Dark Ages Vampire - RP Dışı
AdramelechAdramelech
Üye
O halde iki hafta içinde haber bekleyin...
CoraxCorax
Üye
2 hafta doldu. Ne oldu la oyun?
KurtulanSamaKurtulanSama
Üye
daha 9 saat 22 dakikası var.
CoraxCorax
Üye
Ow shet
Gabriel Archangel
Üye
Birazdan cevap yazacak, yoğun taciz ve baskılarıma dayanamadı!  :ihi:
AdramelechAdramelech
Üye

daha 9 saat 22 dakikası var.

Katılıyorum. ^-^

Eaaa... Oyun ne oldu... Evet. Güzel soru.

Ehem. Yani. Şey.

Alttaki adrese girip kayıt oluyor, sonra Vampire the Requiem'i seçip bir karakter yaratıyorsunuz. Evet, Requiem tabanlı olacak. Bloodline seçmeyeceksiniz, seçilebilir Klanlar Mekhet, Nosferatu, Ventrue, Daeva ve Gangrel.

Covenant olarak, hepiniz Unaligned başlayacaksınız, herhangi Covenanttan uzak. Ancak zamanla yollarınızı ayırabilirsiniz.

Attribute: 5/4/3, Skills: 11/7/4 şeklinde dağıtılacak. Blood Potency 1 seçilecek. Disiplinler ise seçtiğiniz kişiye göre benim tarafımdan belirlenecek. Her disipline 1 dot ile başlayacaksınız. Skills kısmında Computer, Firearms ve Streetwise yok. Drive binicilik yerine kullanılacak.

VtR oynattığıma bakmayın, ağırlıklı olarak Caine mitolojisine bağlı, neredeyse oWoD mitolojisiyle ilerleyen nWoD kuralalrı bir oyun olacak. Tabi mitoloji tamamen aynı demiyorum.

Concept, Virtue ve Vice kısımlarınıza istediğinizi yazabilirsiniz. Additional Information kısmına, aşağıdaki hikayeyi okuyarak o noktaya nasıl geldiğinizi anlatan veya nasıl vampir olduğunu anlatan küçük bir yazı yazabilirsiniz, size kalmış durumda. Unutmadan, bazı sahneler önceki oyunla bol bol paralelliğe sahip olacaktır.

Humanity'yi 5 yapın. Karakteri kaydettikten sonra ID numarasını buraya yazın. :)

http://sheetgen.dalines.net/wiki/WikiStart

Bu da oyunun geçtiği dönemin, 1500'lü yılların bir haritası...

VtR hakkında bilgi.

Spoiler:
Araştırmış olanlar bilirler, özellikle, Ventrue klanının kurucusu olanın hikayesini.

Efsaneler, onun kuzeye gittiğini söyler. Şimdilerde Finlandiya Krallığının bulunduğu yerde, bir zamanlar onun büyük hükümdarlığı dururdu. Lupinlerle, büyük savaşlar verdiği söylenir bir kral olarak.

Sonunda, şimdilerde Viborg'un bulunduğu kentin yakınlarda bir savaş olmuştu. Kral yenilmiş, ancak son anda atından atlayıp uçurumdan yuvarlanmıştı. Suya düştü ve saatlerce sürüklendi. Bir gemi onu denizin üstünde buluncaya kadar göğsündeki kazıkla, sürüklendi.

Gemiciler onu gemilerine aldıklarında, bir kral zırhı içindeki bu adamı gömmek istediler. Çünkü onun doğasını anlamışlardı ve ondan korktular.

Ancak bu çok uzun sürmedi. Geminin batığından çıkan ve kıyıya çarpan, senelerce Töton Şövayeleri tarafından alıkonan bu kutuya göre, gemide garip bir hastalık başlamıştı. Denizciler çılgınca laflar söyleyip tahta yemeye çalışıyor ve bazıları da kafalarını duvarlara vurarak kendilerini öldürüyorlardı.

Geminin dümeni, en son Gothland'daki Visby'e çevrilmişti. Malkavian Hastalığının artmaya başladığı dönemler geminin Visby'e varması gereken süreden bir kaç ay sonrasına denk geliyor. Bu bir tesadüf mü?

Her ne olursa olsun, bu bilgiye ulaşmadan önce ulaşanlar oldu ve onlar şu anda bir gemideler. Onlar aradıkları şeyi bulmadan önce onları bulmam lazım.

Kısaca, Visby'e giden üç vampirin orada yaşadıkları ve arayışlarını konu alacak. İstedikleri tek şey, Ventrue Klanı Kurucusunun kanı... Tabi her ne kadar birlikte gidiyor olsalar da, hepsi o kanı kendi için istiyor. :) Üç oyuncu alacağım. Belki dört olur... ^^

Not: G.t korkusuna hızlıca yazmaya çalıştığım bu hikayeden çok şey beklemediğiniz için teşekkür ederim. :P

Not 2: Disiplinleri yazmayın uleen. Merit vesaire seçmeyin. Bir de Clan vesaire bonuslarını ben eklerim siz uğraşmayın.
CoraxCorax
Üye
Vtr yi hiç sevmem.

neyse. bi karakter hazırlayım bari.

alta: aynen
KurtulanSamaKurtulanSama
Üye
Malkav yok diye mi?
Gabriel Archangel
Üye
Hazırladım gitti!  :ihi:
CoraxCorax