Test Drive Unlimited İncelemem (PSP)
pspfreak
Üye
Umarım yanlış bölüme açmamışımdır  çünkü inceleme  Playstation Portable (PSP) için... ::)

image

Test Drive Unlimited

Merhabalar herkese...Lafı uzatmadan direk oyunumuza girmek istiyorum çünkü bu oyun şimdiye kadar oynadığınız herhangi bir otomobil yarış oyununa benzemiyor.
''Neden?'' derseniz  bu oyunda sadece arabalarımız değil evimiz bile oluyor...Yani oyunu zaten oynamış olan arkadaşlar bilir bu oyun  biraz detaya kaçmış bulunmakta...

Evet ilk olarak oyunumuz açılırken dikkat ettiyseniz  bize  video oyunlarını oynamak ile ilgili bize bir kaç tane uyarıda bulunuyor ki bundan bize ne :) ....
Oyunumuz açıldığında karşımıza lamborghini ve ford gt kapışmasından çekilmiş bir ekran görüntüsü geliyor...Ve aynı ekranda arabalara biraz daha dikkatli bakmak isterseniz daha doğrusu siz ana menüde dururken belli bir süre sonra ekranınız karacak ''Noluyo ?!?'' diyip paniklemeyin ve arkanıza yaslanıp izleyin karşımızda bir lamborghini ve Saleen marka otmobillerin yarıştığını görücez ve videomuz sona erdiğinde kaldığımız yerden devam edebiliriz.Menümüzden Start New Game seçeneği ile yeni oyuna başlayabilir Load Game seçeneğiyle de daha önceden oynadıysak o oyunun save dosyasını açıp kaldığımız yerden devam edebiliriz.Ben Start New Game seçeneğinden  oyun kariyerimize başlayabiliriz ama ilk önce kariyeri yaratmak için bir save dosyası oluşturmanız gerekiyor.Ve save dosyasını oluşturduktan sonra Do You Want To Go Online? gibi bir soru karşımıza çıkıyor buna Yes(evet) veya No(Hayır) gibi seçeneklerden birini seçip devam edelim.Ben size oyunu tanıtacağımdan dolayı bu soruya No(Hayır) cevabı seçiyorum.Ve karşımıza oyunumuzun asıl menüsü geliyor burdan Start Game(Oyuna Başla) seçeneği ile oyuna başlayabilir ,Quick Race(Hızlı Yarış) seçeneğinden de hemen bir yarışa başlayabilirsiniz veya Options(Ayarlar) seçeneğiyle oyunumuzun görüntü ses ve kontrol gibi ayarlarına
bakabilir onları ayarlayabilirsiniz.

Şimdi  gel gelelim oyunumuza oyunumuzda yeni bir kariyer ile başladığımızda karşımıza çok güzel bir animasyon gelicek; hava alanında bekleyen  bir grup insan manzarası.İsterseniz izleyin isterseniz izlemeyin bişey kaybetmezsiniz ve sonra geldik araba kiralamak için dükkana karşımıza gelen uyarıya ok diyerek geçiyoruz ve bu müthiş 4 arabadan bir tanesini seçiyoruz.Arabalarımızı oyunu oynamamış olan arkadaşlar için bir daha sayalım.Ford GT,Dodge Viper SRT10 Aston Martin DB9 Volante ve son olarak ta Merdez-Benz SLK 55 AMG.Tabikide oyunumuz bu arablardan ibaret değil bunlar sadece oyunumuz açıldığında araba ve ev almaya gidiceğimiz arabalar olucak.Ve birtanede yarış yapıcaz bu arabalarla.

Şimdi arabayı neye göre seçmeli?

Arabayı istediğiniz  özeeliğe göre seçebilirsiniz ben şahsen küçüklüğümden beri bir Dodge Viper hayranı olduğumdan ve bu oyunu 2. defa size anlatarak oynadığımdan kontrol ve hız bakımından bu arabayı seçiyorum.Hemde hesaplı... :D
Evet arabamızı seçtik fakat küçük bir sorunumuz va rarabayı 30 dakikalığına mı 1 saatliğine mi kiralıyoruz.Eğer ben biliyorum bu işi bu alemde benden hızlısı yok diyorsanız 30 dakikalığı alsanız 30 dakikanın yarısını bile kullanmadan kendi arabamızı edinmiş oluruz.Eğer yok ben yavaş takılırım arabayı test ederim kısaca beceriksizim  ben 30 dakikada bitiremem diyorsanız 1 saatliği alın.Bu arada bu 30 dakika ve 1 saatlik zaman dilimleri oyun zamanı değil gerçek zaman birimidir.

Arabamızı aldık çıktık sokağa şimdi GPS'imizi dinleyerek onun bizi götürmeye çalışıtğı yerlere gidelim.Dinlemesenizde olur tepedeki okların yardımıyla da gidebilirsiniz.Ve vardığımızda  karşımıza bir yarış geliyo bu yarışı kazanmak zorunda değilsiniz kazanmasanızda yarışı baştan almanıza gerek yok.Zaten bu yarışın amacı ilk olarak yarışların ne kadar  zor olduğunu belirtmek  ve ilk arabamız ve evimiz için şimdiden para biriktirmek.Ve yarışımız  bittiğinde yine bir uyarı bu kez de 3 tane
oto bayi arasından bir tanesini GPS haritamızdan seçip yola koyulcaz.Zaten bu 3 bayide hangi arabalar var diye merak ediyorsanız ben size hemen sayiyim.Haritada soldan sağa Alfa Romeo,Ford ve son olarak hiç duymadığım Saturn...
Ben bu 3 bayi arasından ortadakine yani Forda gittim.Ve kırmızı bir Ford Mustang GT aldım. Şimdi yine GPS'imizin sayesinde gidiyoruz ev almaya.Ev almaya gittiğimizde içeri giriyoruz ve bütçemize uygun olan evi alıyoruz.Zaten bir tane var paramızın yettiği...Ve evimizide  aldıktan sonra Hawai de tozu dumana katma vakti geldi.Artık GPS imizin götürdüğü yarışlarda doya doya eğlenebiliriz.

:stereo:  :stereo:

İnceleme tamamen benim tarafımdan yazılmıştır... Beğendiyseniz Ne mutlu  bana :)  :party:

Ve bu arada bu inceleme elimde PSP'lerinde okumak isteyen arkadaşlar için resim halinde de var istek olursa onlarıda paylaşırım ....    :stereo:
Coraspin
Üye
Noktalama = Sıfır
İmla kuralları = Sıfır
Özne yüklem uyumu = Sıfır

İnceleme = 5  :klon:
CoraxCorax
Üye
otur sıfır :P
sawwormsawworm
Üye
O değil de, oyun bug'lardan geçilmiyor. Siz, siz olun bu oyun yerine Midnight Club'ı oynayın.
discussioncontroller