Orta Doğu Teknik Üniversitesi
Eaststreetz
Üye
1 sene hazırlık okuduktan sonra İYS'ye tekrar girince de bu olay var mı? Yani 85 ve üstü alırsak AA etiketi olayı?
stabilostabilo
Üye

Çevremdeki herkes hazırlık okumak iyidir, özellikle ODTÜ Hazırlık ise diyor. Bu konuda fikirleriniz nelerdir? (Bir şey olur da geçersek yani :D)

İyidir diye bir şey yok ya, hazırlık okumanın amacı bir sene dinlenmektir bence. Senin tercihin. Eğer geçmek istiyorsan bir yerlerden essay nasıl yazılır öğren yoksa pek şansın olmaz :) 82 almıştım sanırım ben, birkaç puanla muaf olamamıştım İng 101'den.

Okul açılsın buluşmayı ayarlarız :)

1 sene hazırlık okuduktan sonra İYS'ye tekrar girince de bu olay var mı? Yani 85 ve üstü alırsak AA etiketi olayı?

Zaten hazırlık okursan sınava seneye gireceksin.
tassadar
Üye

Bence vardır. Evet vardır. Niye olmasın ki. VAR. :)
tassadar
Üye
Bu arada elektrik elektroniğe gidecek arkadaşlara geçmiş olsun:)
Eaststreetz
Üye
Sınavın birinci aşaması çoktan seçmeli 70 sorudan oluşmakta ve 2 bölüm içermektedir: Dilbilgisi (40 soru / 20 puan) ve Okuma (30 soru / 30 puan). Bu bölüm sınavın yarısını oluşturmaktadır (50 puan) ve sınav süresi 90 dakikadır.

Sınavın ikinci aşaması 2 bölüm içermektedir: Dinlediğini Anlama (30 puan) ve Yazma (20 puan). Bu bölüm sınavın yarısını oluşturmaktadır (50 puan) ve sınav süresi süresi 110-120 dakikadır.

Galiba bu 2.bölümdeki yazma olayı "Essay" dediğiniz şey. Serbest konuda mı yazılıyor, nasıldir ne yapmalıdır, bahseder misiniz biraz?
crazycabbar
Üye
hazırlık atlama sınavına girmedim ama hazırlığın sonunda girilen proficiencyde sana bir konu veriyorlardı ona bağlı olarak yazıyordun.
Eaststreetz
Üye
Off... Hocalardan bazıları geçebiliyorsan geç, 1 sene kayıp diyor. Bazıları ise İngilizce ile ileride uğraşma, tam olarak öğren diyor.

Ne yapacağımı şaşırdım. Bu hazırlık sınıfında kurlar var galiba değil mi? A-B-C şeklinde.

Korkum şu: Gittiğimde 1 sene boyunca zaten bildiğim şeyleri görecek olmam.
crazycabbar
Üye
Rahat ol yahu..hazırlığı kayıp değilde üniversite ortamına alışma süreci olarak düşün.
tassadar
Üye
2005 yılınınsoru ve cevapları ODTÜ BOOKSTORE da satılıyor. Oradan alabilirsin kayıda gittiğinde. Ben oradaki örneğe baktım. Şöyle ki oluyor. Öncelikle bir okuma parçası veriliyor. Ardından konuyla ilgili şema belirtiliyor. Sonra bu şema çerçevesinde parçayla ilgili(O sene brain drain imiş) 180-220 kelime arası bir essay yazıyorsun. Budur.

Edit: Hiç merak etme kayıp falan yok ne kaybı. Ölüyor musun  o sene. Zaten bu kayıp edenler neyi kaybediyor anlamıyorum. Hemmen iş hayatına atılmak neden ki... Ayrıca ODTÜ'de hazırlık iyidir. Kaldı ki ODTÜ'de öğretim dili ingilizcedir. Tehlikeli yani.:D
Zlibgnad
Üye
Bende varım.
Odtü İnşaat:)
discussioncontroller