Oyungezer Special Menüsü !
123459
MR.KubidikMR.Kubidik
Üye
Sevgili Oyungezerler,
Aranızdan herkesin başına her hafta 1-2 kere gelebilecek bir olayı konuşacağız burada.

Herkesin başına şunlar gelmiştir:
Gece yarısı uyanırsınız ve mutfağa gidersiniz. Karnınız feci acıkmıştır fakat buz dolabında in cin top oynuyordur veya tabiri caizse osuruktan yiyecekler vardır ;D. Gecenin bir yarısı eğer evli değilseniz; anne, baba ve kardeşleri uyandırmadan, evliyseniz karınızı ve çocuklarınızı uyandırmadan, buzdolabı içindeki veya dışındaki bu 2-3 parça malzeme ile karnınızı doyuracak birşeyler yapmanız gerekiyordur.

Ya da sabah erken kalktınız, evde anne, baba ve kardeşler yok. Hepsi sabahın köründe ya gezmeye veya bir akrabanıza gitmiş. Siz kalktınız ve açlıktan büzülmüş karnınızı doyurmak için buzdolabına yöneldiniz ve oda ne !? Buz dolabında 5 tane hamamböceği dünden kalma, salatalık ve domateslerden kale kurmuş 4'e 4 maç yapıyor ;D. Dolap bomboş, dolapta birkaç zeytin, 3 günlük reçel,2/3'si yenmiş bir yoğurt, yarım bir havuç ve kırık bir yumurta var. Dolap dışında ise ekmek sepetinde 1978'den kalma bir ekmek, raflarda da bir kaç baharat var. Bu dolapta bulunanlar tabiki size bağlı.

Şimdi siz dolabınızda bulunan bu 3-5 parça malzeme ile dandik bir Special menü hazırlayıp kendinizi doyuracaksınız. Herkes kendi dandik malzemeleri ile yaptığı bir special menüsünü anlatsın. Kolay gelsin... ;D
SwooshSwoosh
Üye
Ben kaşar kesip reçele, bala falan batırıyorum. Çok şukela oluyor. Ya da ekmeğe ketçap sıkıp yiyorum. Geceyi kurtarıyor.
akara
Üye
hmm uzmanlık konum...

1) Erimiş kaşar peynirli ekmeaak: Ekmekleri dilimleyip (püf noktası ekmeklerin çok ince ya da çok kalın olmaması. (İdeal kalınlık: 1,8 cm) üzerine kaşar peyniri koyun. Biraz da kekik serpip fırına atın. Peynir erisin hatta üzeri accık kızarsın.

2) Kaşar peynirli Super Mario mantarı: Mantarları iyice yıkayın. Saplarını çıkarın. Ortasındaki yuvarlak boşluğa küçük kaşar peynirleri koyun ve fırına atın. Peynirlerin üzeri kızarınca fırından çıkarın. (Peynirlerin üzeri iyice kızarana kadar bekleyin yoksa mantarlar çiğ kalır)

3) Bi sürü baharatlı patates: Patatesleri soyun. Parmak tabir ettiğimiz şekilde kesin. Fırın tepsisine dizin. Üzerine kekik, karabiber, kırmızı biber, biberiye ve fesleğen koyun. Biraz da sıvı yağ koyup iyice karıştırın. (Patatesler iyice bulansın ve tek sıra olsun tepside) Fırına atın. (Burda püf nokta baharatlar, baharatı malzemeden çalmayın. Baharat sevmeyen bi bünyeyseniz bu yemeği denemeyin)

4) Omletcan: Bi kapta yumurta, maydonoz, beyaz peynir, küçük küçük kesilmiş domates (kübik dediğimiz şekilde), yeşil biber, taze soğan ve kuru soğan (içine koyulabilecekler şeyleri hayal gücünüz ve buzdolabı kapasitenize göre değiştirebilirsiniz) koyup çırpın. Tavayı kızdırın (pis tava, kötü tava, bad dog! gibi salak bi espri yapmıycam boşuna beklemeyin) İçine bütün malzemeyi koyup ara ara çevirerek iyice pişirin.

Çoğunuzun erkek olduğu ve buzdolabındaki stoğunuzun sınırlı olduğunu düşünerek (böyle de önyargılı bi insanım) en basit şeylerin tarifini verdim. "Hanım Hanım (bu kısım elleri bele koyup, hafif bi açıyla arkaya eğilerek söylenir) benim buzdolabımda ne ararsan var. Niye bu önyargı, bu cinsiyet ayrımcılığı" derseniz duruma göre körili tavuk, tiramisu, kremalı mantarlı makarna tarifi de verebilirim.
Çağlayan
Üye
Akara, buzdolabımda bir domates var ve başka bişi yok. ^^ Erkek değilim ama bir erkek öğrenci evinin buzdolabıyla yarışabilir buzdolabım (ve içindeki boşluk):P

Menüler:

Çaylı peynirli a la menü:Bu menüde peynir yerim ben, yanına da çay içerim.

Ketçap de la sos: Ketçap ve mayonez ekmek üzerine sürülür yenir.

Patates o ba tuz: Patatesi kaynat, üzerine tuz serp.
Misafir
Yavan ekmek... Elimizden bi'şey gelmiyo ki :P
Dexter
Üye
yahu damla abla, o söylediklerin special menüsü falan değil, bildiğin "adamı zinde tutan" kahvaltı sofrası, hemi de kuş sütü bile var sanki:)

bu arada, domatisleri kim küçük küçük kesecek? ben melody'imden rica ettiydim, bana, uyku sersemi, çok garip bi şey söylemişti, hala hatırladıkça karanlık odalarda ağlarım...
SwooshSwoosh
Üye
Dometesleri kesmek yerine kesmeye mahal vermeyen küçük domatesleri çok seviyorum ben. Tek yiyimlik olanlar var ya, adını unuttum xD
MR.KubidikMR.Kubidik
Üye
Nane de La Yoghurt : Buzdolabından üçte biri bitmiş olan yoğurdu alıp bir kaseye boşaltıyoruz. Sonra yoğurdun üzerine bol nane(baharat olarak) döküyoruz ve içine yarısı yenmiş salatalık doğruyoruz. Sonra evde bulunan annenizin diet bisküvilerini bu karışık sosa batırıp yiyoruz. Aç kaldığım imdadıma yetişen en çok kullandığım specialimdir.

@akara,

Ne yaptın sen ya ;D ! Dolapta hamam böcekleri çift kale maç yapıyor dedik, sen soğan, maydonoz, yumurta, domates, yeşil biber, biberiye, fesleğen falan yazmışsın ;D. sadece 2-3 malzeme olacaktı. Sizin dolap genelde dolu heralde. Bizim evde senin yazdıkların haftada bir gün bulunur, o da alışveriş günü.
matrklorm
Üye
bana yeterince kaşar peyniri verin dünyayı yerinden oynatıyım.(çokokrem olursa dadından yinmez.ama bide bıçak lazım gelir eğer böyle olucakasa.)
Dexter
Üye
onlar da bozdu kendini, ekiden hemen ağzıma atıyor, sonra mutlulukla çayımı yudumluyordum... şimdi ancak ısırabiliyorum, o zaman da kendimi mutlu hissedmiyorum. öyle olunca da ben o kahvaltıdan keyif alamıyorum kardeşim... olmuyor işte, olmuyor...
Laçin
Üye
Çağlayan zaten fazla yemek yemiyor blogundan okuduğum kadarı ile ama ben ;D dünyaları bile yutarım aç kalırsam ki(akşam annem mantı yapsın ve ben mantıdan 4 tabak yesem valla 1 saat sonra yeniden acıkıyorum)neyse anne baba(ki güzel yemek yapar ;D )kardeşim(ki pizzası ve çorbası meşhur ;D) yoksa evde doyurucu bir tek şey yapabiliyorum ki o da şöyle oluyor;
Bir avuçdan biraz daha fazla makarna,iki domates,bir biber,iki dilim kaşar ve hafif eski ekmek ile biraz yağ.İlk önce büyük ateşte hemencicik makarnayı haşlıyorum ve piştiği anca hafif zeytinyağı ve salçayla karıştırıyorum ardından domates ve biberi hızlıca doğrayıp içine atıyorum,ardından biraz su katıp,domates ve biberlerin yumuşamasını sağladıktan sonra ekmekleri dilip yemeğin içine katıp 5 dk pişiriyorum ve yine ardından kaşarları koyuyorum ki ekmeklere yapışıp yemekten ayrılmamalarını sağlıyorum(ki ne kadar iğrençse artık ;D )işte ben bunu yedikten sonra 24 saat kadar aç kalmıyorum ki arkadaşlarım üzerinde deneysel olarak kullandım onlar 48 saat hiç bir şey yemediler.Bir keresindede şehriye çorbası yapayım dedim tam pişti kaynayacak elimin büyüklüğünde örümcek düşünce içine bir daha uğraşmadım ;D neyse yurttaki maceralarımıda yakında yayımlarım ;D
123459
discussioncontroller