Orta Doğu Teknik Üniversitesi
dementiumdementium
Üye
tebrikler eaststreetz. iyi bir bölüme geldin. bu sene eee'den mezun olan abi benim sanırım :) hatta o kadar beğenmişim ki master'ı da burada yapacağım :)

belge sorusuna gelince, öğrencinin el kitabından tut da gerekli formlara kadar herşeyi içeren bir devasa zarf adresine gelecek. bizim eve postayla geldiğinde acayip heyecanlanmıştım, hey gidi günler :)
tassadar
Üye
Benim için de Ankara şu anda 8 harften ibaret=> AŞTİ+ODTÜ:D
Mülakat,Kayıt vs. için 3 kere gittim ama işlerimi halleder etmez geri döndüm. Bi tek ODTÜ'yü iyice öğrendim. Artık yavaş yavaş öğreneceğiz. Bir de ben Ankara'nın soğuğundan acayip tırsıyorum. Doğma büyüme Mersinli; üniversiteyi de İzmir de okumuş bir insanım da ben:S. Neyse en az 5 sene ordayım. Alışırım inşallah.

Not: Kılavuz ahanda burada. http://oidb.metu.edu.tr/kilavuz09/
erdemo
Üye
Baya bir ODTÜ'lü olmuş bu sene yahu :D (başkası gibi bahsediyorum bakmayın ben de onlardan biriyim.) Ayrıca bence de herkes buraya geldiğinde bir buluşma bir kaynaşma organizasyonu olursa aranıza katılmaktan mutluluk duyarım :D (tabi siz de duyarsanız :P)
Acetaminophen
Üye
stabilo
dementium
tassadar
reborn
bombadil
ben
darth_revan
crazycabbar
eaststreetz
erdemo

bu kadar olduk kesinlike bir gün buluşmalıyız =)
Eaststreetz
Üye
dementium dedi:

tebrikler eaststreetz. iyi bir bölüme geldin. bu sene eee'den mezun olan abi benim sanırım :) hatta o kadar beğenmişim ki master'ı da burada yapacağım :)

belge sorusuna gelince, öğrencinin el kitabından tut da gerekli formlara kadar herşeyi içeren bir devasa zarf adresine gelecek. bizim eve postayla geldiğinde acayip heyecanlanmıştım, hey gidi günler :)

Teşekkürler. İşte bunu seviyorum. Hocam ben ODTÜ'den tanıtım zarfı geldiğinde bile acayip heyecanlanmıştım zaten. Bu zarf gelecekse işte şimdi rahatladım. Çünkü bazıları artık üniversiteler pek göndermiyor falan demişti.

http://www.oidb.metu.edu.tr/kilavuz09/

Sınav iki aşamalıdır. Sınavın 1. aşamasında başarılı olamayan öğrenciler 2. aşamaya giremez. Sınavın amacı, öğrencinin İngilizce bilgisinin 1. sınıfa başlamak için yeterli olup olmadığını ölçmektir. Doğrudan 1. sınıfa başlamak isteyen öğrenciler bu sınava girecektir. İngilizce Yeterlik Sınavı’nda başarılı olan (59.50 ve üzeri puan alan) öğrenciler 1. sınıfa kayıt yaptırmak zorundadır. Sınavda başarılı olduktan sonra (birinci sınıfa kayıt yaptırmaya hak kazandıktan sonra) vazgeçmek ve İngilizce Hazırlık sınıfınına devam etmek mümkün değildir.

Çevremdeki herkes hazırlık okumak iyidir, özellikle ODTÜ Hazırlık ise diyor. Bu konuda fikirleriniz nelerdir? (Bir şey olur da geçersek yani :D)
Reborn
Üye
Hazırlığı hiçbir güç atlattıramaz bana ;D
crazycabbar
Üye
hazırlık candır..okuyunuz..ama ingilizce öğrenmek için değil gezmek tozmak için
sephilion
Üye
Cemaat safları sıklaştıralım lütfen daha gelecek var. :dans: Evet arkadaşlar bende an itibariyle ODTÜ elektrik-elektronik bölümünde okumaya hak kazanmış bulunuyorum.4 sene bugünü bekledim ve sonunda oldu.                                                                                                              [img width=589 height=272]http://i25.tinypic.com/121ai35.jpg[/img]
Eaststreetz
Üye
Hahahaha. Olaya bak ya. İkimiz de sene boyunca bu bölümü istiyoruz. Keşke kazanabilsek "ulan" diyoruz. İkimizin de hayallerini süsleyen bir bölüm. Sonuçlar açıklanıyor. Sen 365 ben 362 puan alıyorum. "Ulan keşke aynı bölüme girebilsek" diyoruz. "Aramızda 3 puan var fakat neden olmasın ki" diyoruz". "Olursa ne güzel olur yaa" diyoruz... Yerleştirme sonuç sabahı...

Veee en sonunda ikimiz de 2. sıradan kazanıyoruz :D

İşe bak  :dans:
tassadar
Üye
Lisans kazananlar için evet efenim okuyunuz hazırlık. Öss üzerine bir de mühendislik çekilmez. 1 sene ara olur. Ben ise hemmen atlamalıyım. Daha benim zorunlu hizmet falan var karışık işler:). Bu arada bi de şöyle bir durum var tabi. Eğer İYS den 85 ve üstü alırsanız. ingilizce derslerinden muaf olacak ve genel not ortalamanıza bu ders AA olarak işleyecektir. Haberiniz ola.
discussioncontroller