Pokémon Oyunları Sohbeti
bfrheostatbfrheostat
Üye
Dün Pokémon Red'i bitirdim. Mewtwo'yu ve üç tane efsane kuşu yakaladım (Moltres, Zapdos, Articuno). Bir ara 150'sini birden toplamayı düşündüm ama sonra vazgeçtim. Aslında Celadon Mansion'da oyunun yapımcısı "150'sini de toplayınca bana gel" demişti; aslında çok merak ediyorum, ne olacaktı acaba?

Missingno, 'M' gibi glitch'ler var biliyorsunuzdur belki. Ancak Mew, gerçekten oyundaki bir glitch mi yoksa easter egg mi? (Çünkü çizimi var, bozuk değil, sıra numarası da doğru (#151))

[spoiler=Pokémonlarım][img width=522 height=388]http://fc06.deviantart.com/fs42/f/2009/136/2/3/My_Pokemons_at_Pkmn_Red_Vers__by_bfrheostat.png[/img]

Spoiler: STATS

MEWTWO (#150)
HP: 231
L70

ATK: 170
DEF: 147
SPD: 191
SPC: 234
IDNo: 30983

TECHS: SWIFT, PSYCHIC, BARRIER, RECOVER

--

CHARIZARD a.k.a. Warmdragon (#006)
HP: 212
L63

ATK: 142
DEF: 138
SPD: 161
SPC: 142

TECHS: FLAMETHROWER, CUT, FISSURE, FIRE SPIN

--

JOLTEON (#135)
HP: 152
L55

ATK: 94
DEF: 91
SPD: 181
SPC: 143

TECHS: THUNDERSHOCK, DOUBLE KICK, THUNDER, FLASH

--

CLEFABLE (#36)
HP: 169
L48

ATK: 86
DEF: 99
SPD: 86
SPC: 109

TECHS: POUND, DOUBLESLAP, THUNDER WAVE, BUBBLEBEAM

--

AERODACTYL (#142)
HP: 99
L33

ATK: 86
DEF: 59
SPD: 100
SPC: 46

TECHS: WING ATTACK, SKY ATTACK, FLY, SUPERSONIC

--

LAPRAS (#131)
HP: 69
L16

ATK: 36
DEF: 30
SPD: 27
SPC: 36

TECHS: WATER GUN, SING, SURF, STRENGTH
Misafir
psp'de gba emülatörü ile LeafGreen'i oynarken cinnebar island'a doğru yola koyuldum. yol üzerindeki[deniz yolu] mağaraya girdim, articuno'yu yakaladım, zor uğraşların sonucunda mağaradan çıktım. gittim pokemon mansion'a girdim, onu açtım onu kapadım, onu yendim, anahtarı buldum falan. gittim gym'e, o kadar soru bildim, kişi geçtim, gym leader'la karşılaşmadan önce birsürü yer dolaştım, birsürü yeni şey keşfettim, yeni pokemonlar yakaladım, pokedex'e kayıtlı pokemon sayısını bayağı yükselttim. bakımda olan pokemonları falan değiştirdim. articuno'yu 51 level yaptım zar zor. gym leader'la kapışmaya gittim. 2-3 saat boyunca bayağı bir oynadım yani. neyse, gym leader'la birinci pokemonlar kapışırken yanlışlıkla psp'nin pil bölümünü hafifçe masaya çarptım. psp kapandı.

açtım, bi baktım psp reset atmış kendine. ve ben, save yapmayı unutmuşum.

en büyük hayal kırıklığımdı.
ondan sonra hiç oynamadım. hevesim kaçtı.

Blight
Üye
Ben de hep Celadon'da tüm Pokemon'ları, Pokedex'e kaydedince bana gel diyen adamı merak etmişimdir.
princeofpersiaprinceofpersia
Üye
Şu oyuna bir auto save sistemini getiremediler gitti...
bfrheostatbfrheostat
Üye
Uzun uğraşlar verip de save'i kaybolan oyunlara bir daha bakmak istemiyorsun zaten :/

Bir de eski Pokémon oyunlarında bütün senaryo bittikten sonra oyunun tadı kaçıyor. Mesela Red'i 24 saatte bitirdim, üstüne 2 saat daha oynadım, Mewtwo'yu falan yakalayayım diye... Ama ondan sonra anlamı kalmadı oyunun :/

Hile falan kullanıp gidelim o adama bari... Deneyeyim hatta şimdi, Pokémon Blue save'ini düzenleyen ufak bir programcık indirmiştim ^^
Blight
Üye
İnternet iyi bir şey. :)

Third Floor
*Game Freak employees, gives player a diploma upon completion of the National Dex.
http://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/Diploma

Buymuş eh. Blue'yu ve sonrasında Yellow'u ilk oynadığımdan beri hep keşke devamı olsa, yeni ligler, şehirler olsa derdim. Gold, Silver gibi farklı Pokemonlar değil Yellow'un devamını istiyorum ben.
princeofpersiaprinceofpersia
Üye
Sadece bu oyun için gameboy alınabilir... Bunu bilirim ben... Ben 8. Sınıfta iken okulda yine bir pokemon manyaklığı başlamıştı, bende o gazla gold a abanmıştım, gece gündüz pokemon oynuyordum, bide bir kez o kadar ilerlemiştim, gameboy'un pili bitmişti...
bfrheostatbfrheostat
Üye
Buymuş demek T_T  Diploma...

Hah, ayrıca Mew'i bulma yöntemlerinden biri hakkında bir video:
http://video.google.com/videoplay?docid=7289000728364347209&q=mew+glitch

Ben hala oyun hatası olduğunu düşünmüyorum. Hatta videonun sonunda göreceğiniz üzere (adam hızlı geçmiş ama) Mew'in açıklamasında 'dünyada sadece çok az sayıda insan görmüştür' gibi birşey yazıyor.

Sadece bu oyun için gameboy alınabilir... Bunu bilirim ben... Ben 8. Sınıfta iken okulda yine bir pokemon manyaklığı başlamıştı, bende o gazla gold a abanmıştım, gece gündüz pokemon oynuyordum, bide bir kez o kadar ilerlemiştim, gameboy'un pili bitmişti...

Kesinlikle! Hatta ben Nintendo DS almayı bu yüzden düşünüyorum (o kadar param yok, şimdilik). Ayrıca ben de tam Pokémon liginin ortasında telefonumun şarjının bitmeye yüz tuttuğunu unutmuştum. Jolteon ve Charizard'a potion falan kullanırken kapanmıştı telefon. Save etmeme rağmen emülatörü en son kapattığım zamanki yerden başlatmıştı (Moltres'i yakaladığım yerden  >:().
Acetaminophen
Üye

Buymuş demek T_T

Hah, ayrıca Mew'i bulma yöntemlerinden biri hakkında bir video:
http://video.google.com/videoplay?docid=7289000728364347209&q=mew+glitch

Ben hala oyun hatası olduğunu düşünmüyorum. Hatta videonun sonunda göreceğiniz üzere (adam hızlı geçmiş ama) Mew'in açıklamasında 'dünyada sadece çok az sayıda insan görmüştür' gibi birşey yazıyor.

Mew hata ya... Nintendo bildiğim kadarıyla Mew'in sadece özel eventlerde dağıtılması için tasarlanan bir pokemon olmasını istiyordu ilk günden beri, normal oyunda Mew çıkması bir hata yani =)

Bugüne kadar tüm Pokémon oyunlarını oynadım bu arada, Gold/Silver konusunda ise çok minimal bilgim var maalesef. Neyse yeni remake'ler çıksın düzeltiriz =) Hala favori Pokémon oyunum Yellow, hemen arkasından Ruby, hemen arkasından ise Pearl geliyor =) Hatta şöyle bir yazı yazdırmıştı Pearl bana

http://inevitablehappyending.blogspot.com/2009/02/its-not-my-fault-this-how-my-mama-made.html
Misafir
aslında şu "Console Classix" i yükleyip başka pokemon versiyonlarına mı atılsam..
stabilostabilo
Üye
Red ve Blue yerine Yellow, Gold ve Silver yerine Crystal, Ruby ve Sapphire yerine Emerald, Diamond ve Pearl yerine de Platinum oynanmali bence. Benim en sevdigim Crystal'di. Ayrica hic Gameboy'um olmadi, hep emulatorlerde oynadim ve birkac saatte bitirdim. Emulatorde oynamanin daha mantikli oldugunu da dusunuyorum cunku cok cok daha hizli oynuyorsunuz oyunu, Gameboy'un (bence)sinir bozucu yavasligi olmuyor.

Platinum'u henuz oynayamadim ama. Hizlandirilabilinen DS emulatoru bilen varsa istiyorum onu  :D
discussioncontroller