Sevmediğiniz Şehirler
FirewingFirewing
Üye
Abi sen söyleyince aklıma geldi. Oradayken katıldığım bir buluşmanın en sonunda bir yere girmiştik, dart falan oynuyordu millet. Adı neydi oranın? "N" ile başlıyordu ama unuttum.

İzmir'de de özendiler şu dart olayına, önceden yoktu öyle şeyler :D
neRon
Üye

Eğer rock veya metal dinliyosanız Ankara kadar insana alternatif sunan şehir azdır muhtemelen.(Eskişehir belki) Hemen her türe hitap eden bir mekan bulunuyor kesinlikle. Sırf bu yüzden bile kopmakta zorlanıyorum şehirden.

Bilgilerini paylaşsan da yararlansak. Çoğu zaman gidecek yer, yapacak herhangi birşey bulamıyorum Ankara'da. Belki de nereye gidileceğini bilmediğimdendir.
FaironFairon
Üye
@Firewing;
Nedjima abi orası. Yalnız bu ara müzik konusunda kötü bayağı, kışa doğru düzelir belki.

@neRon;
Abi ne tarz dinlemek istediğine göre değişir. Hard Rock-Heavy Metal-Glam falan seviyorsan Always Rock var Sakarya'da, çok iyi bir mekan. Hem çalışanları falan da çok kafa elemanlar, çabucak ısınıyosun ortama. Biraz daha death metal falan seviyorsan yine Sakarya'da Papaz(eski Keyif) var, iyi orası da bayağı.(Yalnız Manowar faşistlerine denk gelirsen fena olabilir eğer Manowar falan pek sevmiyorsan :P Müzik kutusu ölümcül hale gelebiliyor o günlerde) Biraz daha her yoldan takılan Nedjima var. Ortamı falan fena değil, açık hava seviyorsan güzel.(Kocatepe Camii'ne doğru burası da) Daha benim gitmediğim ama duyduğum bir sürü yer var(ki ortalama bir Ankara kafesi/barı alternatif rock çalıyor zaten en kötü), hani tam kafandaki tarzı söylersen ona göre bir yer bulmaya çalışırım. Benim şahsi favorim Always Rock ama.
neRon
Üye
Abi nasıl desem böyle kafa bipen heavy parçaları çalan, ne konuştuğunu duyamadığın, sesin sonuna kadar açık olduğu yerlerden ziyade daha yumuşak, müziğin arkadan tatlı tatlı duyulabileceği yerlerden hoşlanıyorum. Metal-Rock farketmiyor bu noktada. Bu arada Nedjima ve Always Rock Bar'a gidiyorum ;P Papaz nerede?
FaironFairon
Üye
Çok acayip bir yerde Papaz :P Bu Alpay'ın çaprazında aşağı doğru inen bir giriş var tam iki bina köşesinde. Oradan aşağıya inince sağda kalıyor en arkada.

Always Rock'a gidiyosan daha ne abi, ihtiyacın yok başka mekana :P Yolcu'ya falan bakabilirsin aslında. Always'in üstünde bir yer var yine, bir ara OGZ buluşmalarını yapıyorduk orada.
streetdog
Üye

Manowar faşistleri

hahaha çok doğru tanım. sonisferde çok rastlamıştım bu arkadaşlara. cidden farklı insanlar :D
Blight
Üye

Abi nasıl desem böyle kafa bipen heavy parçaları çalan, ne konuştuğunu duyamadığın, sesin sonuna kadar açık olduğu yerlerden ziyade daha yumuşak, müziğin arkadan tatlı tatlı duyulabileceği yerlerden hoşlanıyorum. Metal-Rock farketmiyor bu noktada. Bu arada Nedjima ve Always Rock Bar'a gidiyorum ;P Papaz nerede?

Selanik - Vodoo Blues
stabilostabilo
Üye

Always'in üstünde bir yer var yine, bir ara OGZ buluşmalarını yapıyorduk orada.

Backhouse
chackal
Üye

Eğer rock veya metal dinliyosanız Ankara kadar insana alternatif sunan şehir azdır muhtemelen.(Eskişehir belki) Hemen her türe hitap eden bir mekan bulunuyor kesinlikle. Sırf bu yüzden bile kopmakta zorlanıyorum şehirden.

Eskişehirde nereler var diye sorıyım ben de :D
dodgerdodger
Üye

Hayır İstanbul'a bir göz atıyoruz. Son 5 günün manşetleri. Gökdelen yandı, metrobüs köprüsü çöktü, metrobüs havaya uçtu, yolda geçen adamın başına cam düştü öldü, trafik bla bla, ... oldu ölü var, ... var ölü çok. Şehir mi son durak filmi mi anlamış değilim. Ki İstanbul'a bok atmıyorum mükemmel bir şehir ama her sabah acaba bugün nasıl ölebilirim diye düşündüğüm bir şehirde yaşamak istemem.

Ayrıca yüzlerce yıllık türlü milletlere başkentlik etmiş yüzbin tarafı denizle çevrili bir şehirle daha 100 sene önce köylükten terfii etmiş bir şehri karşılaştırıp evet o kötüymüş demek hangi mantık klasmanına giriyor onu anlamıyorum.

İstanbul Ankara'nın yaklaşık olarak 4-5 katı olunca olay olma olasılığı da bu yönde artıyor.

metro çöktü, altgeçitler her yağmurda dalgıçlar tarafından ziyaret ediliyor. kızılay'ın taksim'den fazla farkı olmaması vs. adam öldü, o bunu vurdu olayları ülke genelinde yaygın. daha dün bitlis'te kavga çıktı 40 yaralı var :P Millet olarak o konuda garibiz biraz.
discussioncontroller