Süper Mario Galaxy
Florama
Üye
Hayır. Baya güzel de oynamayı özlemek daha güzel geliyo nedense  :)
matrklorm
Üye
ben mario'yu sevemiyorum.hep gözüme itici geliyo.oyunlarını da pek sevmiyorum neden bilinmez.italyanları severim halbuki.
Icarus
Üye
Mario oyunlarinin guzel yani kendini tekrar etmiyor hic. Her seferinde farkli bolum tasarimlari, yeni bolumler ve yeni engeller. Nintendo bu formulu hic bozmuyor, bence cokta iyi yapiyor. Zelda oyunlarinda da durum boyle. Formul tamamen ayni, "if it ain't broke, don't fix it" hesabi :D
PiyanistPiyanist
Üye
SMG2nin bir çok site ve oyun sever tarafından yılın oyunu seçilmesi,aslında çinde derin mesajlar barındıran açık bir mesaj adeta.7'den 70'e oyuncular süper grafikten,sesten öte çok eğlenebileceği oyunlara para vermek istiyor.SMG'de bunu en iyi başaran oyun olunca,yılın oyunu ödüllerini ağır abilerin elinden söktü aldı adeta.
Zer0
Üye
mario sevilmez mi matrklorm , azıcık toplu olanların ustalara taş çıkartacak aerobik hareketler yapabilcek kadar formda olabilceğinin kesin bir kanıtıdır ,idolümdür :D
Bu oyunda artistik buz pateni bile yapabiliyor (ciddiyim , Ice Mario olun, görün. Freezeflame Galaxy'de görüceksiniz sanırım ilk.)
hakkans
Üye
IGN de (belliydi biraz ama) yılın oyununu SMG seçti.
PiyanistPiyanist
Üye
SMG piyasayı alt üst etti.İnsanlar eğlenmek istiyor oyun oynarken,oyunların hangi grafik motoruyla yapıldığı felan da kimsenin umurunda değil.Eğlence,herşeyden öte gelir,aynen Süper Mario Galaxy'de olduğu gibi.
hakkans
Üye
Dün arkadaşımda oynadım, rüya gibiydi tek kelimeyle. Bir de plazmada oynayınca tabii, oyunun iyice içine dalıyor insan... Oyun, bence, Super Mario 64'ten çok daha iyi.(Nedense şu Super Mario 64'ü sevemedim.) Yerçekimi olayı müthiş, bölümler zor olabiliyor ama kesinlikle sıkmıyor. Wii-mote çok "basit" bir şekilde, ancak oyuna uyan bir tarzda kullanılmış. Ayrıca o "ray surfing" olayı çok güzeldi ya. Tekrar tekrar oynadık :)
Zer0
Üye
üstteki mesajımda 105 yazmışım, hala oradayım ben bitirsem bi ara...

hakkans, yerçekimi olayı yüzünden o kadar nefret ettim ki ben bu oyundan. Benim gibi sıkı platformcu birisine challenging olmaması, istesende düşememen aşırı üzdü beni. Zaten o yüzden 90 yıldız ve sonrası tatmin etti biraz.
hakkans
Üye
Mesajını sonradan fark ettim Zer0, o yüzden geç cevap yazıyorum.

Daha oyunun 10 yıldızlık bir kısmını keşfettim, onu belirteyim :D. Yerçekimi oyunun devamında bayar belki, onu bilemem ama şu Good Egg(yanlış hatırlıyor olabilirim) Galaxy'deki yerçekiminin kullanılışından çok etkilendim, onu belirtmek istemiştim.

Ben sıkı platformcu da olmadığımdan... :)
discussioncontroller