Selçuk Üniversitesi
Lord Inquisitor
Üye
Sertap Erener bizde Perşembe akşamı konser verecek, demek ki Konya'dan Kıbrıs'a geçecek. Sertap Erener'in sıkı takipçisi olarak bekliyorum kendilerini :)
Lord Inquisitor
Üye
Türk Milletinin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik Bayramı Kutlu olsun.

Şenlik Devam Ediyor: 19 Mayıs 2010

Saat 21.00 = M.F.Ö. (Mazhar-Fuat-Özkan) Konseri

Saat 18.30 = Aradrama Rock Konseri

Saat 20.00 = SÜ İletişim Fak. Radyo Üniversite Dj Performansı

Ayrıca gün boyu çeşitli oyunlar, etkinlikler ve gösteriler

Yer: SÜ Amerikan Futbolu ve Olimpik Stadyumu

Saat 17.30 = SÜHOT Dünya Birincisi Kadroyla Halk Oyunları Gösterileri

Saat 16.00 = 19. SÜ Spor Şenlikleri Kupa Töreni

Yer: Selçuk Torku Arena Kapalı Spor Komplexi

Buluşalım.
samimi patates
Üye
Merhabalar arkadaşlar,

Serpil Abla'yla konuştuk ve Oyungezer Kampüsleri projesini yeniden canlandırmak istediğimize karar verdik. Hazır yaz ayları da gelmişken dedik ki altyapıyı hazırlayalım, gelecek sene için hazırlıklarımızı yapalım. Eğer siz de bu konuda istekliyseniz önce Tuğbek Abi’nin vakti zamanında yazdığı şu yazıları okuyun:

http://www.oyungezer.com.tr/option,com_smf/Itemid,26/topic,3861.0/
http://www.oyungezer.com.tr/option,com_smf/Itemid,26/topic,3862.0/

İsteğiniz söndüyse sağlık olsun; ama tam tersi daha da ateşlendiyseniz samimipatates@oyungezer.com.tr’ye bir mail atın. Fikir ve düşüncelerinizi de maile eklemeyi unutmayın.

Görüşmek üzere.
Lord Inquisitor
Üye

Merhabalar arkadaşlar,

Serpil Abla'yla konuştuk ve Oyungezer Kampüsleri projesini yeniden canlandırmak istediğimize karar verdik. Hazır yaz ayları da gelmişken dedik ki altyapıyı hazırlayalım, gelecek sene için hazırlıklarımızı yapalım. Eğer siz de bu konuda istekliyseniz önce Tuğbek Abi’nin vakti zamanında yazdığı şu yazıları okuyun:

http://www.oyungezer.com.tr/option,com_smf/Itemid,26/topic,3861.0/
http://www.oyungezer.com.tr/option,com_smf/Itemid,26/topic,3862.0/

İsteğiniz söndüyse sağlık olsun; ama tam tersi daha da ateşlendiyseniz samimipatates@oyungezer.com.tr’ye bir mail atın. Fikir ve düşüncelerinizi de maile eklemeyi unutmayın.

Görüşmek üzere.

Selamlar Patates, bir vakitler bu üniversiteye ben öncülük etmeye çalışıyordum da, rektörlük yolumuza taş koyduğundan beridir hiçbir şey için ne bir heves ne de bir gayret kalmadı bende. Bundan sonra da olacağını sanmıyorum. Zati olduk 4. sınıf, buralarda olacak atılımları gençlere bırakmak lazım. Genç arkadaşlar bir şeyler yaparsa, ben de onlara destek olurum.
samimi patates
Üye
Bu sene bizim üniversitenin savaşçısı ben olacağım gibi duruyor. Yanıma yoldaş arıyorum ama. (:
Aa ondan benim haberim yok. Tahmin ediyorum gerçi bizim üniversiteyi, taş koyacaklarını falan. Ne oldu ki, ne yaptı rektörlük?
Lord Inquisitor
Üye

Bu sene bizim üniversitenin savaşçısı ben olacağım gibi duruyor. Yanıma yoldaş arıyorum ama. (:
Aa ondan benim haberim yok. Tahmin ediyorum gerçi bizim üniversiteyi, taş koyacaklarını falan. Ne oldu ki, ne yaptı rektörlük?

İlk başlarda Bu oyungezer kampüsleri kısmında Selçuk Üni yoktu. O vakitler ben de Hacettepe sayfasında arakadaşlarla konuşuyordum. Onlar Hacettepe'de HAVOK isimli vidyo oyunculuğu kulübünü kurmaya çalışırken, ben de Konya'da SÜBOT isimli turnuva endeksli bilgisayar oyunculuğu topluluğunu kurmaya çalışıyordum.

Gerçekten SÜBOT ömrü kısa sürse de kuruldu. Üzerinde arma olan sweatshirtler falan bile bastırıldı. Kampüsteki Bilgisayar ve Teknoloji Üssüyle turnuvalar için anlaşıldı, hatta bir oda bile kopardık oradan. Sonra da HAVOK'u bekliyorduk ki bir anda her şey 180 derece döndü.

Öncelikle topluluk ödeneğini sebepsiz olarak kestiler. Sonra bizi teknokent'e sürdüler. Teknokent'teki ofis kirası öyle yüksekti ki zaten her şeyi kendi cebimden ödemeye başlayınca bu kira iyice beni bitirdi. Kısa süre sonra bir de SÜBOT'umuzu hali hazırda var olan Selçuk Bilişim Topluluğuna alt dal olarak eklediler. Sebebi aynı konuda faaliyet gösteren iki topluluk olamazmış.

Eyvallah dedik sineye çektik. Kısa bir süre sonra Bilişim topluluğu "Burada patron biziz, biz ne dersek o olur" deyince. İyice tepem attı. Rektörlüğe ödenek ve oda istemeden sadece bağımsız bir topluluk olarak varlığımızı sürdürme talebimi ilettim, daha 2 gün geçmeden red cevabı geldi.

Ben de küfür ettim. Bir daha da uğraşmam. Hacettepe bile topluluk kuramamışken Selçuk nereye kuruyor zati. Yani, zor....
Lord Inquisitor
Üye
Aramızda Selçuk Üniversitesini yazan ve gelecek olanlar var mı?
bomgulder
Üye
Merhabalar,

merak ettiği bikaç konu var;

Öncelikle topluluk ödeneğini sebepsiz olarak kestiler. Sonra bizi teknokent'e sürdüler. Teknokent'teki ofis kirası öyle yüksekti ki zaten her şeyi kendi cebimden ödemeye başlayınca bu kira iyice beni bitirdi. Kısa süre sonra bir de SÜBOT'umuzu hali hazırda var olan Selçuk Bilişim Topluluğuna alt dal olarak eklediler. Sebebi aynı konuda faaliyet gösteren iki topluluk olamazmış.

Sanırım topluluklarla SDKM ilgileniyor. Peki her topluluk ödenekten faydalanıyor mu? Ödeneğin devam etmesi karşılığında üniversitenin şart koştuğu şeyler var mı? Her topluluk için bir ofis yada oda veriliyor mu?

Eminim üniversitemizde "goyun" ların sayısı artacaktır. Her üniversitenin olduğu gibi Selçuk Üniversitesi'nin de büyük bir okuyucu potansiyeli var. Bu potansiyel bir topluluk ile değerlendirilebileceği gibi gayri resmi olarak forum ve net aracılığıyla da götürülebilir.

Bence kütüphaneye dergi bırakarak başlamak en mantıklısı... 2008 e kadarki bütün LEVEL sayıları var. OGZ için de aynı şey organize edilebilir. Yıl içinde birde turnuva düzenleyip OGZ yi sponsor gösterip afiş asıldımı gerisi gelir diye düşünüyorum.
LaMerT
Üye
gençlik bu başlık altındaki insanlar hala yaşıo mu?
discussioncontroller