Oyungezer Special Menüsü !
Misafir
hımnn ben herzamanki yaptığım ve az sonra yapacağım gibi yarıma yakın bir ekmek arasına zeytin yanında coca varsa cola, tenk varsa nazo yoksa kuru kuru yiyorum...zaten açlığımı bastırsın yeter genelde yemek yemeyi unutan bir insanım diycekken..akşam yemeğini kaçırdığımı hatırladım...yapıştım bu koltuğa saat 4 ten beri...akşam oldu maç 7 de başlıycak dedik bekliyoruz ana! 8 de heralde dedik sonra baktık 9 da başladı maç, bitince de CoD4 dün simgesine çift tık yapılmıştı bile..ben hala ne konuşuyorum gidiym de sipeşıl menümü hazırlıyayım.
anger rabbit
Üye
bayat ekmek, kaşar, salça ve sıkıştıracak bi'şeyler varsa tost; yoksa ekmeğe çikolata falan sürüp yenilebilir(aslında buzdolabı o kadar boş değil, ben tembelim)
Misafir
ekmeğe çikolata dedin de aklıma geldi..geçen sene hala lisedeyken bi arkadaş vardı...biz böle öğlen olmuş yemeğe incez; dedik sen gelmiyorsun mu? o da, annem "sarelle ekmek" yaptı dedi...burda arkaşı süt çocuğu olmakla suçlamıyorum yani yazış amacım o değil...çikolatalı ekmeğe, sarelle ekmek demesi garibimize gitmişti o olayda...aslında sadece küçük çocukların bazıları der...heheee ;D
MR.KubidikMR.Kubidik
Üye
Tarifler sağlam çıktı. Ama bazı arkadaşlar hala formatı kavrayamadı. Elinizde fazla malzeme yok, 200 gram margarin biraz pulbiber falan yok ;D. 2 zeytin, biraz yoğurt, sirke, salça, küflenmiş peynir, 1978'den kalma bir dilim ekmek, nane, kekik, az kalmış çokokrem vb.
MR.KubidikMR.Kubidik
Üye
Tarifler bu kadar mı ? Hani fransız mutfağını ezip Türk mutfağını dünyaya tanıtacaktık, hemen bişeyler yazın bakiyim ;D.
Misafir
@Pixel, Erzurum-İstanbul 1.5 saat ve o bir buçuk saatte OnurAir bir adet Olips'ten başka birşey vermiyor. Yatıp kalkıp o ince sandviçe dua ediyorum ben THY'ye bindiğimde.

Ama tabi inince cağ kebabını da yiyorum ^^.

Neyse, konu ile alakalı olarak şunu diyorum, kaşar ve salça. Kaşarı salçaya banın. Yok iyice mi fakiriz, tuzlu ekmek hiç fena değildir ama sağlıksız bir tokluk hissi verir, açlıktan geberene kadar tam acıktığınızı anlamayabilirsiniz (hoş bünyeden bünyeye değişir ama ben ölüyordum yani). Onun dışında en sadık çözümlerden biri peynir-ekmektir. Hatta fantezi yapmak istiyorsanız ağzınızla çekirdeğini çıkarmak suretiyle cıbıl bıraktığınız birkaç zeytini de koyabilirsiniz. Süfer.
MR.KubidikMR.Kubidik
Üye
Erotik zeytin çekirdeği fantezilerinizi yemeklere alet etmeyelim Ace bey ;D.
Misafir
akara dedi:

1) Erimiş kaşar peynirli ekmeaak:

Oha benim bile korsanım çıkmış :P

Evet güzide mesajıma böyle başladım her neyse, şimdi yaz mevsiminde en bi uzman olduğum konudur ancak kış dönemi yani okul dönemi dolaylarında yemek bolluğu yaşadığımdaeaea yaz dönemini anlatacağım.

Evvet eğer bakkal yakınsa bi koşu 2 ekmek bi nutella alıp yiyoruz.
Ha eğer konu amacına uygun olarak elimizdekileri düzgüncene kullanmamız gerekirse,
Kuru ekmek yenmez ama eğer 1-2 günlükse gayet işe yarayabilir ancak içine(veya dışına veya bölerek) reçel,şokella, bal tereyağı vs koymazsanız. Bu tür ekmekler salam ve sosisle(ve envayi çeşit türevleri) reaksiyon gerçekleştirerek zincirlerini kırar ve aslında olmadıkları bir şeye dönüşürler. Özellikle film izlerken veya bilgisayar başında gayet iyi giderler. Ama dikkat edin bu sabah kahvaltısı değildir.

Eğer evde yalnızca su ve ekmek varsa, yapacağınız şey... Aslında yapılabilecek bir şey yok bunu farkettim aynı hızla markete koşulur. Eargh hep aynı şeyleri tekrar ettim durdum
Laçin
Üye
Şu anda canım salam sosis ve bilimum şeyin olduğu,bolca ketçap mayonez hardal baharat ve yeşilliğin olduğu bir sandviç çekti canım :( ama yok maalesef mazleme evde ;D
MR.KubidikMR.Kubidik
Üye
Zaten evde mazleme değil malzeme olur. Doğru bir tespit ;D.

Bu arada bende süper bir tarifimi yazayım:
Biraz haşlanmış tavuk
biraz kıvırcık
nane(ot)
nane(baharat)
roka
limon
tuz

Hunharca parçaladığımız tavuğu bir kaseye koyuyoruz. Kasenin içine kıvırcık kesiyoruz ve üzerine nane(ot) ve rokayı ekliyoruz. Bol limon ile karıştırıp tuz ektikten sonra en üstünden kasenin diplerine kadar her yerine nane(baharat) serpiyoruz.
Yanında da Limon+Soda+Tuz karşımından bir içecek yapıyoruz. Bu sağlık salatası hem yaz ve kış akşamlarının karın doyurucu öğünüdür hem de sizi dinç ve enerjik tutar.

Oyungezer yazarlarından da tarif bekliyoruz. Ofiste aç kalınca neler hazırlıyorsunuz bakalım ?
discussioncontroller