Fairy Tail [Manga]*Spoiler Yuvası*
NeOzguRNeOzguR
Üye
NeOzguR dedi:Fakat benim asıl merak ettiğim Igneel'in lâfları. Kendisi eğer geçmişteyse turnuva sırasında Natsu ve Gajeel'in Rouge ve Sting ile karılaşmasını bir şekilde bilmesi ve izlediğinin ima edilmesi nasıl oluyor? Bu büyük ihtimâlle imkânsız çünkü Igneel ölmemişti ve bir yerlerde bekliyor bazı diğer ejderhalar ile. Çürüttük gitti bu düşünceyi.Dedim. Yani kendi kendimi çürütmüştüm ben ahahaha :D

Ama işte ondan sonra;

"E bu zamandaysa olan olayları nasıl takip edebiliyor ve "çağırılmamıza" az kaldı diyor? Çağırılma derken bu olaylardan bağımsız bir şekilde çağırılmayı mı kastediyor yoksa Acnologia'nın bir şekilde ortaya çıkıp diğer ejderhaları çağırmasını kastediyor? Ya da Acnologia ortaya çıktığında ve ortalığı yakıp yıktığında ona karşı direnenlerin yanında bir güç olmak için mi "Ejderha festivali yaklaştı. Çağırılmamıza (bir rol üstlenmemize) az kaldı" diyor?"

şeklinde de yazdım.

Yani Igneel bir şekilde ortaya çıkacaklarından bahsediyor. Ama bu mevzu bahis, o 7 tane ya da daha fazla geçebilecek olan ejderhayı mı kastediyordu?

Yoksa Acnologia'nın ileride ortaya çıkıp bu saklanmakta olanları çağırmasını mı?

Yoksa gene ileride Acnologia ortaya çıkınca ona karşı savaşmayı mı ima ediyor?

İşte bunlar muamma. Çünkü söylemler farklı farklı yorumlanabilir.
BonecrusherBonecrusher
Üye
Aslında şu üstteki sorularının cevabını yazmıştım ben o postta.

Benim tahminim 7 yıl önce (14 yıl) bişiler oldu (ölen ejderhalar) ve o sırada kendileri geçmişe hapsoldu. Diğer ejderhalar ortalıktan kayboldu.

Igneel "bakalım insanlar ejderhadan güçlü olabilecek mi" diye sorarken, aslında "bakalım insanlar ejderha öldürebilecek mi" anlamına da geliyor, "bakalım insanlar ejderhaların halledemediği sorunu halledebilecek mi" anlamına da geliyor. ben ikinci tercihi düşünüyorum.

14 yıl önceki sorun bu festivalle alakalı bir mevzu. o kapının ve stingshadow'un da bunla bir alakası var.

ama acnologia'nın burdaki konumu nedir bilemiyorum.
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
Ben de Zeref'i merak ediyorum. Bi alakası var mı bunlarla vs...
NeOzguRNeOzguR
Üye
Şimdi ben başka bir şeye de dikkat çekmek istiyorum.

Igneel hani orada "Vice Logia, Skyadrum. Bakalım sizin yetiştirdiğiniz Ejderkesen'ler nasılmış. İnsanlar gerçekten ejderhaları geçebilecek mi yoksa bu sadece boş bir hâyâl mi" diyor ya.

Burada tam Gajeel ile Natsu'yla karşılaşacakken bunları söylemesi şimdi benim aklıma daha farklı şeyleri de getirmiyor değil. Meselâ Igneel bir nevi Natsu ve Gajeel'i gerçek ejderha gibi gösteriyor "İnsanlar gerçekten ejderhaları geçebilecek mi" lâfı ile. Çünkü bu lâfa Natsu ve Gajeel'i katmıyor. Baya ilginç bir durum.

Öte yandan Natsu ve Gajeel'in gerçekten ejderha olabilecekleriyle ilgili bir diğer gösterge de yaşları. Zamanında Freed'in yaptığı efsunda 80 yaş ve üzeri çıkamaz kuralı vardı hatırlanırsa. Ne o ne de Gajeel çıkabilmişti.

@MAVİSAKAL

Var gibi duruyor ama yok gibi de duruyor.
BonecrusherBonecrusher
Üye
hayır onda gajeel ve natsuyu da dahil etmişti.
NeOzguRNeOzguR
Üye
Yoh yooooh etmemişti. İyi oku ;)
BonecrusherBonecrusher
Üye
sayfa ver
NeOzguRNeOzguR
Üye
Verdim ya bir önceki sayfada.
BonecrusherBonecrusher
Üye
NeOzguR dedi:

Zamanında Freed'in yaptığı efsunda 80 yaş ve üzeri çıkamaz kuralı vardı hatırlanırsa. Ne o ne de Gajeel çıkabilmişti.şunun hakkında konuşuyorum ben gajeel ile natsuyu da dahil etmişti diye.
NeOzguRNeOzguR
Üye

Beğenenler: Bonecrusher

discussioncontroller