Fairy Tail [Manga]*Spoiler Yuvası*
NeOzguRNeOzguR
Üye
"17 yaşındaki Lucy deneyimli bir büyücü olmak istemektedir.Bir gün Harujion şehrinde Natsu adında,herhangi bir araç tarafından taşınınca hasta olan olan(genellikle mide bulantısı ^^)genç adamla karşılaşır.Ama Natsu'nun sıradan bir kişi olmadığı hemen anlaşılacaktır"

Üstte yazdıklarım Fairy Tail mangasının başı için çok kısa bir özet.Deviant-art sitesindeki sadece bir hayran resminden etkilenerek okumaya karar verdim.İyiki karar vermişim.Bu kadar komik,eğlenceli aksiyon dolu ve bazı zamanlar(çok az olsada)gözlerimin dolmasını sağlayan bir başka yapıt daha görmemiştim.Tek kelime ile mükemmel bir seri.Şu an bu mesaj atılırken 134. manga bölümünde.Eğer Naruto,Bleach seviyorsanız bunu da seveceğinize,hatta aşık bile olabileceğinize garanti verebilirim.Çünkü bu mangada "shounen" tarzında.Yazarı Mashima Hiro.

İlk başlarda biraz karışık gelebilir ama dediğim gibi mutlaka ama mutlaka okuyun,okutturun.Ne yazıkki şu anda animesi yok.Animesi olmadığı için tanınırlığı düşük(Başlığı da yeni açtığıma göre  bu gün gibi aşikâr :P).Mangasının biraz daha ilerlemesinden sonra çıkabileceğini okumuştum.Zatan animesi çıkarsa 3 büyük animenin arasına(One Piece,Naruto,Bleach)rahatlıkla gireceği çok bariz.Aslında daha çok şey yazarım ama sizi merak ettirip okumaya yönlendirmek istiyorum ve çok fazla "ön bilgi(spo)" vermek istemiyorum.Tekrar ediyorum arkadaşlar pişman olmayacaksınız.

10. bölüme kadar okumayanlar bakmasın.Aslında çok büyük birşey değil ama işte gelenek yerini bulsun.

Spoiler:
Erza ve Mirajane'e aşık olacağınıza her türlü iddaya girerim abiler. ^^ >:D >:D ;D ;)

Bu arada Shana-Chan'ın animesi hakkında herhangi bir bilgisi varsa ve bizi aydınlatırsa çok memnun oluruz.
pabucumun satanisti
Üye
Bayağıdır takip ediyorum, Erza'yı ilk gördüğümde aşık olmuştum zaten. Gerçekten de kendine bağlatan bir manga. Gerek komedisi olsun, gerek Erza'sı olsun ve tekrar Erza'sı olsun, eğlenceli bir seri.

Sonuçta Hiro Mashima yapıyor, az ama öz :D

Bi de bir aralar (herhalde fan yapımıydı) bir animasyonunu görmüştüm bi kaç saniyelik FTdeki karakterli gösteriyordu, çok sevinmiştim animesi var diye, halbuki çıkmamış.

Bence biraz daha ilerlesin, şöyle bir 200lere gelsin, animesini çıkarsınlar. Gerçekten de tutar, bundan eminim. (ki adım da emin puhuaha öhöh ehe *cough*)
KurtulanSamaKurtulanSama
Üye
Anime çıkmasın ya. Natsu pembe saçlı olacak bütün karizması dağılacak...
Zer0
Üye
Bleach + One Piece (ikisinin toplamı değil karışımı :D ) olarak tanımlanabilen ama insanların maalesef "taklit" diyerek pek yanına yanaşmadıkları bi seri.

Baya eğlenceli bir yapım, hani gerçekten tavsiye ederim ben de.

Natsu pembe değil ya soluk bi kırmızı rengi saçları. Asıl Erza'nın kırmızı olmasına alışamam ben, o hep siyah geldi gözüme :D Hatta resim de koyalım başlığa tam olsun ya :D

[img width=800 height=576]http://img490.imageshack.us/img490/9061/fairytailmt8.jpg[/img]

[img width=800 height=575]http://mangacentral.files.wordpress.com/2007/04/fairy-027-02-03.jpg[/img]

Resimleri renkli renkli görünce aklıma geldi, şu muhabbete bi tarafımla gülmüştüm ben yahu:
[spoiler=104 ama pek bi spoiler sayılmaz :D]
Jason: Ohhhh!!! Happy~~!!! So why is it that you're blue?
Happy: 'Cause I'm a cat!
Fool Arcana
Üye
Zer0 dedi:

Bleach + One Piece (ikisinin toplamı değil karışımı :D ) olarak tanımlanabilen ama insanların maalesef "taklit" diyerek pek yanına yanaşmadıkları bi seri.

Maalesef mi?

Düpedüz üslup aynı...

Zer0
Üye
Bu okumamak için bahane olmamalı ama.
Fool Arcana
Üye
Özgün olsun okuyalım sevelim, değil mi?

İfadelerin çizimi bile aynı.

Asistanı falan olmuş olmasın bu eleman Oda'nın bir dönem?
Zer0
Üye
Hayır, Oda ile aynı dönemde manga yapmaya başlamış ama, ikisi de Akira Toriyama'yı örnek almış falan...
Shana
Üye
NeOzguR dedi:

Bu arada Shana-Chan'ın animesi hakkında herhangi bir bilgisi varsa ve bizi aydınlatırsa çok memnun oluruz.

Yetiim~ (:

Şimdi arkadaşlar, Fairy Tail'in mangakası Hiro Mashima geçen yılın ortalarında katıldığı bir convention'da (Japonya'da değil, Japonya dışında da baya seviliyor FT) kendisine yöneltilen "Anime olarak ne zaman göreceğiz Fairy Tail'i?" gibi bir soruya "Bu konuda şu an kesin bir şey söyleyemem" gibi şaibeli bir yanıt vererek sevenlerini krize sokmuştu (:
Çünkü buradan çıkartılabilecek sonuçlar çok genişti: Anime görüşmeler halinde olabilirdi, belli bir bölüm olarak sürmesi düşünülen animenin belli bir sona sahip olup havada bitmemesi için bir arc'ın bitişi bekleniyor olabilirdi, animenin uzun soluklu olması düşünülüyorsa manganın daha ilerlemesi bekleniyor olabilirdi...
Yani mangaka ne "Hayır" dedi ne de "Evet". Ama hala bekliyoruz.
Fairy Tail için ciddi bir kitle var hem Japonya'da hem de Japonya dışında. Ben mutlaka bir zaman uyarlanacağını düşünüyorum özellikle bu açıklamadan sonra ama ne zaman diye tahmin yürütebiliriz sadece (:

Bu arada ben Mashima'yı ilke RAVE ile tanımıştım. Belki de o yüzden o kadar benzetmiyorum diğer yapımlara, çizimleri Rave'in gelişmişi gibi geliyor (:
Evet, bariz bir atmosfer benzerliği var ama bu hepsinde var çünkü bunlar shounen: "nakama", "daha güçlü olmak istemek", "korumak istemek", "uğruna savaşmak", "bir hayal/amaç olması"...vs. sürekli benzer temalar etrafında dönerler zaten.
Mashima'nın Oda'nın eski asistanlarından biri olduğunu duymuştum ama sonra galiba değilmiş diye açıklanmıştı. Fakat Oda'nın da Mashima'nın da büyük bir nesilde yaşandığı gibi Toriyama'dan etkilenmiş ama sonra kendi yollarını çizmiş olmaları son derece mümkün. One Piece'te Coby'nin ilk çizimlerini hatırlayın mesela.

Ayrıca sizleri bilmem ama ben ben "One Piece'e benziyor çizimleri" diye okumamak yerine "One Piece gibi seri arıyordum yaşasın" diyenlerdenim ((:
Illdan
Üye
Yalnız bu bayaa bi naruto+bleach+one piece çakma/kırması bir seri bence. Hikayesi ise inanılmaz derecede basit bir örgüye sahip ki arc sonlarını bölümler önceden doğru tahmin ettiğimi söyleyebilirim, hani o derece. Tabii bunda bu seriye The Ravages of Time gibi efsane diyebileceğim bir manhua'da gruba yetiştikten ve 07Ghost'un çıkan son chap'ini okuduktan sonra başlamamın da payı olabilir(o kadar kaliteli seinen'den sonra imkanı yok kesmiyor çünkü :P )
KurtulanSamaKurtulanSama
Üye
Illdan dedi:

Yalnız bu bayaa bi naruto+bleach+one piece çakma/kırması bir seri bence. Hikayesi ise inanılmaz derecede basit bir örgüye sahip ki arc sonlarını bölümler önceden doğru tahmin ettiğimi söyleyebilirim, hani o derece. Tabii bunda bu seriye The Ravages of Time gibi efsane diyebileceğim bir manhua'da gruba yetiştikten ve 07Ghost'un çıkan son chap'ini okuduktan sonra başlamamın da payı olabilir(o kadar kaliteli seinen'den sonra imkanı yok kesmiyor çünkü :P )

Aynılarını NAruto, Bleach (one piece henüz okumadım. 500+ sayı yemedi ama kesin okuyacağım) için söylüyorum ben. şimdiye kadar okuduğum shounenlerin yarısında aynı olay var.

Beğenenler: NatsuLucyDragneel

discussioncontroller