Dark Ages Vampire - İskandinavya Grubu
AdramelechAdramelech
Üye
Spoiler:
Birkaç Not; İlk defa masaüstü frp tarzında oynayacaklar için; Sizler sadece ne aksiyon yapacağınızı söyleyeceksiniz, ben ise gm olarak zar atıcam vesaire, başarılı olup olmadığını, olduysa nasıl olduğunu söyleyeceğim. Aynı zamanda herkes sırayla oynasın lütfen. Herkes bir kez oynadıktan sonra, ben yazacağım. Son olarak, oyun 3 günden fazla haber vermeksizin mesaj atmayan oyundan kesin olarak atılacaktır. Bilginize :)

Oynama Kuralı; Bleach FRP'deki gibi bir kural bu. Dövüşler haricinde hamlelerin sırası, limiti yoktur. Dövüş olmadıkça istediğiniz gibi konuşup hamle yapabilirsiniz. Döbüşlerde ise alttaki sıralama geçerlidir.

Dövüş Oynama Sırası
1-Oldboy "Ventrue" -Albert Metoselah

[center]__________________________________________________________________________________________________[/center]

Envanterler
Spoiler:
Albert Metoselah
-Parıldıyan Zırh (Ağırlık: 2)
-Kılıç x2
-Fırlatmalık Bıçak[7 adet]
-Şişede Malkav'ın Kanı (Tek içimlik)
-Papa'nın Ordu İzni Mektubu

[center]__________________________________________________________________________________________________[/center]

Disiplinler

Albert Metoselah
Spoiler:
-Dominate ●●●oo
1- Command the Wearied Mind: Oyuncu, göz teması olduğunda, hedefine tek kelimelik bir emir verebilir. Küçük seviye kan harcar.
2- Mesmerize: Hedefe emirler verilebilir. Ancak hedef emirleri yapma konusunda kesin davranmayacaktır. Küçük seviye kan harcar.
3- Reveler's Memory: Kurbanın bir anısını yokedebilir veya değiştirebilirsiniz. Orta seviye kan harcar. Eğer yeni bir anı yaratmak isterseniz bu anının uzunluğuna göre Küçük - Büyük arası kan harcar.

-Fortitude ●oooo
1- Birinci seviye ekstra dayanıklılık. Az seviyede kan harcar.

-Presence ●oooo
1- Awe: Bir başka kişinin dikkatini üzerine çeker. Bu dikkatin ne türde olacağını oyuncu belirler (Cazibe, Nefret vs..).  Küçük seviye kan harcar.

Eric Bicodail
Spoiler:
-Celerity ●●●oo
1- Birinci seviye ekstra hız. Az seviyede kan harcar.
2- İkinci seviye ekstra hız. Küçük seviyede kan harcar.
3- Üçüncü seviye ekstra hız. Orta seviyede kan harcar.

-Potence ●●ooo
1- Birinci seviye ekstra güç. Az seviyede kan harcar.
2- İkinci seviye ekstra güç. Küçük seviyede kan harcar.

-Presence ●oooo
1- Awe: Bir başka kişinin dikkatini üzerine çeker. Bu dikkatin ne türde olacağını oyuncu belirler (Cazibe, Nefret vs..).  Küçük seviye kan harcar.

Christopher Black
Spoiler:
-Auspex ●oooo
1- Heightened Senses: 5 duyu aşırı güçlenir. Ancak yüksek şeyler (Yüksek ses, Aşırı parlak ışık vs..) oyuncuya zarar verebilir. Az seviye kan harcar.

-Dementation ●●ooo
1- Passion: Bir kişinin o an hissettiği duyguda daha tutkulu olmasını sağlarsın. Her türlü duygu olabilir bu. Az seviye kan harcar.
2- Mind Tricks: Kişinin gözleri önüne birkaç dakikalık sanrılar yaratır. Bu sanrılar bir geceden bir aya kadar oluşabilir. Küçük seviye kan harcar.

-Obfuscate ●●ooo
1- Cloak of Shadows: Gölgelerde hareketsiz durduğun sürece kimse seni göremez. Az miktarda kan harcar.
2- Unseen Presence: Normal duyulara sahip herkesin gözünden saklanabilirsin ve hareket ederbilirsin. Orta Seviye kan harcar. Eğer birisi tarafında ntespit edilirsen aynı kişinin olduğu yerlerde bu özelliği kullanamazsın.

Michael Aton
Spoiler:
-Animalism ●●ooo
1- Feral Whispers: Oyuncu göz temasıyla bir hayvanla iletişime geçebilir. Az seviye kan harcar.
2- Noah's Call: Bölgedeki bir çeşit hayvana çağrı yapını kendine yardıma çağırırsın. Küçük seviye kan harcar.

-Fortitude ●oooo
1- Birinci seviye ekstra dayanıklılık. Az seviyede kan harcar.

-Protean ●●●oo
1- Gleam of Red Eyes: Bu Gücü kullanınca karanlıkta görebilir hale gelirsin. Gözlerin kırmızılaşır bu özelliği kullandıkça. Az seviye kan harcar.
2- Wolf Claws: Bu gücü kullandığında tırnakların uzar. Saldırı gücün artar. Küçük seviyede kan harcar.
3- Interred in the Earth: Toprağın içine girersin. Kimse sana ulaşamaz ancak sen dışarı çıkana kadar harekette edemezsin. Orta seviye kan harcar.

Lamiah D'arcness
Spoiler:
-Dominate ●oooo
1- Command the Wearied Mind: Oyuncu, göz teması olduğunda, hedefine tek kelimelik bir emir verebilir. Küçük seviye kan harcar.

-Obtenebration ●●ooo
1- Shadow Play: Oyuncu, mevcut gölgeler üzerinde küçük değişikler yapabilirsin. Yeni yaratamaz veya yokedemezsin. Az miktarda kan harcar.
2- Nocturne: Doğal olmayan bir buluk oluşturulur. Bulutun içindeki kişi göremez, duyamaz, koku alamaz
sadece dokunma duyusunuz hisseder. Bulutu yerinden oynatmak mümkün değildir. Küçük seviye kan harcar.

-Potence ●oooo
1- Birinci seviye ekstra güç. Az seviyede kan harcar.

Kan Harcama Seviyeleri
Az
Küçük
Orta
Büyük
Çok

AdramelechAdramelech
Üye
(Sadece Oldboy rol yapacak şimdilik, zamanla katacağım hepinizi.)

Aralık 12,

Dolunayın yeryüzünü az biraz aydınlatabilecek ışığı, metrelerce uzanan ağaçlar tarafından engelleniyor. hafif hafif yağan bir kar var. Zaten yağmasa bile etraf bembeyaz. Etrafını sarmış bu ormanın içindeki bozuk toprak yol, seni haraç alacağınız köye götürecek. Bu yoldan aynı amaç için yüzlerce kez geçmiştin...

Atların toynaklarının çıkardığı sesi dağıtan, Alexander adlı bir ghoul korumanın sesi oldu.

"Efendi Albert, ormanda bugün garip bir sessizlik var, dikkatli olalım. Ve bence biraz daha hızlı."
Oldboy
Üye
[red]Kafamı yavaşça kaldırıp önce aya sonra da kar tanelerine baktım. Ölümlü hayatımda bu doğa olayı beni hep mutlu kılardı. Ölümlü hayatım... O zamanlar herşey hem daha basit hem daha karmaşıktı. Kindred beni aralarına aldıklarından beri herşey anlamını yitirmeye başladı. Basit mutluklar solup gitti. Bu düşnüceler arasından beni çekip çıkaran Alexander'ın iç gıcıklayan sesi oldu. Ona dönüp:

- Endişelenme Alexander, bu yoldan ilk geçişimiz değil, ve seni temin ederim son da olmayacak. Ve gelecekte fikrini kendine sakla, olur mu?

Dedikten sonra atları süren uşağıma işaret edip hızlanmasını söyledim, soğuk rahatsız etmeye başlamıştı...[/red]
AdramelechAdramelech
Üye
Birden bire yere sert bir şekilde vuran ayak sesleri duymaya başlıyorsunuz. Yanındaki iki adamda aynı şekilde sana bakıyorlar ve kılıçlarını çıkarıyorlar. Sesler, tam karşınızdan geliyor. Sizin gittiğiniz yönden, birşeyler size doğru geliyor.
Oldboy
Üye
[red]- Alexander çabuk, çantadaki okları alıp arabanın yanında mevzi al!

Emri verdikten sonra elimi kılıcımın kabzasına götürüp beklemeye başladım, olabilecek herhangi bir saldırıya karşı tetikteydim.[/red]
AdramelechAdramelech
Üye
Ortamda hafif sis olduğu için pek bir şey göremiyorsunuz. Alexander hemen okunu çıkardı ve arabanın yanına gitti. James ise hafifçe önüne geçti ve kılıcını çıkardı.

Bir kaç dakika sonra, bu seslerin atların toynak sesleri olduğunu farkediyorsunuz. Aynı anda, ulumalar içinizi titretiyor.
Oldboy
Üye
[red]- Alexander, James benim etrafımda toplanın sanırım kurtadamlar olabilir, kesin olarak anlamak için ormana saklanmalıyız. Arabayı ve atları burada bırakın onlar için artık çok geç. Ormanda mevzilenmemiz lazım. Gelenlerin kurtadam olduğunu anladığımız anda bütün gücümüzle gitmekte olduğumuz köye doğru hızlanacağız. Fakat yoldan uzak durmalıyız. Ormanın içinde belki bizi takip etmeleri zorlaşır. Çarpışma son çare...

Hep beraber koşup ormana girdik, tedirgin bir şekilde bekliyorduk. Alexander'ın birşeyler mırıldandığını duyabiliyordum, lanet köle... " - Sessiz ol!"[/red]
AdramelechAdramelech
Üye
Bu sırada atların sizin arabanızın yanından geçtiğini görüyorsunuz, ancak atlar geçerken, arkalarından sürüklenen şeyler birden bire atı bırakıyorlar ve yere yığılıyorlar. Kesik kesik sesler geliyor.

"Yardım.. Yardım edin.. Ben.. Albert.. Yardım et.."

Kanın kokusunu kesin bir şekilde alıyorsunuz.
Oldboy
Üye
[red]- James doğru mu duydum? Yerdeki az önce benim adımı mı söyledi? Alexander ve ikiniz gidip onu buraya getirin, kim olduğunu görelim. Dikkatli olun onu bu hale getirenler fazla uzakta olmayabilir...[/red]
AdramelechAdramelech
Üye
Adamların gidip oradaki kişileri getiriyorlar. İkisinide bir bakışta vampir olduğunu anlıyorsun. Uyanık olan mavi gözlerini çeviriyor. Bakışlarındaki sertliği görüyorsun adamın. Diğeri ise bayılmış durumda.. Anladığın kadarıyla kansız kalmış..

(Bu iki adam Laughing ve Corax. Laughing ve Corax sırayla oyuna giriyorsunuz buradan sonra. Laughing, sende Corax'da kurtadamlar tarafından saldırıya uğradınız, kan kaybından arkadaşın baya kötü durumda.. yada rol yapıyor (nede olsa malkav). Oldboy'dan sonra yukarıdaki sırayla oyuna girin)
Oldboy
Üye
[red]- Hmmm, Brujah ve Malkavian... Kurtadamlar ha? Burada fazla kalamayız, Malkavian'ın durumu kötü. İkinizinde acilen kan içmesi lazım. Malkavian'ın bilinci yerinde olmadığından kanın tadını fazla dert etmeyecektir. Bu yüzden Alexander ona kendi kanından verecek. Adamın kanı bozuk peynir salamurası gibi... Sen de James'in kanını içebilirsin. Kurutmamak şartıyla. Ve sonra neler olduğunu bana anlatma inceliğini gösterirmisiniz?...[/red]
discussioncontroller