gidecek yer, yapacak iş olarak değil hani atıyorum albüm olur saçma sapan şeyler olur) ki, türkiyede bir eşi benzeri olduğunu sanmıyorum. e her şey elinin altında olunca insanın da kolay kolay bırakası gelmiyor.
FirewingFirewing
Üye
İzmir'deki gidilecek yerler çok çok iç açıcı değil. Yani kötü değiller fakat genelde hep birbirlerine benziyorlar, alternatif ayayışlar içerisinde olanlar için pek tatmin edeci olmuyor. Belli başlı yerler var zaten hep. Ama çoğunun açık hava sunuşu benim hoşuma gidiyor. Ankara ve İstanbul'daki çok sayıda kapalı mekan beni bunaltıyor mesela. Ama yine de İstanbul'a pek erişemez kolay kolay bu konuda.

İnsanı konusunda Ankara'dakilerden daha sıcak kanlı oldukları kesin ama İstanbul İzmir'den daha kozmopolit bir şehir olduğu için ne desem tutarsız olur =D
FaironFairon
Üye
Eğer rock veya metal dinliyosanız Ankara kadar insana alternatif sunan şehir azdır muhtemelen.(Eskişehir belki) Hemen her türe hitap eden bir mekan bulunuyor kesinlikle. Sırf bu yüzden bile kopmakta zorlanıyorum şehirden.
discussioncontroller