Pokémon Oyunları Sohbeti
BonecrusherBonecrusher
Üye
bu twitch play pokemon şeysi yüzünden son zamanlarda pokemon oyunlarına sardım. bazı çok ilginç bilgiler öğrendim.

mesela, küçükken sevdiğim balbazarın aslında sırtındaki çiçeğin kendi uzantısı olmadığını, bir leech olduğunu öğrendim.
benzer bir şekilde, bir pokemonun sırtında mantar çıktığını, evrimleştiğinde mantarın o pokemonu tamamen ele geçirip öldürdüğünü, bu yüzden de gözlerinin beyazladığını öğrendim.

vay anasını arkadaş, 15 sene önce pokemon izlerken, kart oyunlarını oynarken felan bu tip şeyleri hiç farketmemişiz,
adamlar epey karanlık bir dünya yaratmış aslında.

bir de pokemon war teorisi var tabii....
CaturdayCaturday
Üye

bu twitch play pokemon şeysi yüzünden son zamanlarda pokemon oyunlarına sardım. bazı çok ilginç bilgiler öğrendim.

mesela, küçükken sevdiğim balbazarın aslında sırtındaki çiçeğin kendi uzantısı olmadığını, bir leech olduğunu öğrendim.
benzer bir şekilde, bir pokemonun sırtında mantar çıktığını, evrimleştiğinde mantarın o pokemonu tamamen ele geçirip öldürdüğünü, bu yüzden de gözlerinin beyazladığını öğrendim.

vay anasını arkadaş, 15 sene önce pokemon izlerken, kart oyunlarını oynarken felan bu tip şeyleri hiç farketmemişiz,
adamlar epey karanlık bir dünya yaratmış aslında.

bir de pokemon war teorisi var tabii....

Nirden öğrindin?
BonecrusherBonecrusher
Üye
Caturday dedi:

Nirden öğrindin?

internet ya, sağda solda takılıyorum.

mesela paras: http://didyouknowgaming.com/post/34604232014/pokemon-parasect-pokemon-profile

Beğenenler: Caturday

matthdogmatthdog
Üye
Ekmek parasından çocuk öyküsü yazmak zorunda kalan yazar adamın eline pokemon da versen yapacağını gene yapacak, sokuşturacak araya. Bu Pixar'da da böyle, disney animasyonlarında da, hatta cartoon network çizgi filmlerinin asıl hikayeleri hakkındaki hipotezleri okuyan çocuk aylarca uyuyamaz muhtemelen.

War Theory'e bağlı Kanto'daki generation gap olayı en bariz örnek gibi. Görülen erkeklerin hepsi ya çocuk ya yaşlı adamlar, kalanı öldürülmüş. Hele bir hayalet pokemon olayı var ki, çocukların o pokedex entryleri görmesine izin vermemek gerek; eskiden insan olup da hayalet pokemonlar tarafından öldürülen, ruhu kaçılırılan, kendileri de onlara dönüşen çocuklar örneğin, zamanlarını da taktıkları insan maskesine bakıp ağlayarak geçiriyorlar falan. Acayip bir şey.
BonecrusherBonecrusher
Üye
bence pokemon yazarları çok nub olduğundan fazla açık çıkmış, bu açıklar da fanlar sayesinde güzel hikayeler olarak geri dönüyor...
isoticisotic
Üye
image
darkprensdarkprens
Üye
Tam da 2ds aldigim gun heyt be :D
BonecrusherBonecrusher
Üye
CoraxCorax
Üye
image

tek eksik black 2. onu da bulursam çember tamamlanacak